Tworzenie dokumentacji firmowej 2023

Materiał zewnętrzny Image

Przygotowanie dokumentów w firmie to ważny proces, który pozwoli potwierdzić zawarcie umowy czy przeprowadzenie transakcji np. kupna-sprzedaży czy świadczenia wskazanych usług. Jak przygotować dokumenty w firmie w nowym roku 2023? Sprawdzamy na przykładzie popularnego programu Faktura Small Business Standard.

Wystawianie faktur w programie Faktura Small Business Standard

Program do tworzenia faktur, czyli Faktura Small Business Standard to oprogramowanie, którego producentem jest firma Mega-Tech. Użytkownik może pobrać go za darmo ze strony i przetestować przygotowane funkcje. Narzędzie jest na bieżąco aktualizowane, odpowiada więc obowiązującym regulacjom prawnym. Przedsiębiorca bez trudu odnajdzie w programie miejsce do generowania podstawowych dokumentów księgowych. Faktury można wystawiać z informacją o grupie GTU przy towarze czy konieczności rozliczenia dokumentu z zastosowaniem mechanizmu podzielonej płatności. Użytkownik wystawi również paragon fiskalny czy proformę. Program współpracuje ze znanymi drukarkami fiskalnymi. Dokumenty można oznaczać wbudowanymi znacznikami, co ułatwia pracę w odszukaniu ich, gdy zajdzie taka potrzeba. Przedsiębiorca może stworzyć kartotekę towarów oraz klientów, co również upraszcza pracę. Oszczędzić czas na fakturowaniu można również dzięki skorzystaniu z wbudowanych opcji takich jak chociażby automatyczne pobieranie średniego kursu walut z NBP przy wystawianiu faktur walutowych (https://www.mega-tech.com.pl/faktura-w-walucie/) czy wczytywanie danych z CEIDG po wpisaniu NIPu kontrahenta.

Usługa e-Archiwum i wersja wielostanowiskowa

Producent zadbał o to, aby korzystający z programu przedsiębiorcy mogli bezpiecznie przechowywać dane na serwerze. W licencji dostępny jest 1 GB archiwum, które gromadzi zdalne kopie bezpieczeństwa i tym samym pozwala szybko wrócić do danych (zabezpiecza przed stratą w razie awarii komputera). Jeżeli przestrzeń nie jest wystarczająca wówczas istnieje możliwość odpłatnego rozszerzenia miejsca na serwerze. Na uwagę zasługuje również opcja pracy na wielu stanowiskach jednocześnie, czyli tzw. wersja sieciowa. To rozwiązanie, z którego skorzystają firmy chcące fakturować na wielu komputerach. Dostęp każdego stanowiska do wspólnej bazy danych pozwala nie duplikować wprowadzanych danych. Dzięki temu przedsiębiorstwo kontroluje wystawiane dokumenty z poziomu kilku urządzeń. Podobnie jest za bazą klientów. Gdy dany pracownik doda klienta do kartoteki, wówczas pozostali również go zobaczą. Wersja sieciowa wprowadza porządek w dokumentacji danych, tak ważnych dla przedsiębiorstwa przy przeprowadzaniu transakcji.

Program FSB Standard to dobra propozycja dla małych i średniej wielkości firm. Nauka narzędzia jest szybka ze względu na bardzo intuicyjny interfejs programu. Chcąc fakturować szybko i bezpiecznie warto przyjrzeć się temu oprogramowaniu.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =