Jest dwóch chętnych na wykonanie parku kieszonkowego na Al. JPII

Image

2 firmy przystąpiły do przetargu dotyczącego utworzenia parku kieszonkowego z ogrodami deszczowymi. Obie oferty są wyższe niż zakładano. Środki jakie w kasie miejskiej zabezpieczono na to zadanie są niewystarczające.

Planowano, że utworzenie parku kieszonkowego między blokami Al. Jana Pawła II 12- 14 będzie kosztowało około 400 tys. zł. Po otwarciu ofert, które wpłynęły w ramach przetargu okazało się, że kwota ta nie będzie wystarczająca. Najtańszą ofertę, opiewającą na 515 tys. zł, przedstawiła firma z Gorzyc, drugą- firma ze Starego Sącza- prawie 2 razy wyższą, bo wynoszącą aż 1,08 mln zł! Obie propozycje zostaną teraz zweryfikowane, a po przeanalizowaniu ich zostanie podjęta decyzja czy miasto dołoży brakującą sumę, czy też np. zdecyduje się na powtórzenie postępowania przetargowego.

Plany względem parku kieszonkowego są takie, że na tym terenie powstaną 3 strefy dedykowane osobom w różnym wieku:

− aktywności ruchowej dla młodzieży w odcinku od al. Jana Pawła z elementem OZE, ławką solarną umożliwiającą ładowanie urządzeń mobilnych,

− relaksacyjna dla osób starszych z ławkami otoczonymi roślinnością i osłoniętymi pół-pergolami porośniętymi pnączami,

− dziecięca z przestrzenią edukacyjno- rekreacyjną z systemami przechwytywania wody, belkami zabezpieczającymi rabaty, umożliwiającymi poznawania z bliska roślin oraz aktywności i zabawy na wolnym powietrzu.

W parku mają pojawić się półpergole z donicami i ławką, które będą tworzyć wraz z rabatami i ogrodami deszczowymi zielone korytarze wzdłuż ciągu pieszego. Rośliny, które zostaną tam posadzone mają nie tylko uatrakcyjnić miejsce, ale również przyciągać zapachem. Dodatkowo mają w większości działanie odstraszające komary, co pozytywnie wpłynie na komfort użytkowania pasażu. Oprócz nowych nasadzeń pojawić się mają elementy małej architektury, tak by w całości przestrzeń tworzyła przyjazne miejsce dla mieszkańców, w tym także osób z niepełnosprawnościami. Projekt zakłada również wymianę zużytej nawierzchni bitumicznej na wodoprzepuszczalną mineralno- epoksydową z obramowaniem w postaci płyt betonowych.

Jeśli zapadnie decyzja o realizacji zadania, firma będzie mieć 16 tygodni od podpisania umowy na wykonanie wszystkich prac.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~kierowca

Uwaga złodziejska myjnia TIXE przy ul. Solidarności 2 w Stalowej Woli.Trudno znajść właściciela .Już po wrzuceniu monet nie uruchamia się, lub też po włożeniu np.8zł już po paru sekundach wyłącza mycie ,jak to miało miejsce w dniu 30 01 23 ok godz.10, 30

~tutak

Niech sobie prezydent z radnym zrobi park i ławki u siebie pod domem. Dla starszych i dla dzieci. Mieszkańców okolicznych bloków ktoś pytał o zdanie??? Nie przypominam sobie żeby jakiś sondaz był " co na to mieszkańcy". A jak ktos tam nie mieszka i nie wie co sie w nocy dzieje, to niech się nie wypowiada.

~Lol

Żeby Oni przegrali te wybory tegoroczne, bo juz psychicznie nie wytrzymam!!! Hehe

~Holi

Park kieszonkowy, to inwestycja na miarę kieszonkowego prezesa i myśli przewodniej partii ludowo socjalistycznej z kieszeni podatników!!

~emerytJan

Glupie pisi-ory.Park kieszonkowy czyli zdjecie parku w kieszeni,komu takie parki sa potrzebne ?

~Joe

Firma z Sącza to ci sami co teraz ciągną kasę z UM z innych zleceń. Zrobią kilka planszy i skroją bańkę z której podziela się z abor ygenem
Tak się wyciąga kasę na tematy które nie powstaną jak wcześniejsza wieża, osiedle, most na Sanie , basen, lodowisko itp itp

tomik

Miasto parkowe ????

~Anek

Tam niedaleko powstał plac zabaw. To zanim go otworzono to patusy go "zjadły". Beton tam wylać bo i tak nic innego sie nie uchowa.

~XXX

Żadnych ławek!!! Usunać ten plac zabaw co tam jest i będzie git.
Jak miasto ma kase to proszę zrobić parking dla mieszkańców Poniatowskiego 23 i 25

~z wieżowca

Żadnych ławek!!!!!Wystarczy hołoty z przodu, między KFC a CAS, chodzą, piją, drą się a jak komu puszka spadnie w nocy to się ludzie budzą...Donice zbite będą zaraz, to jest dzicz...nikt starszy tam nie będzie siedział.

~Hyhy

Jola to panna lekkich obyczajów widzę.

~Jola

Jeśli brakuje na park kieszonkowy to niech będzie park rozporkowy. Rozmiar takiego parku będzie miniaturowy jak przyrodzenie wełniastego miejskiego prezesa. Wiem co mówię.

~Mieszkaniec

Przerost formy nad treścią. PseudoMarketingowa nazwa Park z Ogrodami Deszczowymi. Czysty bajer. Przecież na tym zdjęciu ten teren wygląda całkiem przyzwoicie. Może tylko trzeba naprawić chodnik asfaltowy, postawić ze 2-3 ławki i jakieś kratki drewniane dla pnączy roślinnych, choć niekoniecznie. Takie prace mogą spokojnie wykonać pracownicy administarcji osiedla lub MZK, a koszty to max 40-80 tys. zł., a nie 500 tys. (sic)

~POpieram

Fajnie, że coś się ulepsza, ale im więcej tam będzie krzewów to tym bardziej będzie to aleja kupna, czyli marnej jakości opiekunowie piesków będą mieli darmowy wychodek. A i małolaty ochlaj z trawkami też.

~@tutak

Nie mierz innych swoją miarą

~tutak

A po co tam park. I tak tam jest chlańsko co wieczór, choć na prośbę mieszkanców usunięto większość ławek. Została tylko ta na placu zabaw, gdzie co wieczór są balangi, a milicja nie chce tam przyjeżdżać, bo się boją, że sprawcy i tak uciekną między blokami. Jak będzie park, to bedą miejsca do siedzenia i chlania. Niech prezydent z radnymi podejdzie sobie koło 22 i sam zobaczy.

~lucyfer

Nie wiesz ze okolice nowego sączą to zagłębie piwowskie? Każdy chce cię tam wydymać z kasy jak tylko się da a nasi im przyklasną i wybiorą tę ofertę bo swoim trzeba dać zarobić umiech

~Kamisak

Widać że w tym Starym Sączu nieźle kogoś popir**ło!!