Na Podkarpaciu gwałtownie rośnie liczba emerytów

Image

Społeczeństwo się starzeje i tej prawdzie nikt nie przeczy. Świadczą o tym statystyki GUS.

W 2011 roku na Podkarpaciu mieliśmy 244,8 tys. emerytów (bez rolników- emerytów). Przeciętna miesięczna emerytura brutto wynosiła wówczas 1549,66 zł. W 2021 roku tych emerytów było już 304 tys. Comiesięczna średnia „wypłata” wyniosła 2374,37 zł. Na terenie naszego województwa mieszkało wówczas 509541 osób w wieku powyżej 60 roku życia (57,3% stanowiły kobiety).

Na terenie Podkarpacia dba się o seniorów. Mamy aż 117 Uniwersytetów Trzeciego Wieku i klubów seniora. Dla porównania, na dużym Mazowszu jest ich 337, na Śląsku- 222, ale w zachodniopomorskim zaledwie 76, lubuskim- 59, podlaskim- 74, świętokrzyskim- 40, łódzkim- 117, lubelskim- 143, pomorskim- 108, warmińsko- mazurskim- 68.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Patologia

PiS cieszy bo na Podkarpaciu przybywa wyborców ich słusznej partii kierowanych przez kościół

e2rds

~Kinga, nie pisz głupio, że emeryci nierozumnie postępują to inna para kaloszy, ale gdyby nie emeryci to ciebie i twoich wpisów by tu nie było. Tak wygląda zmiana pokoleń, no chyba, że ty emerytką nie zamierzasz być, pomyśl troszeczkę.

~Kinga

Emeryci nie powinni mieć na leki ani na jedzenie przekupne czerwone nosy i czerwone berety może wtedy przestaną głosować na PiS

~Emeryt2.

Musimy chyba my stare wziąć się jeszcze do roboty, bo te młode chłopaki dzisiaj jakieś takie do niczego.

~Emeryt.

Nic się już tej dzisiejszej młodzieży zupełnie nie chce robić, nawet dzieci. Tylko gierki, gierki i gierki w komputerze.

usuniety

Dzień Dobry Państwu.
Z wykształcenia jestem politologiem, zarejestrowanym w Powiatowym Urzędzie Pracy w Jarosławiu.
Polskie społeczeństwo zwyczajnie szybko się starzeje - mediana wieku wynosi 42 lata.
Bo dla młodych nie ma pracy, bo nie ma zasiłków do bezrobotnych, więc ludzie mają coraz mniej dzieci.
Ja mam 36 lat i w Polsce cały czas jestem "nastolatkiem".

e2rds

~sdr2e, ooo, jakaś nowa świnia przybyła na forum i kwiczy, czyżby się stęskniła za cmokaniem. Oj świniaku, cieszył byś się jak byś takie laski miał jako zaplecze finansowe, bo przecież ty nie będziesz miał emerytury.

~qwerty

Wy to dobrze odklejeni jesteście od rzeczywistości. Idź do sklepu jeden z drugim po artykuły spożywcze do budowlanego po materiały na stację po paliwo i będziecie widzieć czy nie ma 30% inflacji.

~BabaJaga

Wszystko rośnie z wyjątkiem popularnosci Totalnej Listy dla frajerów :-)

wyborca

Pisiorów można wykurzyć, lecz sztaby opozycji nie umieją w marketing.

Ostatnie wybory - połowa młodych na wakacjach gdzieś nad morzem - a wystarczyło się wcześniej dopisać do spisu, lecz mało kto o tym wie - bo nikt nie edukuje młodzieży, korzystając z nowoczesnych środków komunikacji.

~emeryt

Kobra.....choćby mi dali trzynastek 1000, nie zagłosuje, mogę Ci przysiąc....

~podkarpacka

Proste....młodzi wyjechali, starzy zostali.

~sdr2e

Wygladamy cie erdeesku...gdzieś sie podział skarebku?
Twe jaski z fotki.

~Olka.

@Bucyfał.To ciebie nic oprócz michy nie interesuje. To ty niczym się nie różnisz od zwykłego kundla.

~taka prawda

Do kobry, cieciu podaj źródła tej twojej propagandy o 30 procentowej inflacji w POLSC. Takiej inflacji w POLSCE nie było od 1989 roku nawet przez wszystkie te lata.

~taka prawda

Do kobra, ty to najwyżej jesteś takim padalcem co się zwija ze strachu przed przyszłością. Rząd PIS ma we wszystkich województwach wysokie poparcie wśród emerytów bo wśród emerytów nie ma naiwniaków jak wśród niedojrzałych młodych naiwnych ludzi. Oficjalna inflacja w czasach jak przy korycie siedziało peło to była 7 procentowa a realna ponad 15 procentowa. Dlatego TUSEK mówił wszystkim POLAKOM którzy narzekali w czasach jak peło siedziało przy korycie , że jak by były przyciski tanio to tylko takie przyciski by naciskał ale jak powiedział takich przycisków nigdzie na świecie nie ma.

~taka prawda

Do mieszaniec, to PIS najbardziej dba o młodych POLAKÓW, jeszcze nigdy żaden rząd tak o POLAKÓW nie dbał jak PIS. Każdy młody do 18 roku życia dostaje od rządu PIS wielkie pieniądze co miesiąc nazywane majątkiem. A ci powyżej do 27 roku życia nie płacą żadnych podatków. Jeszcze nigdy my młodzi nie mieliśmy tyle przywilejów co obecnie.

~Mieszkaniec

Dlatego PIS nie dba o głosy młodych i pracujących. W ostatnich wyborach 25% głosujących to byli emeryci i według prognoz ten odsetek wzrasta.

~Tygrees 23

Niedawno juz byl ten sam artykul,nie masz redaktorku juz innych tematow pytam???????

~Tygrees 23

Niedawno juz byl ten sam artykul,nie masz redaktorku juz innych tematow pytam???????

~Bucyfal

A co niby ma go więcej interesować.A ciebie jako pracownika co interesuje kiedy walczysz o trzynastki,premie,podwyżki?

~Kobra

Dla tego Pis na Podkarpaciu ma najwyższe poparcie. Emerytów przekupili 13stką i 14stką oficjalna inflacja ok 17% .a rzeczywista pomiędzy 25-30% ,ale co tam Emeryt zadowolony bo 13stkę i 14stkę dostał a reszta go nie interesuje.