Stal Stalowa Wola wzmocniona o nowych zawodników

Image

W czwartek w Podkarpackim Centrum Piłki Nożnej odbył się briefing prasowy, podczas którego zostali zaprezentowani nowi zawodnicy Stali Stalowa Wola.

- W okresie przygotowawczym do rundy wiosennej, można powiedzieć w połowie tego czasu, klub Stal Stalowa Wola został wzmocniony o nowych zawodników. Ja ze swojej strony bardzo się cieszę, że pan trener skutecznie zadziałał, aby mieć tych zawodników w swojej kadrze- mówił Wiesław Siembida, Prezes Zarządu Stali Stalowa Wola Piłkarskiej Spółki Akcyjnej.

Trener drużyny Łukasz Surma podkreślił, że budując kadrę nie tylko nabywani są nowi zawodnicy, ale także dokonywane są wymiany.

- Łukasz Kitliński poszedł do Skry Częstochowa. Przemek Stelmach ma kontuzję. Jest jeszcze kilku zawodników, którzy nie będą brani pod uwagę w tej rundzie wiosennej. Chcieliśmy podzielić się z kibicami tym, że w każdym okienku będziemy się starać pracować racjonalnie, będziemy starać się uzupełniać skład. Budowa drużyny, to są ciągłe procesy i to jest jak najbardziej normalne. Znałem tych zawodników, obserwowałem ich, z niektórymi pracowałem wcześniej, mam do nich zaufanie, ale nie ma bardziej nieprzewidywalnej dyscypliny jak piłka nożna, dlatego też mimo, że pracowałem z niektórymi, znam ich z boiska, znam ich atuty, to jednak od początku będą musieli budować swoją przydatność do naszego klubu, do Stali Stalowa Wola– mówił Łukasz Surma, trener Stali Stalowa Wola.

Trener Surma podkreślił, że stara się tak budować zespół, by nie było na boisku tylko jednej gwiazdy, chce wykorzystać potencjał całej kadry, a nowi zawodnicy będą zmuszeni wkomponować się w zespół tworząc spójną całość. Piłkarze będą musieli wykazać się systematyczną pracą. Trener ma nadzieję, że „starzy” zawodnicy pomogą zaaklimatyzować się tym, którzy dopiero do drużyny dołączyli.

Jako pierwszy z nowych zawodników przedstawił się Kacper Wydra, który jest wychowankiem naszego klubu.

- Niezmiernie się cieszę, że po 6 latach mogę tu wrócić. Nie mogę doczekać się debiutu- powiedział Wydra.

Gdy Jakub Banach otrzymał propozycję ze strony Stali, nie zastanawiał się nad przyjęciem jej.

- Jest to dla mnie bardzo ciekawa propozycja. Przyszedłem tutaj żeby pomóc drużynie w osiągnięciu celu, wiadomo jaki on jest. Na pewno będę robił wszystko, żeby pomóc całemu zespołowi, jak i sztabowi trenerskiemu, pokazując się codziennie z dobrej strony- mówił Jakub Banach.

Również Tomasz Kołbon cieszy się, że mógł dołączyć do społeczności Stali Stalowa Wola.

- Przychodzę z Górnika Polkowice. Zrobię wszystko żeby pomóc klubowi wygrywać każdy mecz- zapewnił Kołbon.

Adam Imiela do Stalówki wszedł prosto z ŁKS- u Łagów. On również wyraził zadowolenie z tego, że będzie mógł reprezentować stalowowolski klub.

Michał Furman zaznaczył, że do klubu przychodzi po prostu z nadzieją na grę.

- Lubię wyzwania, mam nadzieję, że uda mi się pomóc zespołowi w wywalczeniu naszego celu- zapewniał na konferencji Furman.

Na zakończenie konferencji Prezes Zarządu Stali Stalowa Wola PSA Wiesław Siembida wyraził nadzieję, że kontrakty, które podpisał wzmocnią nasz klub.

- Okienko jest w tej chwili przygotowane na wzmocnienia. Chcemy ustabilizować te wzmocnienia, chcemy żeby pan trener razem z grupą, którą w tej chwili zaprezentowaliśmy i z pozostałymi zawodnikami, już pracował taktycznie, strategicznie, pod nowy sezon, który zaczynamy 4 marca u siebie- mówił Wiesław Siembida.

Na własnym boisku Stal Stalowa Wola zagra pierwszy mecz z Cracovią II.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =