„Kocie oczka” działają jak chcą?

Image

Od kilku miesięcy na terenie Stalowej Woli realizowane są prace związane z modernizacją przejść dla pieszych. W ich ramach w wielu miejscach pojawiły się punktowe elementy odblaskowe, które mają sygnalizować zbliżanie się pieszego do przejścia. Jak na razie nie spełniają one swojej funkcji, bo świecą kiedy chcą.

Podczas obrad Rady Miasta temat związany z „kocimi oczkami” poruszył radny Damian Marczak.

- Zauważyłem, że one mrugają sobie jak chcą. Druga rzecz, to widać ewidentnie, że te światełka są jedne wyżej, drugie niżej. Nie sądzę, że to wynika z jakiejś myśli technicznej, tylko one są najprawdopodobniej źle montowane. Widać to jak się jedzie autem, że w niektórych miejscach jest tylko taka jakby poświata, że są w zasadzie w całości pod asfaltem czy pod masą bitumiczną, na której zostały zamontowane. Rozumiem, że zamysł był taki, że jak ktoś się zbliża do przejścia dla pieszych, to one świecą, natomiast one świecą kiedy chcą- mówi Damian Marczak.

Jak podkreśla radny już z daleka można zaobserwować, że nikt nie zbliża się do przejścia dla pieszych, a „kocie oczka” i tak mrugają. Marczak spytał czy punktowe elementy odblaskowe zostały na pewno prawidłowo zainstalowane.

- Tak na pewno nie powinno być. Z tego co wiem, światełka są regulowane. One są w trakcie regulacji. Są one tak czujne, że nawet kot przejdzie obok, ptak przeleci, a one się włączają- mówi przewodniczący RM Stanisław Sobieraj.

W kwestii tego czy „kocie oczka” zostały prawidłowo zamontowany radny ma otrzymać pisemną odpowiedź.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~jasiek

Jeden mądrzejszy od drugiego. Panie Marczak - jak nazbiera się piachu w zagłębieniu to słabiej widać. Zamontowane są za wysoko. A Panie Sobieraj - one nie są CZUŁE tylko ROZREGULOWANE I ŹLE USTAWIONE.

Mało Panowie wiecie...

~Polonez

Ja tu kocich oczek nie widzę, jedynie tłuste koty pchające się do kolejnej posady.

~szczery

Na Wojska Polskiego przed szkołą nr.11 iobok bloku nr.3 n przejściach nic nie świeci.

~szczery

Na Wojska Polskiego przed szkołą nr.11 iobok bloku nr.3 n przejściach nic nie świeci.

~szczery

Na Wojska Polskiego przed szkołą nr.11 iobok bloku nr.3 n przejściach nic nie świeci.

~Kleofas

Symetryzm, dziel i rządź

~Szyszka

PiS, Tusk, Kaczyński, PO, PiS, Tusk, Kaczyński, PO, PiS, Tusk, Kaczyński, PO, PiS, Tusk, Kaczyński, PO, PiS, Tusk, Kaczyński, PO, PiS, Tusk, Kaczyński, PO

e2rds

~Rrrr, wiesz co, żeby nie drażnić nie skomentuje, więc zachowajmy umiar i w miarę szacunek nawzajem. Jak dzień był miły to i życzę miłej nocy.

~Rrrr

Zróbcie sobie kapliczki w domu, jeden z Tuskiem drugi z Kaczyńskim i sobie przy nich dobrze róbcie. Komentarze nie są od tego.

e2rds

~uuuuuu~uuuuuu~uuuuuu~uuuuuu~uuuuuu~uuuuuu, ale wycie pis-uara, kto ci zasrańcu taki nick wymyślił, chyba, że palec Lichockiej zakiełkował, dotknął mózgu, nie "muzgu", bo przecież toto nie może z takim nickiem mieć mózgu, zabolało i krzyknął ~uuuuuu~uuuuuu~uuuuuu. Ja nie wiem czy nawet pęsetą by cos tam u ciebie znalazł w tym pustym łbie, kolejny zasraniec chce to tym tępym pustym łbie oberwać i czepia się jak psie gó.no buta.

e2rds

~uuuuuu, a to typowe wycie pisowskiego trolla, nawet ładnie ochrzciłeś się wyjcu-~uuuuuu~uuuuuu~uuuuuu. Faktycznie, dałeś zasrańcu popis znajomości języka polskiego, uważaj, bo jak będziesz tak wył to Jarkowy kot może mieć stres i nie uspokoi Jarusia, a jeszcze gorzej mozesz wyjść z kotką Glapińskiego, bo stopy podniesie i inflacja zasrańcu wzrośnie. Aleś tłuk, ale to normalne między pisiakami.

