XXVI
Memoriał im. Józefa Gromka w szachach

Image

4.12.2022 roku rozegrany został XXVI Memoriał im. Józefa Gromka w szachach. Rozgrywki zostały zorganizowane i przeprowadzone przez Katolicki Klub Lekkoatletyczny STAL w Stalowej Woli.

Honorowy Patronat nad Memoriałem objął Starosta Stalowowolski Janusz Zarzeczny. W zawodach wystąpili zawodnicy z Polski oraz goście z Ukrainy.

Pojedynki szachowe rozgrywano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, każdy z zawodników miał na partię 12 minut + 2 sekundy za ruch. W Memoriale szachowym wystartowało łącznie 49 uczestników. Szachiści rozgrywali swoje partie szachowe w dwóch grupach wiekowych. Końcowa klasyfikacja wyników odbyła się w trzech grupach wiekowych: Grupa OPEN, Juniorzy urodzeni w 2005– 2011 oraz najmłodsi szachiści urodzeni w 2012 i młodsi (uczestnicy rozgrywali swoje partie w osobnej grupie).

W Memoriale szachowym wzięli udział szachiści ze Stalowej Woli, Niska, Zabrnia, Tarnobrzega, Mielca, Rzeszowa, Starej Wsi, Rudnika nad Sanem, Leżajska, Sędziszowa Małopolskiego, Racławówki, oraz szachiści przyjezdni z Ukrainy.

Zawody szachowe rozpoczęły się o godzinie 10:00, a zakończone zostały o godz. 13:50.

W grupie OPEN nagrodzonych zostało 6 zawodników. Pojedynki rozgrywane na pierwszych szachownicach były bardzo zacięte. Po 7 rundach zwycięzcą XXVI Memoriału im. Józefa Gromka został Adam Biesiadecki z Tkszach Tarnobrzeg, II był Adam Giermaniuk z Zabrnia, III miejsce zajął Sebastian Szubartowski z Katolickiego Klubu Lekkoatletycznego STAL w Stalowej Woli. Kolejni nagrodzeni: IV– Ryszard Czajkowski z Tkszach Tarnobrzeg, V- Mateusz Sondej z Stalowej Woli, VI- gracz z Ukrainy Hladysh Yewhen. W/w zawodnicy otrzymali nagrody pieniężne, a za miejsca 1- 3 puchary.

W grupie Juniorów urodzonych w latach 2005– 2011 zwycięzcą został Bohdan Sydorak z Ukrainy, II miejsce zajął Adrian Toniak z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, III- Filip Gemzik z Katolickiego Klubu Lekkoatletycznego STAL w Stalowej Woli, IV- Kinga Kucia z LKS Parnas Stara Wieś, V- Filip Białek z Tkszach Tarnobrzeg. W/w zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe, a zwycięzca dodatkowo puchar.

Z kolei w grupie najmłodszych: Juniorzy urodzeni w 2012 i młodsi zwycięzcą został zawodnik z Ukrainy Danylo Sydorak, II miejsce zajął Olgierd Barszcz z KSz SDK- Lotnik Mielec, III– Mateusz Mierzwa z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, IV- Helena Taradajko z KS Szachownica Rzeszów, V- Krystian Kasprowicz z Katolickiego Klubu Lekkoatletycznego STAL w Stalowej Woli. Zawodnicy za zajęcie miejsc od 1– 5 otrzymali nagrody rzeczowe, a zwycięzca dodatkowo jeszcze puchar.

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Czytelniczka

Serdeczne gratulacje! Powodzenia na kolejnych turniejach i dużo radości z rozegranych turniejowumiech

~nick

gratulacje dla zwycięzców