Iluminacje świecą już w Rozwadowie, kiedy zapalą się na terenie całego miasta?

Image

6 grudnia w Rozwadowie odbyło się premierowe odpalenie iluminacji. A co z resztą miasta? Prezydent odpowiada na to pytanie.

W drugiej połowie listopada br. w Stalowej Woli rozpoczęły się prace przy montażu iluminacji świątecznych. W tym roku nie zostały one włączone w jednym czasie, bowiem ze względu na zakończenie prac przy rewitalizacji Rynku w Rozwadowie chciano, aby właśnie tam błysnęło pierwsze światło bożonarodzeniowe. Wielkie premierowe odpalenie iluminacji odbyło się zatem 6 grudnia w czasie Mikołajek.

- Iluminacja na terenie całego miasta zostanie rozpalona do niedzieli 11 grudnia. Sukcesywnie w poszczególnych częściach miasta będzie włączana, tak by 11 grudnia całe miasto było już w klimacie świąt Bożego Narodzenia- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Spytaliśmy prezydenta o plany wyłączania iluminacji nocą, bowiem rozważano taką ewentualność celem zaoszczędzenia energii elektrycznej.

- Jeżeli chodzi o Rozwadów, tutaj akuratnie nie jest możliwe takie sterowanie, ale nie chcielibyśmy wyłączać tej iluminacji, tak również by pod względem bezpieczeństwa była ona cały czas aktywna. W miejscach, w których sterowniki latarniowe umożliwiają taką regulację będzie się ona odbywała, natomiast co istotne, trzeba powiedzieć, że wszystkie iluminacje, które są w tej chwili przez miasto kupowane, są to iluminacje LED- owe o bardzo niskim poborze prądu, więc są to lampki energooszczędne- wyjaśnia prezydent miasta.

Włodarza Stalowej Woli zapytaliśmy również o to, do kiedy iluminacje będą świecić w przestrzeni miasta. W poprzednich latach były one składane dopiero w lutym.

- To jest jeszcze kwestia dyskusji. Iluminacje na rynku w Rozwadowie na pewno będą rozświetlone do 2 lutego, a to nie koniec niespodzianek, bo przed Wigilią pojawi się tam wykonana w pięknym stylu szopka bożonarodzeniowa- mówi Lucjusz Nadbereżny.

A jakie jest Wasze zdanie w tym temacie? Do kiedy powinny się świecić iluminacje świąteczne?

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
maszynista

Trzeba oszczędzać i w tym roku nie powinno być światełek na mieście.

~jacek9

Tak glosowanie na pis to obciach,ale emeryci nie maja dostepu do internetu i sa za pis bo calymi dniami siedza wpatrzeni w TVP INFO .A tam przewaznie kaczysta jest i mowi ze tylko dzieki pis i szczepionką C19 nadal żyjemy.Bo gdysmy nie szczepili sie to 60 procent narodu poszlo by do piachu.To pis ZALATWIL te super szczepionki i powinnismy za to glosowac zawsze na pis.

~Neo

Ktoś wcześniej napisał że 90%mieszkańców Stalowej Woli będzie głosowało na pis....
Przecież stalowa Wola to nie jest wiocha? Obciach głosować na pis.
Wszystkie duże miasta w Poslsce głosują na PO. Stalowa Wola niejest dużym miastem ale nie może sobie przynieść wstydu.

~Polak

Wika
Bo to zwykłe generowanie ilości wyświetleń strony i prowokowanie komentujących do pisania komentarzy. Biznes jak zwykle

~Wika

Iluminacje powinny sie swiecic od 6 grudnia do 6 stycznia, od Mikolaja do Trzech Kroli, ale po co ten sondaz, kiedy to zalezy tylko od Pana Prezydenta, ktory w tym wzgledzie nikogo nie slucha....

~ekolog

Do klient32 , nie chwal naszego PANA PREZYDENTA L. NADBEREŻNEGO bo zaraz hejterzy cię zaatakują i obrażą nazywając cię pisuarem.

~taka prawda

Do wiesława, który to już twój wymyślony nick , moim zdaniem już na pewno milionowy ale podczas wyborów będziesz tylko jeden miał głos poparcia. POpaprańcu wszyscy mieszkańcy naszego miasta się z ciebie śmieją. Bo 90 procent mieszkańców STALOWEJ WOLI tylko zawsze na PIS glosuje.

~Keros

Żyjecie sobie pod tym pizem jak arystokracja. Wędlinki z końcową datą ważności. Lekko przeterminowane serki. Oglądanie telewizji po ciemku. Kąpiel w letniej wodzie co 2-3 dni. Ale za Tuska to dopiero było. Dzieci głodowały, a łemerytury to ilo dały? 2 złote, a teroz?

~Lola

Najlepiej do Sześciu Królów dla mniej wprawnych w klimacie

~emerytJan

Proponuje swiętowac tak jak nam rzad zaciska pętle ,czyli wlaczac te światelka tylko na 2 godzinki moze 1 godzina w dzien.

klient32

Wreszcie mamy Prezydenta, który dba o mieszkańców i o miasto. Jest widoczny zawsze na imprezach miejskich i nie boi się wyjść do ludzi. Są podejmowane inwestycje ,widać że Stalowa się rozwija. Malkontentów nie brakuje więc szkoda na nich zachodu. Pozdrawiam serdecznie Pana Prezydenta i trzymam kciuki. Oby tak dalej.

~Pierwszy

Pozytywny komentarz.

~wojtek

Ja osobiscie uwazam ze iluminacje powiny swiecic sie max.do Trzech Króli.Pozniej juz raczej niemaja uroku

~złomiarz

Szopka to tu jest cały czas. I wcale nie bożonarodzeniowa

~Wiesław

Elita AHAHAHA co ty edek pier.olisz smiech2 Chyba w rowie z goownami nurkowałeś i jak ci uszczelka puściła to się do brzucha nalało smiech2

~Roma

Iluminacje według większości mieszkańców (zrobiłam mala szybka sondę)powinny świecić sie do tydzień po trzech królach czyli gora do 15 stycznia.I tyle.

~Polak

Chłopaki, nie rujnujcie ludziom samopoczucia jakimiś "dyrdymałami" typu inflacja, zadłużenie, zubożenie tłumu w czasie kryzysu przy jednoczesnym wzbogacaniu się "elyt" które same ten kryzys wywołały itp.
Święta idom i trza być dobrym. Lyczy się tylko pincet plus i tu i teraz, a wy tu sprawiacie że lud się czuje źle sam ze sobą. Jeszcze zostaniecie o "ruski onucyzm" oskarżeni...
(sarkazm, jakby coś)

~Tygrees

250 mln dlugu na dzien dzisiejszy ma miasto

~Marcin

Ja bym redaktora zapytal jeszcze ile miasto ma długu? Poprostu jestem ciekaw. Nie jestem złośliwy

~taka prawda

Doi wiesława , masz pilne wezwanie do przychodni na WYSZYŃSKIEGO dostaniesz lewatywę na dzień dobry. Każdy sympatyk PIS to polska elita a ty to typowa patologia.

~Ryk 12

Oby nigdy!!!!!!!!ukraina

~Wiesław

U przeciętnego wyborcy pizu głowa pełni jedynie funkcję korka żeby się woda do d.py podczas deszczu nie nalała. Dla takiej jednostki wszystko teraz jest git i gut. A za całe zło odpowiada tusk i czaskoski.