19 grudnia radni uchwalą budżet miasta na przyszły rok

Image

Już za 1,5 tygodnia na forum Rady Miejskiej odbędzie się prezentacja budżetu na 2023 rok. Po niej zapewne dojdzie do debaty na temat zapisów, które zostały zawarte w uchwale budżetowej.

W ostatnim czasie, podczas obrad poszczególnych komisji, radni zapoznali się z uchwałą budżetową, rekomendowaną przez prezydent miasta.

- Odbyła się już cała procedura komisyjna opiniowania budżetu. Podczas komisji merytorycznych nie zostały złożone żadne wnioski formalne, dotyczące zmian w budżecie, natomiast autopoprawka, która jeszcze wynika z dodatkowych programów, dodatkowych szans, które pojawiają się przed miastem Stalowa Wola, pojawi się przed 19 grudnia. Cieszę się, że dyskusje, które były, one były merytoryczne. Mam nadzieję, że również sama debata, odbędzie się w takim charakterze, bo to nam pomoże ten wielki, rewolucyjny budżet wprowadzić, aby kolejne dobre zmiany na terenie Stalowej Woli, w roku wyjątkowym, bo jubileuszowym, 85- lecia miasta Stalowej Woli, działy się dla mieszkańców i dla naszego miasta- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Zgodnie z zapisami projektu uchwały budżetowej dochody miasta na rok 2023 ustalono w łącznej kwocie 622 893 910,75 zł, z tego: dochody bieżące to 325 294 596,97 zł, a dochody majątkowe- 297 599 313,78 zł. Wydatki budżetu miasta na rok 2023 zaplanowano na kwotę 600 100 000,75 zł, z czego wydatki bieżące to 322 277 729,09 zł, a wydatki majątkowe- 277 822 271,66 zł.

Nowe i kontynuowane zadania opiewają na kwotę 107 308 160,09 zł. Wśród planowanych inwestycji na 2023 rok znalazły się m.in.: koncepcja układu komunikacyjnego na obszarze Strategicznego Parku Inwestycyjnego Euro- Park Stalowa Wola; projekt budowy dróg na planowanym osiedlu Parkowym w Charzewicach oraz połączenia drogowego z DK77 – I etap; projekt rozbudowy i przebudowy dróg ul. Wałowej i ul. Podgórnej; przebudowa dojazdów do rynku rozwadowskiego (ul. Rozwadowska, Jagiellońska i Broniewskiego); przebudowa dróg na os. Poręby od ul. Poniatowskiego do Al. Jana Pawła II; przebudowa ul. Obrońców Westerplatte 3, 5, 7; przebudowa ul. Parkowej; przebudowa ul. Wrzosowej; projekt i budowa dróg na os. Posanie; rozbudowa wraz z budową nowego odcinka drogi gminnej ul. Spacerowa oraz przebudowa skrzyżowania z drogą wojewódzką (starodrożem DK 77) - ul. Energetyków; zaprojektowanie i budowa układu dróg gminnych komunikujących istniejącą strefę przemysłową z terenami Strategicznego Parku Inwestycyjnego w Stalowej Woli; zaprojektowanie i budowa układu dróg gminnych komunikujących istniejącą strefę przemysłową z terenami Strategicznego Parku Inwestycyjnego. Nie zabraknie również zadań związanych z przebudową terenów przyblokowych, chodników czy modernizacją placów zabaw i oświetlenia drogowego.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
maszynista

A ile zapisane będzie na pomoc ukraińcom?bo teraz oni są priorytetem.

~He he

Co na to znawca od 7 boleści zapinany erdeesik

~Joe Biden

Na szczęście mam to wszystko w...

~Wonski

A co to za dziołcha w purpurze obok komputerowca?

~jasio

ci ze zdjecia podajom sie łukrajincom czy moskalikom

~jasio

a po drugie wydatki na projekty projektuf a nic nima za co bedom zyc nasi moi urzednicy co pelniom dla mnie służę

~jasio

a po drugie wydatki na projekty projektuf a nic nima za co bedom zyc nasi moi urzednicy co pelniom dla mnie służę

~jasio

to po co radni i glosowac jak dzis wiadomo ze uchfalom

~haha

Pisie malpki znowu podniosa reke jednomyslnie bez pytan bo guru tak chce.

~Ubek

W przyszłym roku będzie w mieście ficyt z bankomatu.
A opozycja nie istnieje w mieście.

~bez sumienia

Już mogę powiedzieć że opozycja NIE UCHWALI tego budżetu.
Jak zwykle będą na NIE.
Nawet teraz, kiedy prezydent zrealizuje ICH OBIETNICĘ WYBORCZĄ
czyli park dla kundli.
NIE WSTYD WAM???