Niech prowadzi nas Gwiazda

Image

Pod takim hasłem odbyły się w całej Polsce Orszaki Trzech Króli. I my mieliśmy swój, i u nas ulicami Stalowej Woli przeszli mieszkańcy by okazać swoją radość z narodzin Małego Jezusa.

6 stycznia bracia prawosławni świętują Wigilię Narodzenia Pańskiego. Polacy wspominają Mędrców ze Wschodu, którzy za blaskiem Betlejemskiej Gwiazdy podążyli do Betlejem w Ziemi Judzkiej, by złożyć dary: złoto, kadzidło i mirrę i pokłonić się królowi nad królami, nowonarodzonemu Jezusowi.

Uroczystości święta Trzech Króli rozpoczęły się Mszą Świętą w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Rozwadowie. Stamtąd wyruszono w miasto w orszaku. Była radość, były korony królewskie i były też scenki rodzajowe przygotowane po drodze. Orszak przeszedł ulicami: Graniczna, Klasztorna, ścieżka przy cmentarzu, Al. Jana Pawła II, Popiełuszki, a następnie wyruszył do Kościoła pw. Świętego Floriana, gdzie śpiewane były kolędy i rozstrzygnięty został konkurs z nagrodami na najlepsze przebranie.

Materiał video

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~haha

Ostatnio byl cud w rozwadowie-raczej cudak

~Stalowiak.

Tradycja jest ładna, nawiązuje do cudu wcielenia Boga i nawet "MAGOI" z dalekiej Persji dostrzegli ten cud. Nawiązuje do dalekiej wędrówki "MAGOI" z Persji celem zbadania tego cudu objawionym tak wielkim zjawiskiem na NIEBIE. Nie należy tego cudu umniejszać ani w żaden sposób robić sobie z niego żartów. Jak czytać to Biblię, jak czytać Biblię to w oryginale.

~Potempiony

Na sądzie ostatecznym Bóg mnie zapyta czy chodziłem z papierowa korona na głowie po mieście. Albo w uniformie misia z Krupówek. Nie mam szans na niebo bo mam wszystkie klepki

~Stalowiak.

Ale faktem jest, że Ci "MAGOI" jak podaje greckie wydanie ewangelli św Mateusza ujrzeli dziwne zjawisko na niebie i wybrali się do Galilei. Faktem jest, że szli wiedzeni tym dziwnym zjawiskiem.

~Stalowiak.

To byli raczej "MAGOI" po grecku, to była kasta kapłańska w Persji, zajmowali się badaniem gwiazd i astrologią. Nie wiem od kiedy i dlaczego zaczęto ich kojarzyć z królami. W niektórych wydaniach ewangelii św. Mateusza podają ich jako badacze gwiazd.

~ooo

Gdzie jest ministrant ponadzbereźny ?Za osła się przebrał?

~Nostalgia

Mysle że niebo i życie wieczne można otrzymać od Boga za łażenie w papierowej koronie po mieście. Średniowieczny świat.

~haha

Za osiolka sie przebrali .

~Marysia

Patrzę i patrzę, wypartuję naszych żywych, tak docenianych "Trzech Królów " miejscowych i nie widzę. Czyżby w ukrytym przebraniu tak zakamuflowali się ? Widział ich ktoś?

~tata

pissiory dajcie mi tanie paliwo nie tani alkohol

~mama

ludzie dajcie se siana

~Stalowiak

Polityka -Dobrze prymitywie że ty masz dużo do powiedzenia !!!

~polityka

Wielu z komentujących pod artykułem to prostaki sfrustrowane i nie mające nic do powiedzenia. Ale się wypowiadają.
Ulżyło?

madras

Ale cudaki umiech)))

~Ubek

A katolicy geje i lesbijki byli?

~VincentVega

O Ponadzbereźny z Rafałem przebrali się za osła.Nawet ładnie im to wyszło wejść razem w skórę osiołka

~Allek

Do koliii Twoje wypowiedzi to tragedia weź człowieku się opamietaj nie musisz nic pisać.Jesli nie rozumiesz nie wiesz to doucz się Prostak i tyle

koliii

Mam takiego kolegę który nie wieży w duchy. I niby nic , ale jak mówię - choć wybierzemy się tam lub tam bo to miejsce nawiedzone i sam sobaczysz to kwituje to tylko odpowiedzą że nic tam nie ma i tyle. Ale skąd te anomalie są?

koliii

Przecież według niektórych " Ci katolicy ze zdjęć to jak banderowcy" wyglądają tak samo! . Tylko nienawiść i niezrozumiała historia. Co dziecko 5 letnie wie?- nic , więc proszę nie obrażać wiary jego rodziców bo to każdy gamoń potrafi.

koliii

Nie no przecież najprościej pisać komentarze że (goście w sukienkach itd.) ale jak przychodzi śmierć powoli to każdy katolikiem się staje chyba przez obawę że według nich nie ma tam nic i co dalej? Wiara katolicka daje nadzieję - nie wiadomo czy tak jest - zobaczymy.

~Do Marijusz

Proszę! Jesteśmy z Wami! Również modlitwą!

~Do redakcji

Uprzejmie proszę o nie zamieszczanie !! komentarzy obrażających uczucia religijne katolików!!

koliii

Jakoś Antek Macierewicz kojarzy mi się z pedofilem lub może gejem, to co on wie o życiu i polityce? Dostał się tam po zmianie ustroju i tak sobie tam urzęduje. Może nie opierajmy się wypowiedziach polityków którzy mają jakąś teorię tylko obiektywnie popatrzy na to wszystko.

~Stalowiak

Kasieńko a ja polecam "Siłę kłamstwa"
Mamy rządy cwanych chamów które zawdzięczamy tępym chamom !!!!

koliii

~Kasieńka - a co to za nasz człowiek w W-wa? Chyba nie gamoń ten co nie pamiętam....jego nazwiska.

~Kasieńka

Kochani nie dajcie się zwieść tym nienawistnym komentarzom. Tacy ludzie są biedni. Być może to jest jeden człowiek który obraża a podaje się za wielu żeby zrobić tłok. Swoją drogą portal powinien to chamstwo blokować bo niedługo porządni ludzie nie będą tu zaglądać.. Polecam nasz człowiek w Warszawie...o wielkich tego świata.

~Marcin

Do kościoła chodzą grzesznicy.

koliii

Z tą świeczką za 2 pln to mieliśmy taką sprawę w tym roku. To po prosu ŻENADA !!!

koliii

Fajnie że tak potraficie najeżdżać na katolików , jak ten chłopak dody rozerwał biblie na scenie to było super ale zesrał się jak miał porwać koran. Takie polskie gieroje.

koliii

A to jeszcze nic. Wyobraźcie sobie że jest stado DZBANÓW (ateiści i inne dziwaki) że 1 listopada w kościelne święto palą znicze i przynoszą kwiaty na groby swoich bliskich!!! To dopiero lemingi !!! Bo nie wiedzą że zaduszki (zmarłych) są 2 listopada albo po prostu żeby wstydu przed sąsiadami nie było!!! To dopiero DZBANY!!! A najlepsi są ci co kradną świeczkę za 2 pln i zanoszą na grób swojej matki !!! A może niech każdy robi w co wierzy.