Tak wielu zachorowań na grypę nie było od lat! W szpitalu wielu chorych.

Image

Sprawdziliśmy jak wygląda sytuacja epidemiologiczna dotycząca grypy na Podkarpaciu i w Polsce. Statystyki nie napawają optymizmem.

Sytuacja epidemiologiczna na Podkarpaciu

Z danych opublikowanych przez Wojewódzką Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Rzeszowie wynika, że w okresie od 16 do 22 grudnia 2022 r. na grypę zachorowały 4 893 osoby. Jeszcze więcej przypadków odnotowano w okresie od 23 do 31 grudnia- 7 171.

Kiedy przyjrzymy się danym z okresu od 1 października do 31 grudnia widzimy, że zachorowań na grypę w województwie podkarpackim było aż 32 990. To dużo więcej niż w ostatnich kilku latach, bowiem w tym samym okresie w 2019 roku odnotowano 21 779 przypadków, w 2020 roku- 8 780, zaś w 2021 roku- 21 954.

Jak informuje Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego, w okresie od 16 do 22 grudnia 2022 roku zachorowań oraz podejrzeń zachorowań na grypę na Podkarpaciu było 4 893, w tym 1 063 wśród dzieci w wieku 0- 4 lat, 1 430 u 5- 14- latków, 2 078 wśród 5- 64- latków, 322 zachorowania u seniorów (65+).

Sytuacja epidemiologiczna w Polsce

Wojewódzka Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna podała, że w okresie od 16 do 22 grudnia br. odnotowano 296 964 zachorowania na grypę w Polsce. Z kolei od 23 do 31 grudnia zachorowań było 389 088, w okresie od 1 października do 31 grudnia 2022 roku- 2 086 558. To dużo więcej niż w ubiegłych latach (w grudniu 2019 roku- 1 402 385, w 2020 roku- 690 826, w 2021 roku- 1 249 569).

Z danych NIZP czytamy, że w okresie od 16 do 22 grudnia 2022 roku stwierdzono 296 964 zachorowania w Polsce, a wśród nich: 58 766 dotyczyło dzieci 0- 4 lat, 79 757 dzieci 5- 14 lat, 135 745 osób w wieku 15- 64 lata, 22 696 seniorów (65+).

Gdy przyjrzymy się zachorowaniom na grypę w poszczególnych województwach, możemy stwierdzić, że w okresie od 16 do 22 grudnia br. najwięcej było ich w następujących regionach: mazowieckie (44 505), pomorskie (44 254), wielkopolskie (43 911), śląskie (39 890). Najmniej osób zachorowało na grypę w województwach takich jak: opolskie (3 568), świętokrzyskie (4 045), zachodniopomorskie (4 632), podkarpackie (4 893).

Obecnie w Stalowej Woli odnotowuje się coraz więcej zakażeń wirusem grypy i COVID-19, a także RVS (respiratory syncytial virus, który jest główną przyczyną chorób układu oddechowego u dzieci). W szpitalu na oddziale wewnętrznym pełne obłożenie. Szpital zwrócił się też z prośbą do odwiedzających, by ograniczyli wizyty w placówce ze względu na trudną sytuację.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Post

Ja się nie szczepie na nic żeby mną Elon Musk zdalnie nie sterował.

~ciemny lud

do b.l.u.e. Dobra niech ciemnogrod zacofany nie wierzacy w szczepionki kovidowe niech sie nie szczepi.A wyksztalciuchy po studiach,madrzy tym co lykneli na studiach niech sie szczepia szczepionkami kovidowymi.Zobaczymy za parę lat kto mial raCJE z tymi szczepionkami z Zachodu .Jak wiemy byl to eksperyment medyczny ,a ilosc strat poznamy za jakis czas.

~b.l.u.e.

Foliarze wierzą w każdą głupotę, ale w to że jakiś wirus jest bardziej zaraźliwy to już nie. Tylko dlatego że oficjalnie się o tym mówi. Faktycznie jesteśmy ciemnogrodem.

~JASIO

SZCZEPTA SIĘ Z WASZĄ CIEMNOTA I GŁUPOTĄ BĘDZIE OKAZJA DOŁĄCZYĆ DO 200TYS NADMIAROWYCH ZGONÓW !!!

~Gonzo

No jak mogła być grypa jak wszystko było podciągnięte pod cowit teraz już go nie ma to mamy grypę

~Synek

Zamknąć erdeeska na oddziale zamkniętym

~

Ty sedes jesteś tak samo głupi jak ci ruscy którzy czajnikiem elektrycznym wodę na gazie gotowali.

~bogcek

"~marcin
zamiast ufać medycynie i iść do lekarza po antybiotyk to ludzie leczą się cebulą w domu. cebulaki"
Doktorze marcin daj pan spokój.

