Co się znalazło w budżecie Powiatu Stalowowolskiego na 2023 roku

Image

Jeszcze przed świętami, bo 21 grudnia, Rada Powiatu pochyli się nad projektem uchwały budżetowej. Jakie plany ma powiat? Co będzie zrobione w kolejnym roku?

Planowane dochody budżetu powiatu wyniosą 170 mln 300 tys. zł, w tym dochody bieżące- 138 mln 164 tys. 936 zł (308 tys. stanowić mają dotacje i środki z UE). Dochody majątkowe to 32 tys. 135 tys. 64 zł (316 tys. 293 zł z UE).

Planowane wydatki budżetu powiatu stalowowolskiego wyniosą 175 mln 900 tys. zł, w tym wydatki bieżące- 138 mln 164 tys. 936 zł.

W budżecie powiatu zaplanowano wydatki na zadania inwestycyjne i zakupy inwestycyjne na łączną kwotę 37 mln 735 tys. 64 zł, a będą to:

• Rozbudowa ul. Dąbrowskiego w Stalowej Woli- etap II- 4 mln zł,

• Przebudowa drogi Radomyśl- Skowierzyn w Radomyślu nad Sanem- 1,8 mln zł,

• Przebudowa drogi Zarzecze- Rzeczyca Długa w Kłyżowie i Pysznicy- 12 mln zł,

• Przebudowa ul. Czarnieckiego w Stalowej Woli- 1 mln zł,

• Przebudowa drogi Lipa- Gielnia- 4 mln 685 tys. 200 zł,

• Rozbudowa ul. Mickiewicza i ul. Żwirki i Wigury w Stalowej Woli- 6 mln 561 tys. zł,

• Przebudowa drogi Gościeradów- Zdziechowice w kierunku Gościeradowa w zakresie budowy chodnika- 80 tys. zł,

• Zakupy majątkowe na potrzeby urzędu (adaptacja pomieszczeń urzędu, zakup urządzeń biurowych, komputerów, klimatyzatorów)- 245 tys. 228 zł,

• Cyfrowy Powiat- 316 tys. 293 zł,

• Modernizacja energetyczna budynków ZS nr 2 w Stalowej Woli- 550 tys. zł,

• Modernizacja- wyposażenie Oddziału Kardiologicznego i Oddziału Chirurgii Urazowo- Ortopedycznej w Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli- 2 mln 260 tys. zł,

• Dotacja dla ZP-O SP ZOZ na dofinansowanie modernizacji pomieszczeń wraz z wymianą instalacji elektrycznej i wodno- kanalizacyjnej oraz zakup sprzętu specjalistycznego do zabiegów rehabilitacyjnych- 406 tys. zł,

• Modernizacja energetyczna i dostosowanie do obowiązujących wymagań obiektu DPS im. Gawła w Stalowej Woli, Etap I- 1 mln 650 tys. zł,

• Dotacja dla stowarzyszenia „Szansa” na pokrycie 50% kosztów dostosowania budynków placówki ORDN do aktualnych przepisów pożarowych- 192 tys. 250 zł,

• Dotacje na dofinansowanie kosztów inwestycji związanych z demontażem, usuwaniem i unieszkodliwianiem elementów zawierających azbest- 30 tys. zł,

• Modernizacja pomieszczeń sali sportowej wraz z zapleczem i budową siłowni terenowej przy ZS nr 1 w Stalowej Woli i modernizacja hali sportowej przy I LO w Stalowej Woli- 1 mln 959 tys. 93 zł.

Założono deficyt w wysokości 5 mln 600 tys. zł, który ma być pokryty przychodami z niewykorzystanych środków pieniężnych na rachunku bieżącym (700 tys. zł), ze sprzedaży papierów wartościowych, emisji obligacji powiatowych (2 mln zł), z wolnych środków (2 mln 900 tys. zł). Powiat też będzie musiał spłacić wcześniej zaciągnięte zobowiązania ze sprzedaży papierów wartościowych- emisji obligacji powiatowych- 3,3 mln zł, na pokrycie planowanego deficytu- 5,6 mln zł.

Jak Wam się podobają inwestycje na 2023 rok?

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Ubek

Powiaty zarządzane przez starostwo to porażka.
Kompetencje powinny przejąć UM.
Tylko nie te administrowane przez PiS. Zarządzane przez tych nieudaczników prowadzi do stanu upadku.

~O nie

Miasto przejmie i zatrudni kolejnych.. ciekawe gdzie ich posadzą.

~Ukiki

Już dawno temu Szlęzak mówił że ten urząd powinien zostać zlikwidowany, a kompetencje powinno przejąć miasto.

maszynista

Dobre podsumowanie morawieckiego.Jasne że sluzy obcym,bo skad mialby miliony na kontach.

~Polak

ciekawe
Ta sprawa wypłynęła kilka dni temu. Ale jak sądzisz że to "statystyczny" lud ruszy, to raczej się mylisz. Statystyczny lud (którego jest większość) myśli prostymi kategoriami: "pis - da, po - zabierze, głosuję na pis a reszta mje gów..o obchodzi". Tak długo jak mają pincet plusy, tak długo mają w d..., nawet to że pincet plus jest teraz warte jakieś "czysta plus", bo w ich głowach oni (=lud) zarobili, a peło nigdy tyle nie dało. Takie: "walić jakąś zdradę stanu czy inną agenturę, mam za co się napić i kinder niespodziankę kupić, więc mje to wali". (sarkazm)
A nawet jak jakieś konsekwencje będą to jeden kłamliwy żyd zostanie zastąpiony drugim kłamliwym żydem. Bo w pisie to "rdzennych" Polaków jest jak na lekarstwo, a nawet jak są to nie mają siły przebicia bo albo są kupieni, albo szantażowani, albo jedno i drugie. Tam rządzą żydzi i ukry - nie musicie wierzyć na słowo, wystarczy że popatrzycie o czyj interes dbają (bo na pewno nie o polski).
I zabezpieczenie dla wąsko myślących dwulinijkowców: powyższe NIE oznacza, że popieram PO.

