Nasz Szpital wysoko w rankingu „Gdzie rodzić po ludzku”

Image

SPZZOZ Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli został wyróżniony w pierwszej trójce najlepszych szpitali w województwie podkarpackim w rankingu szpitali „Gdzie Rodzić po Ludzku 2022”.

– To dla nas bardzo ważny sukces, ponieważ znaleźliśmy się na podium dzięki głosom kobiet, które u nas rodziły. To głos matek, które doceniły opiekę okołoporodową, jaką otrzymały w naszym szpitalu– komentuje Monika Pachacz-Świderska, dyrektor SPZZOZ Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli.

Ogólnopolski ranking powstaje na podstawie opinii oraz ocen kobiet, które biorą udział w kampanii społecznej „Głos Matek”, poprzez wypełnienie ankiety na temat opieki okołoporodowej oraz warunków w danej placówce. Ideą rankingu jest wskazywanie szpitali, w których kobieta może „urodzić po ludzku”, czyli w intymności oraz poszanowaniu godności. „Dzięki zebranym informacjom w naszej bazie, kobiety mogą wybrać szpital, który wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom w kwestii opieki okołoporodowej” – informuje organizująca ranking Fundacja Rodzić po Ludzku.

W tym miejscu trzeba podkreślić, że to jedyny taki ranking, który obejmuje wszystkie szpitale i oddziały położnicze w Polsce. I właśnie na bazie głosów pacjentek tych szpitali, każdego roku wyłaniane jest po 3 najlepsze porodówki w każdym województwie. A w TOP3 rankingu za 2022 rok, znalazły się: SPZOZ w Lubaczowie, Wojewódzki Szpital im. św. Ojca Pio w Przemyślu oraz SPZZOZ Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli. – Szanuję i doceniam pracę naszych lekarzy, ponieważ to świetni specjaliści, ale ta wysoka lokata w rankingu, to przede wszystkim efekt pracy naszych położnych. One wkładają w nią ogrom serca, są z pacjentkami niemal non stop i podchodzą do nich z dużym zrozumieniem. Staramy się być bardzo elastyczne, dla każdej z pań opracowujemy indywidualny plan porodowy. Pomagamy dobrać im odpowiednią pozycję do porodu, jeśli chcą – organizujemy poród rodzinny, co zresztą ostatnio jest bardzo popularne. Codziennie bacznie obserwuję nasze położne przy pracy i widzę więzi, jakie nawiązują z pacjentkami. One wręcz się z nimi identyfikują i może z tego wynika też to, jak bardzo są oddane tej pracy – tłumaczy Teresa Wysocka, położna oddziałowa na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym w stalowowolskim szpitalu.

W naszym szpitalu pracuje w sumie 35 położnych. Jak podkreśla ich szefowa, zespół stale się szkoli i rozwija. – I to jest nasz ogromny atut. Stały rozwój oraz świetna atmosfera, jaką udało się stworzyć tym dziewczynom. Pacjentki to czują i dlatego tak chętnie znowu u nas rodzą. I to nie tylko te ze Stalowej Woli i okolicznych miejscowości. Trafia do nas coraz więcej ciężarnych kobiet z dalszych rejonów, nawet z tak dużych miast jak Rzeszów czy Lublin. To o czymś świadczy – mówi Teresa Wysocka. I zdradza, że dyplom z gratulacjami dla stalowowolskiego szpitala za uplasowanie się w najlepszej trójce szpitali w województwie podkarpackim już oprawiła w ramki i zamierza go powiesić na sali porodowej – żeby wszystkie pacjentki mogły dowiedzieć się o tym sukcesie, a położne o nim pamiętały.

Zadowolony z sukcesu w rankingu są również współtwórcy sukcesu szpitala w rankingu „Gdzie Rodzić po Ludzku 2022”, czyli lekarze położnicy. – Ranking powstaje na bazie opinii wystawianych przez pacjentki, a ich opinia ma dla nas duże znaczenie. A skoro jest taka dobra, to mamy motywację do pracy – komentuje Tomasz Adamczyk, lekarz kierujący Oddziałem Ginekologiczno-Położniczym.

A pracy jest dużo, co potwierdzają liczby – w 2022 roku, w stalowowolskim Szpitalu Powiatowym odbyło się 626 porodów.

Obrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
b.l.u.e.

Ja jak byłem z żoną to też mi się wydawało że wszystko jak należy.

~Pipi

Pan Adamczyk to stanowczo za mało. A jak go w dniu porodu w pracy nie będzie?

~Daniel

To wielka sciema . A ten LIST GRATULACYJNY to moze sobie kazdy wydrukowac.

~Kasia

Buahahahaha rodziłam raz i nigdy więcej, drugi w Nisku, niebo a ziemia, w Stalowej jak nie po........sz to czekają, straszne to bylo

~Grażyna

To oczywista zasługa naszego wicestarosty, w końcu dostaje za to co miesiąc niezłą dodatkową kasę

~huciak

A juz zapomnieliscie co pisowcy robili w 2020 ? szpitale zamienili na umieralnie cowidowe.Nie leczyli bo szukali pacjentow z testem pozytywnym na kowid.A w 2021 to juz smircionki wprowadzili w pierwszej kolejnosci dla seniorow ,bo nie przynosza zysku pis-iorom.Ja nawet na badania okresowe nie chodze,bo nie ufam lekarzom .Mam problemy w pracy bo nie mam badan altualnych,ale nie zwolnili mnie.

~Mama i tata

Osobiście jestem bardzo zadowolona z pobytu na porodówce . Bardzo dobra opieka . Pozdrawiam wszystkie Panie z oddziału położniczego

~DumnyTata

A wystarczyło kadrę odmłodzic! Starsi mają doświadczenie, ale młodym się chce... I oby zawsze się chciało. Chociaż i starsze panie położne (z całym szacunkiem dla Was) super kobiety! Mówię z perspektywy młodego taty, który ten cały galimatias obserwował z boku. Można? Można! Sor niech bierze przykład, na parodowce głośniej krzyczą i ekipa daje rade

~PIELĘGNIARKA

Może i będzie można rodzić po ludzku, ale nie tu w tym kraju ,tu nie będzie dzieci, bo tu nie szanuje się zdania kobiet , tu bije się i szarpie kobiety na demonstracjach a prawa niepełnosprawnych są łamane .Niepełnosprawnych skazuje się na ubóstwo. Tutaj lekarze się boją ,tych co rządzą albo dewotek z ordo, zastawiając się klauzulą sumienia .Cierpią na tym kobiety. Pytam ,gdzie jest dostępność do znieczuleń zewnątrzoponowych dla rodzących kobiet? Jest to standardem do wyboru w cywilizowanym świecie.

~robol60

Przypomnijcie co rza,d zrobil ze szpitalami w czasie wymyslonej pandemi covid czyli grypy.Kto tam trafial w 2020 to juz raczej zywy z niego nie wychodzil.Lekarze przekupieni dodatkami kowidowymi szukali wsrod pacjentow chorego na kowid po to zeby miec kase .A jak umarl taki kowidowy pacjent to dodatkowa kasa byla.

~Kotek

Dwa razy rodziłam w St.Woli i jestem bardzo zadowolona,super opieka na porodówce, wspaniałe Panie Położne, super lekarze,dziękuję

kabi

skoro jest tak dobrze to dlaczego jest tak źle?

~XYZ

Tyle są warte te rankingi umiech

Lucyferianin

A myślałem ,że e rankingu masarni...