Tenis - najważniejsze nazwiska w historii tej dyscypliny

Materiał zewnętrzny Image

Tenis ziemny to bez wątpienia sport globalny. Ludzie od dawien dawna emocjonują się spotkaniami najlepszych zawodników i zawodniczek. W historii tego sportu nie brakuje wielkich mistrzów. Dzisiaj opiszemy dwóch z nich. W naszym artykule nie zabraknie miejsca też dla Igi Świątek, która jest na coraz lepszej drodze, by również stać się legendą tego sportu…

Roger Federer

Szwajcar to prawdziwa ikona tej dyscypliny. Roger Federer dzisiaj już niestety nie gra zawodowo w tenisa ziemnego (zakończył karierę 23 września 2022 roku). Przez lata dostarczał zaś wielu emocji i zazwyczaj był na „tronie” w ramach tej dyscypliny. Lista jego sukcesów jest bardzo długa. Warto zaznaczyć, że Szwajcar ma oczywiście na koncie wszystkie najważniejsze tytuły zaliczane do Wielkiego Szlema. Pierwszy raz newsy sportowe informowały o jego triumfie w Australian Open w 2004 roku. Potem Szwajcar wygrywał w tej imprezie jeszcze pięciokrotnie. 41-latek najdłużej czekał na wiktorię we French Open. Ogólnie udało mu się to tylko jeden raz (w 2009 roku). Nie da się bowiem ukryć, że na ceglastych kortach w Paryżu przeważnie rządził Rafael Nadal, o którym więcej dowiesz się za moment. Najwięcej triumfów Roger Federer odniósł zaś na Wimbledonie, gdzie wygrywał aż osiem razy. Jeśli chodzi o US Open, to Szwajcar może pochwalić się pięcioma wiktoriami (dodatkowo z rzędu).

Rafael Nadal

W gronie największych gwiazd tego sportu nie mogło zabraknąć Hiszpana. Rafael Nadal to żywa legenda, która cały czas gra. Oczywiście, to już nie ten wiek i nie ta odporność na kontuzje. Cały czas jednak Hiszpan prezentuje wysoki poziom. Jakie są jego główne sukcesy? Nieprzypadkowo Rafael Nadal jest określany jako „Król Paryża”. W końcu w stolicy Francji Rafael Nadal triumfował… 14 razy. To kosmiczny wynik. Dlatego właśnie m.in. Roger Federer ma na mączce tylko jeden triumf. Dodatkowo Hiszpan może pochwalić się dwoma wiktoriami w ramach Australian Open. Już dzisiaj wiemy, że Rafael Nadal nie obroni tytułu wywalczonego rok temu. Wszystko przez kontuzję… Warto dodać, że na koncie Hiszpana są także dwa triumfy na Wimbledonie i US Open. Przez lata fachowcy porównywali Szwajcara i Hiszpana. Pewne jest tutaj jedno. Obaj są legendami, o których zawsze już będzie się wspominać.

Czy Iga Świątek dołączy do topowych gwiazd w historii tenisa ziemnego?

Mamy taką nadzieję. A raszynianka robi wszystko w tym kierunku. Młodziutka Polka ma zaledwie 21 lat, a już sporo sukcesów na swoim koncie. Przez lata kibice czekali na triumf Agnieszki Radwańskiej w turnieju zaliczanym do Wielkiego Szlema. Finalnie krakowiance się to nie udało. A Iga Świątek ma w swoim dorobku już trzy takie gigantyczne sukcesy. Raszynianka dwukrotnie triumfowała w Paryżu. W poprzednim roku okazała się zaś najlepsza w ramach US Open. Teraz Polka idzie jak burza w Australian Open. Aktualnie jest już w trzeciej rundzie. Według wielu fachowców, Polka ma największe szanse na zanotowanie wiktorii w tym turnieju. Oby tak było!

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =