Spotkanie z przyrodnikami

Image

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli odbyło się spotkanie przyrodnicze, organizowane przez Stowarzyszenie Stalowa Wola Nasze Miasto oraz grupę Stalowa Wola- Przyroda.

Spragnieni kontaktu z naturą mieszkańcy mogli uciec od spraw codziennych i posłuchać leśnych opowieści wielbiciela lasu i leśnego wędrowca Kamila Zybały, który opowiadał z pasją o okolicznych lasach i zwierzętach zamieszkujących okolicę, o potrzebie ochrony dzikiej przyrody i o bogactwie naturalnym, jakim niewątpliwie są rozległe tereny leśne przylegające do miasta. Następnie głos zabrał Przemysław Karpezo, znawca wszelakiego ptactwa oraz uzdolniony fotograf. Opowiedział on o tym, jakie ptaki możemy spotkać w bliższej i dalszej okolicy, jak prowadzić takie obserwacje w sposób poprawny oraz gdzie można zgłaszać stwierdzoną obecność rzadkich gatunków. Słuchacze chętnie włączali się do dyskusji na temat ptaków.

Na uczestników czekał również słodki poczęstunek oraz gorące napoje. Humory dopisywały i bez wątpienia nie było to ostatnie spotkanie stalowowolskich wielbicieli przyrody.

- Uważam, że takie spotkania, zarówno te terenowe, jak i stacjonarne, są przydatne z punktu widzenia mieszkańców, którzy mogą posłuchać, czy też zobaczyć na żywo dziką przyrodę, która jest w zasięgu ręki, tuż poza miastem lub nawet w jego granicach. Dzięki temu możemy promować aktywność fizyczną na łonie natury, jak również edukować o potrzebie ochrony przyrody i o jej wartości. Liczne pytania oraz sugestie, które usłyszałem od zebranych po spotkaniu wskazują na chęć uczestnictwa w kolejnej wycieczce terenowej po lesie, jak również w spotkaniu poświęconym licznym ptakom zamieszkujących miasto oraz jego okolice- mówi Kamil Zybała ze Stowarzyszenie Nasze Miasto.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~brawo

a gdzie Agata?

~EDI

DO DR WHO BIEDAKU GDZIE W STALÓWCE ŚWIEŻE POWIETRZE !!!

e2rds

KRZYK BEZSILNOŚCI, NIC WIĘCEJ ~EDI.

~Gigolo

Ktoś bierze ten ciężar na siebie, :-)
Umieram :-0
Niezle rykowisko robita Zieloni. Paśnik pełny?

~JASIO

A CO Z 1000HA RESZTEK PUSZCZY SANDOMIERSKIEJ DRODZY PRZYRODNICY !!!

art2deco

Człowiek popasał na Mazurach i w Bieszczadach podziwiając przyrodę, odciski oraz kleszcze i nie wiedział jaki jest wyjątkowy i wybrany.

~Hucu

Jakby było coś w temacie metod kłusownictwa, to na pewno byłoby więcej luda!

~mieszkaniec

Lokalną szczujnia już się odezwała, taka prawda niziny intelektualne prezentujesz

~taka prawda

Ale tłumy 16 osób przyszło tam posiedzieć bo myśleli , że będzie coś za darmo. A to stowarzyszenie ''nie ich miasto'' to już jest paranoja.

~RDymek

No i kto wiedział że będzie takie spotkanie ....

~Jaś

Temat nie polityczny to i ku....wy siedzą cicho ????

~Mundek

No i super, że ktoś bierze ten ciężar na siebie, czekam na następne spotkanie, brawo Kamil i Przemo