Dzięki strażakom na osiedlach pojawią się defibrylatory

Image

Strażacy z OSP Charzewice, pieniądze zebrane podczas ubiegłorocznego akcji kolportażu kalendarzy, przekazują na zakup defibrylatorów AED.

Podczas akcji udało się zebrać prawie 12 tys. zł. To kwota rekordowa, która bardzo cieszy.

- Każdego roku przeznaczaliśmy te pieniądze na zakupy sprzętu i umundurowania dla naszych Druhów, w tym roku przeznaczamy zebrane pieniądze dla mieszkańców najbliższych nam osiedli. Sprzęt, który zakupimy chcielibyśmy zamontować na siedzibie naszej jednostki oraz na wyremontowanym rozwadowskim rynku, gdzie obserwujemy duże zainteresowanie i większy ruch mieszkańców naszego miasta- piszą strażacy z OSP Charzewice.

Aby tego sprzętu ratującego życie było więcej, trzeba do zebranej już kwoty trochę dozbierać. Bo gdy defibrylatory pojawią się w różnych miejscach Stalowej Woli, będzie szansa łatwiej do nich dotrzeć i szybciej z nich skorzystać. Do nagłego zatrzymania akcji serca dochodzi dość często, a wówczas liczą się minuty, a czasem ręcz sekundy. Do przyjazdu karetki ktoś mógłby nie doczekać. Defibrylatory, które „podyktują” co i jak zrobić, by przywrócić akcję serca, są nadzieją i pomostem między życiem a śmiercią.

- Te pieniądze zbieramy dla Was, dla Waszego bezpieczeństwa gdyż obsługa AED jest banalnie prosta i w razie konieczności każdy będzie w stanie pomóc drugiemu człowiekowi. Wierzymy, że nasza akcja rozrośnie się szerzej i w naszym mieście pojawi się więcej miejsc z dostępem to defibrylatorów AED, czego sobie i Wam serdecznie życzymy- piszą strażacy.

Równocześnie zachęcają do wpłat, bo każda złotówka jest ważna, a życie ludzkie jest bezcenne. Sprzęt, który ma szansę pojawić się w Stalowej Woli będzie używany przez nas wszystkich.

Darowizny można przekazywać na konto bankowe: Ochotnicza Straż Pożarna Stalowa Wola, Osiedle Charzewice, ul. Jaśminowa 4, 37- 464 Stalowa Wola. Numer konta bankowego: Nadsański Bank Spółdzielczy 92 9430 0006 0028 5250 2000 0001 z dopiskiem „darowizna na defibrylator”.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~madzpaw

Super, brawo dla wszystkich którzy się w to zaangażowali ????

~jasio

a dlaczego takigo cus nie ma jeswzcze na boniach , morze dlatego ze tam je taki tlok ze jak ktos zaslabnie to i tak nik nie zauwazy

Pepsi

Brawo!