Policyjne działania "Prędkość"

Image

Wczoraj niżańscy policjanci przeprowadzili działania pod nazwą „Prędkość". Mundurowi kontrolowali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci. W dalszym ciągu nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków na drogach. W wyniku kontroli funkcjonariusze nałożyli 18 mandatów karnych za przekroczenie prędkości. Jednemu z kierujących grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj od godz. 8:00, na terenie powiatu niżańskiego policjanci ruchu drogowego prowadzili działania, których głównym celem jest zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. W trakcie działań policjanci byli szczególnie wyczuleni na te kategorie wykroczeń i przestępstw drogowych, które są głównymi przyczynami wypadków. Nadmierna prędkość, kierowanie pod wpływem alkoholu, nieprawidłowo wykonywane manewry – to najpoważniejsze przewinienia kierowców.

Podczas poniedziałkowych działań, niżańscy policjanci ruchu drogowego ujawnili 24 wykroczenia: w 20 przypadkach kierujący pojazdami przekroczyli dozwoloną prędkość, w związku z czym 18 z nich zostało ukaranych mandatami karnymi, a 2 osoby pouczono. Przebadano 50 osób na zawartość alkoholu w organizmie, wszyscy poddani badaniu byli trzeźwi.

Jeden z kierujących zatrzymanych do kontroli posiadał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Jak się okazało, 40- latkowi zostały cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, a mimo to wsiadł za kierownicę. Mężczyźnie za ten rodzaj przestępstwa grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że bezpieczna prędkość to dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni oraz własnych umiejętności.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Zdzichu

Jak byłem w ZOMO, a później w milicji, to robiliśmy nie takie numery!

~Ciągle truci

policja to niech coś zrobi z bandytami, którzy na Hutniku palą śmieciami. Wczoraj i dzisiaj to nawet w domach czuć swąd, przy zamkniętych oknach. Przez kominy toksyczne powietrze od bandziorów wlatuje do domów. Tyle się mówi a reakcji żadnej. A Adaśko przy Kapliczce to największy truciciel. POMOCY POLICJANCI I URZĘDNICY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

~Żmija

To jaja grozi za to pięć lat za zabicie osiem lat

wyborca

13 grudnia 2023 zapamiętajcie datę. 1,5‰ zapamiętajcie liczbę. Będzie można tanio od Skarbu Państwa kupić auto.

mad_dog

ACAB !!!

~Aaa

Akcja znicz znowu udana

~Lol

Nasi kierowcy grają w nową grę, po uzbieraniu potrzebnej ilości punktów będą mogli zakupuc rower.)