~Kali

Powinien cały SPS w ramach protestu położyć się na tych kocich oczkach.

~mieszkaniec

kolejne śmierdzące pisoskie jajo w mieście

~kefir55

niektóre działają tylko jak samochód po nich przejedzie więc nie są ta "czujne" jak mówi Sobieraj

e2rds

~Policjant, czy ty wiesz o czym piszesz.

~Policjant

Wprowadzić kamery na każdym przejściu dla pieszych to nie będą ich omijać jak im będzie grozić mandat

~Jurek

Przestańmy narzekać. Nawet jeśli działają niedoskonale, to i tak uważam je za super rozwiązanie.
Niech pierwszy rzuci kamieniem kto nigdy nie przejechał przejechał przejścia nie zdając sobie o tym sprawy

e2rds

A ja się przed chwila dowiedziałem od Glapy- Glapińskiego co najlepiej uspakaja naczelnych rządzących, otóż koty. Glapiński jest spokojny o inflację, stopy procentowe i finanse państwa bo go codziennie jak wróci z pracy kotka uspakaja, to i myślę, że Kaczyński po to ma kota i tez jest spokojny o losy państwa, bo kot go uspakaja. Wszystko w tym kraju zależy od KOTA. My też winniśmy być spokojni bo do nas KOCIE OCZKA mrugają.

~Rrrr

Co wy k..a macie z tym PiSem ?? W Warszawie rządzi PO i też jest wielkie gó..o. Wystarczy żeby daną rzeczą zajmowały się kompetentne osoby. Jak infrastrukturą będzie zajmował się filozof, polonista czy dentysta to efekty będą marne.

~Jon

Kocie oczka niszczą opony i zawieszenia/montowane za wysoko/.Dekoncentrują kierowców którzy chcą trafić między wystające świecidełka.

~Cziken

Co się dziwisz jak pisowcy się biorą za myślenie

~Jaś

dziadostowo. oko ludzkie naturalnie skupia się na jasnym punkcie i teraz zamiast patrzeć na pobocze to patrzę na te światełka żeby opon na nich nie niszczyć.

e2rds

~Yhyy, dokładnie.

~Yhyy

Kierowcy skupiają się żeby przejechać między nimi zamiast zwracać uwagę na pieszych.

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie, kolejny raz kretyna z siebie robisz, ty jak byś gó.no Lukrecjusza zobaczył na ulicy to tez być chwalił że "przepiękne". To spartolone progi nie mające żadnego uzasadnienia że tak wystają, owszem, zasygnalizowanie przejścia tak, ale zlicowane z jezdnia. W tym jest taka sama logika jak próg na Poniatowskiego z jednej strony za przejściem dla pieszych.

~mirmur23

Jezeli u kota oczy dzialaja jak chca to moze byc powazna choroba i operacja bedzie potrzebna.Moj kot ma dobre oczka ,bo nie jest taki stary.A do kogo nalezy kot ktoremu te oczka nie dzialaja dobrze?

~Aaa

Kolejne dziadostwo w stalowej wólce

~Rebeliant

Do ~ Sąsiad
Dlaczego czepiasz się tylko Pana Marczaka ? To źle że zwraca uwagę na występujące na ulicach mankamenty ? A może zainteresowalbyś się innymi
radnymi mieszkającymi poza Stalową Wolą a którzy sprawy miasta mają w " głębokim poważniu " ? Są niby radnymi
, dietę radnego biorą , a ich aktywność na sesjach miasta wynosi ZERO ! Zresztą z tego co wiem to na Pysznicy mieszka ponoć także inna radna ale jej tego nie wytykasz .

~Lamsztrung

@taka prawda, ale ty k.wa edek jesteś przychlaśnięty. Przynosisz wstyd dla stołka który okupujesz smiech2

kabi

taka prawda, co ty piszesz, jakie ty tam piękności widzisz?