Jest dwóch chętnych na wykonanie parku kieszonkowego na Al. JPII

Image

2 firmy przystąpiły do przetargu dotyczącego utworzenia parku kieszonkowego z ogrodami deszczowymi. Obie oferty są wyższe niż zakładano. Środki jakie w kasie miejskiej zabezpieczono na to zadanie są niewystarczające.

Planowano, że utworzenie parku kieszonkowego między blokami Al. Jana Pawła II 12- 14 będzie kosztowało około 400 tys. zł. Po otwarciu ofert, które wpłynęły w ramach przetargu okazało się, że kwota ta nie będzie wystarczająca. Najtańszą ofertę, opiewającą na 515 tys. zł, przedstawiła firma z Gorzyc, drugą- firma ze Starego Sącza- prawie 2 razy wyższą, bo wynoszącą aż 1,08 mln zł! Obie propozycje zostaną teraz zweryfikowane, a po przeanalizowaniu ich zostanie podjęta decyzja czy miasto dołoży brakującą sumę, czy też np. zdecyduje się na powtórzenie postępowania przetargowego.

Plany względem parku kieszonkowego są takie, że na tym terenie powstaną 3 strefy dedykowane osobom w różnym wieku:

− aktywności ruchowej dla młodzieży w odcinku od al. Jana Pawła z elementem OZE, ławką solarną umożliwiającą ładowanie urządzeń mobilnych,

− relaksacyjna dla osób starszych z ławkami otoczonymi roślinnością i osłoniętymi pół-pergolami porośniętymi pnączami,

− dziecięca z przestrzenią edukacyjno- rekreacyjną z systemami przechwytywania wody, belkami zabezpieczającymi rabaty, umożliwiającymi poznawania z bliska roślin oraz aktywności i zabawy na wolnym powietrzu.

W parku mają pojawić się półpergole z donicami i ławką, które będą tworzyć wraz z rabatami i ogrodami deszczowymi zielone korytarze wzdłuż ciągu pieszego. Rośliny, które zostaną tam posadzone mają nie tylko uatrakcyjnić miejsce, ale również przyciągać zapachem. Dodatkowo mają w większości działanie odstraszające komary, co pozytywnie wpłynie na komfort użytkowania pasażu. Oprócz nowych nasadzeń pojawić się mają elementy małej architektury, tak by w całości przestrzeń tworzyła przyjazne miejsce dla mieszkańców, w tym także osób z niepełnosprawnościami. Projekt zakłada również wymianę zużytej nawierzchni bitumicznej na wodoprzepuszczalną mineralno- epoksydową z obramowaniem w postaci płyt betonowych.

Jeśli zapadnie decyzja o realizacji zadania, firma będzie mieć 16 tygodni od podpisania umowy na wykonanie wszystkich prac.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =