Rynek w Rozwadowie wypiękniał przed świętami

Image

Przeglądając archiwalne zdjęcia (z 2014 roku) aż trudno uwierzyć jak zmienił się rynek w Rozwadowie. To po porostu trzeba zobaczyć.

Zanim doszło do rewitalizacji rynku, upłynęło wiele lat. Mimo tego, warto było na nią poczekać, bo zmian jest naprawdę wiele. Część starych drzew wycięto, posadzono 133 nowe (dęby, brzozy, wierzby, klony, robinie, morwy, topole). Pojawiły się też krzewy w liczbie 13283 (m.in. irgi, forsycje, hortensje, derenie, kaliny, trzmieliny, śnieguliczki, róże, pęcherznice, grujeczniki japońskie, perełkowce japońskie, rudbekie błyskotliwe, wiechlina łąkowa, kostrzewa czerwona rozłogowa, kostrzewa trzcinowa).

Plac zmienił się nie do poznania. Zniknęły stare betonowe płyty, a w ich miejscu pojawiły się chodniki ułożone z kamienia naturalnego i kostki granitowej. Wielokrotnie malowane starego typu ławki zostały zastąpione nowymi. Wysłużony plac zabaw ustąpił miejsca nowoczesnemu. Zyskał też piękną lokomotywę, która nawiązuje do tradycji kolejarskich Rozwadowa. Pojawiła się zadaszona altana koncertowa, fontanna posadzkowa, toaleta publiczna, nowe oświetlenie i monitoring.

Rynek w dalszym ciągu otaczają miejsca parkingowe, które ułożone w dawne wzory brukarskie, przypominają minione czasy. Klimat budują piękne lampy uliczne. Brakuje jedynie dżentelmenów w melonikach na głowie, z laseczką w dłoni i dam w eleganckich sukniach wieczorowych, przechadzających się wśród kamienic. Z przestrzeni rynku zniknęły wiszące kable i stare słupy energetyczne, które szpeciły to miejsce. Została usunięta także zajezdnia autobusowa, jednak w dalszym ciągu będzie można dojechać na rynek autobusem.

Realizacja tej inwestycji kosztowała około 11,85 mln zł. Zobaczcie naszą galerię zdjęć i napiszcie czy Waszym zdaniem warto było wydać te pieniądze.

Zdjęcia z Cyklu: Było/ Jest.

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Dede er

Jezu edek pisz po polsku gamoniu

~yurek60

Tyle milionow z kredytu radni-bezradni wydali a nie ma najwazniejszej rzeczy czyli ławek.Drzewa nasadzili,ale to patyki i pewnie uschna w ciagu roku.To nadaje sie do TVN niech zobacza jak wladza wydaje kredyty i malo komu to bedzie sluzyc.

~ekolog

Do rozdziadowski , to z czego te alejki na tym rynku mieliśmy zrobić chyba aby nie były z kamienia to według takich głupoli jak ty z białego piasku. Gdybyś naprawdę był z ROZWADOWA to cieszył byś się tym obecnym rynkiem pod niebiosa bo prawdziwi mieszkańcy ROZWADOWA się cieszą bardzo i co są mieszkańcami ROZWADOWA.

~ruski

Mi sie nie podoba, ten pomnik z czerwona gwiazda radziecka powinien wrocic,bo to nie ameryka nas wyzwolila tylko sowieci.

~Tadam

Brakuje cokołów na przyszłe pomniki ku czci. Można było zrobic od razu, a potem tylko pomniki zmieniać w zależności od opcji. I nie wiem po co te ławki na patelni zamiast gdzies w cieniu.

~Diaspora

Jak było zielono i więcej drzew przed tzw. rewitalizacją, to tych ruder dookoła placu nie było widać. Teraz jak wszystko obkleja beton, to wygląda jak więzienny spacerniak. Jedyny plus, to że lokalne menele będą się mogły dojrzeć na przestrzał i zostawią mniej śladu węglowego w poszukiwaniu ziomusia po rencie.