~ciekawe

Kaczyński i inni "sprytni" politycy PiS-u cieszyli się, że Morawiecki zdradził Tuska i przeszedł do PiS-u. Morawiecki nie jest ani po stronie PiS-u ani po stronie Polski. On jest po stronie swojej osobistej kariery, osobistych milionów na koncie, osobistych akcji, obligacji, luksusowych mieszkań na wynajem, działek i działeczek.

~ciekawe

Koledzy z PiS-u nie rozumieli dlaczego podpisuje wszystko co mu podsunie Merkel. Dlaczego był w obozie Tuska i tak jak on, w zamian za osobiste profity, sprzedaje Polskę. Teraz już wiedzą.

"Narracja obozu rządzącego mówiącą o tym, że premier został oszukany, nie trzyma się całkowicie kupy."
"Jeżeli ktoś tutaj kogoś oszukał, to premier Mateusz Morawiecki oszukał polską opinię publiczną, przedstawiając w polskim Sejmie narrację o wielkim negocjacyjnym sukcesie w aspekcie finansowym i obronie polskich interesów, i polskiej suwerenności. Taki sukces nigdy nie miał miejsca"

Grzegorz Braun: "decyzje podjęte w lipcu przez premiera Morawieckiego są kolejnym etapem abdykacji z suwerenności Polski, a fakt, że Mateusz Morawiecki się w to zaangażował, świadczy o tym, że jest to ze strony szefa rządu "albo głupota, albo zdrada stanu"".

~ciekawe

Cichopek zaszokował wszystkich!
Premier Morawiecki agentem STASI - jak zrobił karierę po powrocie do Polski z NRD.
Wygooglujcie sobie "To jest bardzo, bardzo szokujące, że służby mogły tak daleko spenetrować nasze państwo"

~Maly

Dalej drogi w gminie Zaklików a w Zaleszanach nic.

~Córka

Droga w Lipie bardzo potrzebna!!! Super!

~mieszkaniec

Kiedy modernizacja drogi Powiatowej w Laskach obiecanki cacanki już 3 rok

~He he

Ja bym zostawił starostwo a te urzędy gminy zamknął. Jeden lepiej urząd niż w każdej gminie osobno.

maszynista

Caly urząd jest zbędny.

~leb

Uważam, że wicestarosta jest BARDZO potrzebny.
Gdyby to było możliwe, to proszę podwyższyć MU wynagrodzenie. Przecież chłopisko MOCNO naPRACUJE się.

~Kasandra

Chociaż z opóżnieniem, ale z okazji uchwalania budżetu umieszczę tutaj życzenie do Św. Mikołaja. Święty Mikołaju my mieszkańcy nie chcemy podarunków w formie rzeczowej. Prosimy o podarowanie nam zaciągniętych pożyczek. Z tego będą zadowolone również nasze dzieci. Druga ważna prośba - to każdemu napotkanemu tłumacz, że te srebrniki z UE to n ie darmocha - lecz pożyczka lichwiarska na procent wysoki. Zdrowia życzę Św. Mikołaju - bo będziesz nam potrzebny na lata następne do pomocy.

~mieszkaniec

A ulica Sandomierska to kiedy ?

~Polak

Komandos
Bo marionetkowe posadki typu wice-ktośtam,zastępca wice-ktośtama itp. to żelazny elektorat partii politycznych i świetny sposób na obsadzanie państwowych synekur swoimi lizusami. Jak Juliusz Niezależny mianuje takiego JEDNEGO to ma z automatu 20-100 głosów, jak nie więcej (rodzina bliższa i dalsza, znajomi którzy też na fuchę liczą etc.). Jak mianuje takich 50, to ma z automatu ok 5000 głosów. Jakbyś się kiedyś zastanawiał dlaczego lizusi partii politycznych mają aż tak dużo głosów w porównaniu do kandydatów "niezależnych" w wyborach prezydenckich, to masz odpowiedź, a przynajmniej jeden jej aspekt.

~Komandos

Po co utrzymywać cały Zarząd Dróg Powiatowych, skoro w mieście wystarczy zwykły wydział?
Po ch... wicestarosta?

~magia

Mizeria panie, mizeria... Czy dochody własne powiatu zabezpieczają wydatki związane z utrzymaniem urzędników? Wskaźnik ten stanowi o kondycji instytucji. Jeśli trzeba dołożyć to z czego i ile?

~Pokój obok

Na pewno pokaźna pensja wicestarosty Sołtysa, który nudzi się za 15 tysięcy na miesiąc.
Picie kawki, flirty, dumanie o niczym... Taki to pożyje.

~Adamos

Brak modernizacji ulicy Stefana Wyszyńskiego tak mocno już okaleczonej i ciągle odkładanej. Od lat mieszkańcy zabiegają o to. Odbyło się nawet pierwsze spotkanie konsultacyjne, w grudniu miało być drugie ???