Rozbudowują Tysiąclecia
i Kolejową

Image

W Starostwie Powiatowym w Nisku Starosta Niżański Robert Bednarz i Wicestarosta Adam Mach, podpisali z przedstawicielem Wykonawcy - Firmy MARBUD Marcinem Walkiewiczem, umowę na opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. „Rozbudowa drogi powiatowej nr 1052R (ul. Tysiąclecia) oraz drogi powiatowej nr 1054R (ul. Kolejowa).

Koszt wykonania dokumentacji to kwota 698 000 zł i w całości zostanie finansowany ze środków pochodzących z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Zadanie będzie wykonane w terminie 9 miesięcy od dnia podpisania umowy.

- Bardzo ważne jest, że przystąpiliśmy do sporządzenia dokumentacji na realizację tej inwestycji. Droga ta przez lata była eksploatowana przez ruch ciężki, w związku z tym potrzebna jest jej przebudowa i wzmocnienie. Chcemy, aby ten ciąg komunikacyjny stał się bezpieczny i spełniał wszystkie standardy bezpieczeństwa, wpływając tym samym na lepsze warunki dla kierowców poruszających się tą trasą i dla mieszkańców. Z uwagi na ważność decyzji i duży zakres inwestycji, planujemy przeprowadzić konsultacje społeczne celem wypracowania jak najlepszych rozwiązań – mówi Starosta Robert Bednarz.

Temat przebudowy ul. Tysiąclecia i ul. Kolejowej w Nisku był analizowany od dłuższego już czasu. Przypomnijmy, że w miesiącu marcu 2022 roku odbyła się konferencja z udziałem Wiceministra Infrastruktury Rafała Webera, podczas której poruszony został temat przebudowy ul. Tysiąclecia i ul. Kolejowej w Nisku, które od lat służyły, jako obwodnica dla ruchu tranzytowego, samochodowego jak i dla sprzętu wojskowego, który pokonuje tę właśnie trasę, chcąc dojechać do Jednostki Wojskowej znajdującej się w Nisku. Było to bardzo uciążliwe dla mieszkańców osiedla zlokalizowanego przy tej drodze, poprzez hałas, emisję spalin, ale także niebezpieczeństwo w ruchu drogowym. Powstanie obwodnicy Stalowej Woli i Niska wpłynęło na poprawę sytuacji, zbierając ruch tranzytowy z drogi krajowej nr 77, ale stan drogi jest bardzo zły i wymaga przebudowy. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu wykonana zostanie dokumentacja projektowa, umożliwiająca przebudowę tych dwóch dróg powiatowych, które służyły przez lata za obwodnicę Niska.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~pływak

Żeby nie skończyło się tak, jak z obiecanym przez m. in. Starostę REMONTEM dworca kolejowego w Nisku. Panie starosto - przecież pan obiecał. Czy nie??? Wybory tuż, tuż, a dworzec stoi nie wyremontowany. Ale Pan ma swoich wyborców w Jeżowem to oni chyba na pana oddadzą znowu swoje głosy i tak to będzie dalej leciało. A wstyd wśród mieszkańców Niska będzie i pozostanie. Pytam - gdzie honor i ambicja ???????? A może nie wszyscy wiedzą co to znaczy ??? Wystarczy tylko przynależeć...

as1234

jak prawie cały ruch poszedł na obwodnicę i s19 będą rozbudowywać drogę, na której ruch spadł dziesięciokrotnie.