Oceanografka ze Stalowej Woli - Małgorzata Dołęga- Mjalsi

Image

Małgorzata Dołęga - Mjalsi, absolwentka oceanografii, podróżniczka i pasjonatka sportów walki to kolejny Gość portalu StaloweMiasto.pl. Pasją pani Małgorzaty są podróże, zwiedziła wiele krajów, a jako zawód wybrała… oceanografię.

To dość nietypowy wybór kierunku studiów dla mieszkanki Stalowej Woli. Przecież u nas ledwo płynie San. Skąd taka decyzja, czego uczy się student takiego egzotycznego kierunku i czy przy okazji nauki można zwiedzić jakieś ciekawe miejsca oraz czym zajmuje się absolwent oceanografii?

Rozmawiamy także o Maroku, kraju w Afryce, w którym pani Małgorzata była aż 10 razy. Co tam zauroczyło stalowowolankę? Z Polską Maroko łączyć może podobna liczba mieszkańców– około 35- 37 milionów, a dzieli chyba wszystko, od kultury, po religię. Jak to przełożyło się na prywatne życie pani Małgorzaty, gdyż jak się okazuje, wyszła ona za mąż za mieszkańca tego afrykańskiego kraju.

Pytamy również o to, co męża pani Małgorzaty zaskoczyło w Polsce. Jak wygląda codzienne życie dwóch osób z tak egzotycznych dla siebie krajów, czy wciąż ich coś zaskakuje? Czy Marokańczyk polubił polskie pierogi i jakie w ogóle potrawy smakują mu najbardziej?

Pasją Małgorzaty Dołęgi- Mjalsi są także sztuki walki: krav maga i kick boxing. Czy te umiejętności przydały się jej kiedyś do samoobrony podczas egzotycznych podróży?

Na te i inne pytania odpowiedzi znaleźć można w wywiadzie portalu StaloweMiasto.pl.

Materiał video

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
W tym artykule komentarze ukażą się po akceptacji moderatora.

~Jack81

Bardzo ciekawa i mądra osoba. Pozdrawiam serdecznie i życzę dalszego rozwoju swoich pasji.