X Noworoczny Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Miasta

21.01.2023 roku został rozegrany X Noworoczny Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Miasta Stalowej Woli. Organizatorem rozgrywek sportowych był Katolicki Klub Lekkoatletyczny „STAL” w Stalowej Woli.

Zawody szachowe zostały przeprowadzone systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund po 15 minut na partię dla każdego zawodnika. W zawodach wystartowało 34 uczestników z następujących miejscowości: Stalowa Wola, Grębów, Rudnik nad Sanem, Leżajsk, Głogów Małopolski, Rzeszów, Przeworsk, Lubcza Racławówka, Lipiny Dolne, Ossala, Łążek Świętokrzyski, Bogoria, Chodków. Uczestnicy rozgrywek toczyli ze sobą bardzo zacięte pojedynki na szachownicy, w szczególności zawodnicy rozstawieni na wysokich stołach startowych. Niemniej, partie szachowe rozgrywane były w atmosferze fair play i z poszanowaniem przeciwników.

Rozgrywki szachowe rozpoczęły się o godzinie 10:00 a zakończyły się o 13:40. Zawodnicy za zajęcie trzech najwyższych miejsc w grupie OPEN otrzymali puchary, a za lokaty od 1- 4, nagrody rzeczowe. Z kolei w grupach juniorskich puchary otrzymali zwycięzcy poszczególnych grup, a nagrody rzeczowe zawodnicy, którzy zajęli miejsca od 1 do 4 w każdej grupie wiekowej.

Zwycięzcą zawodów w kategorii Grupa Open został reprezentant KKL STAL w Stalowej Woli Sebastian Szubartowski, 2 miejsce zajął Filip Gemzik z KKL STAL w Stalowej Woli, 3- także reprezentant KKL STAL w Stalowej Woli Robert Brak, 4 był Tomasz Pintal ze Stalowej Woli.

W klasyfikacji wiekowej: 2005- 2011 1 miejsce zajął Tomasz Procnal, reprezentant KKL STAL w Stalowej Woli, 2- Adrian Toniak z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, 3- Bartosz Mierzwa również z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, 4- reprezentant KSz Gambit Przeworsk– Maciej Tutka.

W klasyfikacji wiekowej 2012 i młodsi premiowane miejsca zajęli: 1- Mateusz Mierzwa z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, 2- Wojciech Olko, również z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, 3- Gabriel Lewicki z Lipin Dolnych, 4- reprezentant KKL STAL w Stalowej Woli Alan Mulawka.