Kierowcy grożą nawet 2 lata pozbawienia wolności

Image

19-letni kierowca opla przekroczył dozwoloną prędkość w miejscu wskazanym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci z niżańskiej drogówki sprawdzali w minionym tygodniu prędkość z jaką poruszają się kierowcy, między innymi w miejscowości Łazory. Funkcjonariusze weryfikowali w tym miejscu zgłoszenia naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Około godz. 19:00 policjanci zatrzymali do kontroli kierującego oplem. Okazało się, że kierujący pojazdem 19-latek przekroczył dozwoloną w tym miejscu prędkość o 37 km/h. Dalsza kontrola wykazała, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Za przekroczenie dozwolonej prędkości mężczyzna został ukarany wysokim mandatem oraz punktami karnymi. Za prowadzenie pojazdu, mimo cofniętych uprawnień mieszkaniec powiatu biłgorajskiego odpowie przed sądem. Za to przestępstwo grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają o możliwości korzystania z narzędzia jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Najczęściej zgłaszane są zagrożenia, które są najbardziej uciążliwe w miejscu zamieszkania. Są to m.in.: nieprawidłowe parkowanie, przekraczanie dozwolonej prędkości, spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych.

Mapa to swoista platforma wymiany informacji, przy pomocy której obywatel, w trosce o wspólne bezpieczeństwo, dzieli się z Policją informacjami o potencjalnych zagrożeniach. Natomiast pamiętajmy, że w przypadku pilnych spraw takich jak zagrożenie życia lub zdrowia należy zawsze dzwonić na numer alarmowy 112.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Szakar

No magiczne auto. Wsiadasz do beemki - mózg znika.

wyborca

Tych w beemkach powinni prewencyjnie zamknąć na dożywocie.

~Ronan

Do pajaca w beemce co mnie strąbił pod Biedronką ! Jazda na zderzaku mantad do 500 zł. Po mieście ograniczenie prędkości do 50 km/h. Nie jesteś królem, nikt tu się nie będzie dopasowywał do Ciebie wsioku.

~Abc

Szukają pod....czy