Saint

Normalnie przebija Kraków, Wrocław, Gdańsk itp. ...
Ludzie, mówimy o paru metrach na zakręcie drogi, wyłożonych betonową kostką...

~Rozwadów
Piękne miejsce, mam nadzieje że będzie tętniło życiem i będzie dużo ludzi młodych - pikniki na trawie, koncerty, bary, restauracje, kawiarnie! Czekam z niecierpliwością, a malkontentom nigdy nie dogodzimy.

~Nerka

Wjazd do WC 5 zł

~huciak615

eko-log a ty dalej wlazisz w dup... wladzy za pieniadze co widac.Walcz na Ukrainie a nie tutaj bzdety piszesz.

~Logiczny

Super, super rynek jak w bajce.

~ABC

Wspaniała inwestycja, gratulacje!

~wojtek

~ekolog inaczej ~taka prawda a ty dalej dzbanisz. ale zawsze taki wesołek sie przydaje.

~taka prawda

Kiedy do mnie przyjeżdżali goście z całego świata to zawsze bałem się ich zabrać do ROZWADOWA z wiadomego powodu a teraz najpierw zawsze tam ich będę zabierał.

~Madam

Piękny jak noc listopadowa

~PTL

Faktycznie Rynek w Rozwadowie piękny .

art2deco

No jednak wygląda to sympatyczniej i bez estetycznego szczękościsku.

~rozwadowski

Betonowy rynek i to za jeszcze duze pieniądze.Kredyt bedzie do splacenia.

~Vis

Jak wam przywiozą autokarami obwoźy cyrk pisowski do jakiejś propagandy, to będzie tłum nieprzebrany. Na naturalny ruch raczej bym nie liczył.

~Rozwadów

Piękne miejsce, mam nadzieje że będzie tętniło życiem i będzie dużo ludzi młodych - pikniki na trawie, koncerty, bary, restauracje, kawiarnie! Czekam z niecierpliwością, a malkontentom nigdy nie dogodzimy.

~Szal

Bardzo ładnie to wszystko wygląda.

~Obiektywny

Piękny rynek i to za jeszcze niskie pieniądze. W przyszłym roku były by one dużo większe. Dobrzy i przewidywalni Włodarze miasta, brawo, brawo. Jestem pod bardzo dużym wrażeniem, nie będę już się wstydził przed turystami z mojej rodziny, którzy moje miasto oglądają.

~Obiektywny

Piękny rynek i to za jeszcze niskie pieniądze. W przyszłym roku były by one dużo większe. Dobrzy i przewidywalni Włodarze miast, brawo, brawo. Jestem pod bardzo dużym wrażeniem, nie będę już się wstydził przed turystami z mojej rodziny, którzy moje miasto oglądają.

~dojna zmiana+

Pod artykułem powinno być napisane że jest sponsorowany przez Nadbereżnego. Byłem tam w sobotę i co zobaczyłem to jest dramat. Paskudnie to wygląda na żywo.

~rozwadowski

Tak właśnie wygląda 12 baniek wyrzucone w błoto. a wlasciwie w w beton.Pozytku z tego nie bedzie ,ale radni bezradni beda mieli o czym mowic w kampani wyborczej.Ludzie chcą mieszkan ,chleba i alkoholu a nie betonowe bzdety .

~Mandaryn

Stalowa Wola ma rynek na Okulickiego. Tu i tak nikt nie będzie przyjeżdżał, bo i po co?

~Elzbieta

Większość miast ma swoje rynki, stalowej woli tego właśnie brakuje ! Każdemu nie dogodzi w kwestii projektu, ale sam fakt wyremontowania tego miejsca cieszy i stwarza perspektywy.

~mieszkańcy

To najpiękniejszy rynek obecnie w Polsce.

~wisa

czyli po pięciu minutach kibel się otwiera jak siedzę z dwójeczką ?

~FellerRocky

Świata większość " ku zieleni się skłania. Tutaj beton królem dalej " ..

~Lakam

Elegancko to wygląda, oczywiście hejterzy z PO i SPS muszą psioczyć