Siostry Hausner wygrały Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek!

Image

Olivia i Viktoria Hausner, czyli duet sióstr ze Stalowej Woli, skradł serce jurorów. W kategorii „Zespół” dziewczyny zdobyły I miejsce na XXVIII Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek, który odbył się w Jarosławiu.

XXVIII Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek, to konkurs, który kierowany jest do wykonawców z całej Polski. Jego celem jest kultywowanie i ożywianie narodowej tradycji kolędowania, doskonalenie warsztatu artystycznego oraz konfrontacja dokonań twórczych wykonawców i instrumentów. Biorą w nim udział soliści, duety, zespoły wokalne. Każdy uczestnik prezentuje 2 kolędy lub pastorałki tradycyjne, bądź współczesne.

Wykonawcy oceniani są przez jury w grupach wiekowych: młodzież kl. VI-VIII, młodzież szkół średnich, osoby dorosłe oraz soliści i zespoły. Jury przy ocenie kieruje się doborem repertuaru, aranżacją, interpretacją, jak również ogólnym wyrazem artystycznym.

W pierwszej kolejności uczestnicy musieli przejść etap kwalifikacji, który odbywał się na podstawie nadesłanych materiałów dźwiękowych. 21 stycznia br. miała miejsce prezentacja konkursowa wykonawców zakwalifikowanych. Uczestnicy stanęli przed jury w składzie: ks. prof. dr hab. Tadeusz Bratkowski- Wydział Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, prof. dr hab. Olga Popowicz- Wydział Wokalno– Aktorski Akademii Muzycznej w Krakowie, Jadwiga Nowosiad- Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Jarosławiu. Do ścisłego finału zakwalifikowano 35 wykonawców.

W kategorii soliści- Szkoły Podstawowe klasy VI-VIII zwyciężyła Sara Niemczyk (Niebieszczany). W kategorii soliści- Szkoły średnie wygrała Kornelia Czerwiec (Kraków). W kategorii soliści – dorośli najlepsza była Dominika Pruchnicka (Gromnik). W kategorii zespoły I miejsce zdobył duet Olivii i Viktorii Hausner (Stalowa Wola), które zaśpiewały: "Lulejże, mi lulej" z filmu "Miś" i "Uciekali" z musicalu "Metro".

Koncert finałowy odbył się w sali widowiskowej Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki, gdzie podczas Koncertu Galowego XXVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek nastąpiło wręczenie nagród.

Składamy gratulacje duetowi sióstr Hausner i życzymy dalszych sukcesów! Kierujemy również słowa uznania pod adresem Katarzyny Pisery, która przygotowuje młode artystki do konkursów.

Zdjęcia: Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Mieszkaniec

Co one zrobiły rodzicom zaraz po urodzeniu, że ci zemscili się takimi dla nich imionami?

Ps. Zbieżność nazwisk przypadkowa?

~oki

do Ech - wstyd to jest, że nikt z dorosłych dziewczynom nie powiedział, że ubrały się niewłaściwie.

~Ech...

Do wyborcy i oki - pod takim artykułem, takie komentarze... Wstyd.

wyborca

Nikt tego stroju nie skojarzy ze Stalową Wolą, a raczej z banderowską flagą.

~Mieszkaniec

~oki
A wiesz w jakich barwach jest herb Stalowej Woli?

~Bsjsk

Wiesniaki, pisowcy i pseudo wierzący ot cała stalowa wola???????????? Fajnie jakby rozwaliło pół wiesniackiej polski jak Ukrainę. Jak przyjdzie co do czego i przed biedra gosciu prosi o jedzenie to nei ma kto kupic, a tacy wierzacy i niby dobrzy wszyscy. Będziecie sie w piekle smazyli, bo ja biednym zawsze pomagam a oszczednosci nie mam

art2deco

Brawo !

~oki

Na drugi raz zmieńcie strój, dziewczyny, żeby nie był w banderowskich czerwono-czarnych barwach....

~STALOWA WOLA

Gratulacje. Nie pierwszy i nie ostatni raz o nich słyszymy.

~RST

serdecznie gratuluję i proszę o nagrania (świetny wybór repertuaru)

~Mig

Super pięknie gratulacje!!!

b.l.u.e.

Brawo dziewczyny.

~obserwator

Wielkie gratulacje.Brawo!!!!!!
ps. Chętnie bym posłuchał.