~stefanos40

do marcin.Tak ja boję sie lekarzy od 2020 roku ,bo tylko nas straszyli .Nie chodzę po lekarzach od tego czasu .Nawet badan nie robie jak przyjmuje sie do pracy.A co do kowida to lezalem kilka dni w domu w 2021,nic nie bralem z apteki ale to teraz nazywaja grypa .

~marcin

zamiast ufać medycynie i iść do lekarza po antybiotyk to ludzie leczą się cebulą w domu. cebulaki

~górnik30

A kiedy w telewizorze pojawia sie slupki zachorowan na covid/grypę/? zima czas zacząć straszyć ludzi,bo nie odróżnią przeziębienia od kovida .

~Do Gruby

Na Głowę się zaszczep Baranie.

~Hbbgv

Szkoda gadać od stycznia chipowanie psów, likwidacja gotówki, ekoterroryzm a na świecie wulkany wybuchają jeden za drugi jak się nie obudzicie to już nawet na ulicę wyjść nie będzie wolno

~No cóż

Było, było, tylko od 2020 roku każdą chorobę nazywano COVID-19, wcześniej grypa owszem była ale nazywana „przeziębieniem” przez lekarzy ????

koliii

JA , JA , JA pierdzie*e wylądowało UFO ----- A gdzie? Nie wiem, Sąsiad tak mówił...... straszcie ludzi dalej.....

koliii

Bo nigdy nie nakręcaliście tak tych wiadomości. To jak z tym "OCIEPLENIEM" , a kto wie że w 1540 roku deszcz nie padał 11 mc w europie i temperatura była wyższa do 7 stopni niż teraz i t był problem. I teraz pie*dolicie o grypie. Ogarnijcie się pismaki!!!

~Asad

Na przełomie 2017/2018 zachorowań było az 4, 4 mln i akurat tego w artykule nie podajecie tylko straszycie ludzi

~eduardo

Wyległy tu Edzie, wyznawcy głębokich przemyśleń pewnej Edzi. W oczekiwaniu na jej nowe rewelacje pokrzykują ochoczo dla pokrzepienia.ducha.

~Madras

marcin zakładaj szmatę na ryja i heja

~marcin

płaskoziemcy atakują!!! ciemnota tego kraju mnie przeraża

~szofer66

Zapamiętajcie wreszcie — tzw. pandemia to projekt stricte polityczny, bo w ogóle czegoś takiego NIE BYŁO, jedynie marksistowska, sekciarska inscenizacja i propaganda. To był TEST POSŁUSZEŃSTWA , a przy okazji — pomiar poziomu złajdaczenia lokalnych administracji. Jakoś nikogo nie zdziwiła pełna koherencja rządzących świń. O bajońskich dochodach rozmaitych ,,fajzerów” i tubylczych kacyków nawet nie wspominam, bo to aż nadto OCZYWISTE. Oficjalny, GLOBALNY ZAKAZ jakichkolwiek prób leczenia, a nawet mówienia o tym, jest wręcz ,,elementarny, Watsonie”. Najważniejszym efektem ,,pandemicznym” jest przekroczenie zbrodniczego progu eksterminacji biologicznej, gospodarczej i mentalnej — w rozumieniu — JAK DALEKO MOŻNA SIĘ POSUNĄĆ — ILE MOŻNA BEZKARNIE UCZYNIĆ LUDZIOM pod osłoną ześwinionej administracji i umundurowanych bandytów.

~Że ona

"Doktor Putin" wyleczył świat z kowida w dwa dni smiech2 Połowa nie szczepionej Wukrainy do nas zjechało i nadal żyjemy smiech2 Co na to szuria typu koras?

~bogcek

Gdyby nie wo.na to byłby c.v.d

~Gruby

3 dawki mam za sobą nic nie zaszkodziły. Przynajmniej różnicy nie zauważyłem. Ostatnio mnie rozłożyło na 2 dni, ale szybko przeszło. Testy na covid dały wynik negatywny, więc to nie to. Na grypę się nie szczepie.

~szczepan40

Moze ktos sie przyzna ze byl na szczepieniu kovidowym i mu to pomoglo ,bo teraz nie choruje ?A moze są tez komu to szczepienie kovidowe zaszkodzilo?

~Marcin

Popieram.

art2deco

Co na to Janusz?

~obajtl

A mozna przeciez zrobic tak jak Pinokio doradzal .Wszystkich zaszcze pic na kowid i powstaną tak zwane Szczepany..Polowa Szczepanow lumrze,a druga polowa ze strachu bedzie sie bala wyjsc z domu i pandemia grypy zaniknie.

~rwert

widać ze szczepionki zaczynają działać

~jasio

a zdrowych zamknnomc na błoniach niech nabierajom łodpornosci