Trzy stopnie alarmowe!

Image

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenia, przedłużające do 28 lutego 2023 roku obowiązywanie trzech stopni alarmowych.

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenia, przedłużające do 28 lutego 2023 roku obowiązywanie trzech stopni alarmowych.

drugiego stopnia alarmowego (2. stopień BRAVO) na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Zarządzenie nr 388 z dnia 30 listopada 2022 roku);

trzeciego stopnia alarmowego CRP (3. stopień CHARLIE-CRP) na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Zarządzenie nr 389 z dnia 30 listopada 2022 roku);

drugiego stopnia alarmowego (2. stopień BRAVO) wobec polskiej infrastruktury energetycznej mieszczącej się poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej (Zarządzenie nr 390 z dnia 30 listopada 2022 roku).

Stopnie alarmowe są przede wszystkim sygnałem dla służb, żeby były gotowe do działania.

• Stopnie alarmowe CRP dotyczą zagrożenia w cyberprzestrzeni. CHARLIE–CRP jest trzecim z czterech stopni alarmowych określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Jest wprowadzany w przypadku wystąpienia zdarzenia potwierdzającego prawdopodobny cel ataku o charakterze terrorystycznym w cyberprzestrzeni albo uzyskania wiarygodnych informacji o planowanym zdarzeniu.

• Stopień alarmowy BRAVO (drugi w czterostopniowej skali) wprowadza się w przypadku zaistnienia zwiększonego i przewidywalnego zagrożenia wystąpieniem zdarzenia o charakterze terrorystycznym. Oznacza to, że służby mają informację o potencjalnym zagrożeniu, a w związku z tym administracja publiczna jest zobowiązana do zachowania szczególnej czujności.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Wiragola

Emanuel isdat ju?

Trzeba być nie w ciemię bity, lustrzane odbicie elektoratu smiech2

~Stan

To przedłużenie i wprowadzenie nowego stanu alarmowego chyba ma związek z atakiem żartownisiów na pana prezydenta RP.

~lut

Kolejna bzdura w sprawie stanów alarmowych. Premier RP przedłużył dwa stany alarmowe Bravo i Charlie-CRP, natomiast wprowadził drugi stopień alarmowy Bravo dla obiektów infrastruktury energetycznej dla obiektów funkcjonujących poza granicami RP. Trzeci z tych stanów jest teraz wprowadzony, a nie przedłużony. Na przyszłość proszę, po raz chyba już czwarty żeby DOKŁADNIE zapoznać się z aktualną sytuacją, a następnie sprawdzone i oczywiście prawdziwe informacje podawać do publicznej wiadomości. A dla pewności to proponuję nie zabierać się za te tematykę bo jakoś to nie wychodzi dobrze.

~Polak

A po co tu alarmy, skoro i tak byle rakieta (powiedzmy, że "zbłąkana", żeby nie obrażać uczuć tych, którzy ciągle myślą telewizorem) może we wszystko trafić. I to rakieta, która była w trakcie lotu widziana przez systemy amerykańskie. I to rakieta która uderzyła o jakieś 24h wcześniej niż "rzont" w ogóle otworzył gębę w tej sprawie, bo w tym czasie józio bajden miał drzemkę więc chcieli poczekać aż się józio wybudzi, żeby im powiedział co mają o tym myśleć. Takich mamy zbafcuf narodu. I taką jakość obrony. Ale co się dziwić, kiedy wszystko się celowo wysyła za granicę, żeby ułatwić "integrację" ("pokojową", oczywiście) polsko-ukrobanderowską na polskich terenach w najbliższej przyszłości. Banderowcy już sobie ostrzą ząbki, a żydo-ukrowski polskojęzyczny "rzont" bardzo liczy na wojnę, bo tylko wojna jest im w stanie anulować długi jakie celowo narobili.