Rewitalizacja Ogródka Jordanowskiego pod znakiem zapytania

Image

Po wielu latach odkładania tematu na później miała w końcu ruszyć przebudowa Ogródka Jordanowskiego. Dla tych, którzy czekali na zrewitalizowane miejsce odpoczynku, wśród drzew m.in. z tężnią solankową, nie mamy dobrych wieści. Pieniądze na ten cel zostały przesunięte na budowę farmy fotowoltaicznej. Czy jest jeszcze nadzieja dla ogródka?

Przypomnijmy, że miasto na przebudowę Ogródka Jordanowskiego oraz budowę Ogródka Zucha (na Porębach) otrzymało dofinasowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład. W lecie br. został ogłoszony przetarg na wykonanie obu tych zadań. Planowano, że będzie to kosztowało około 5 mln zł. Niestety po otwarciu ofert okazało się, że pieniądze te będą niewystarczające. Najtańsza z 3 ofert jaka wpłynęła do magistratu opiewała na 10,3, a najdroższa na 14,8 mln zł! W grę wchodziły więc 2 rozwiązania: albo okroić projekt wyrzucając z niego najdroższe elementy, albo poszukać dodatkowych środków zewnętrzne, które pozwolą na sfinansowanie projektów. Choć otwarcie ofert nastąpiło we wrześniu, to w dalszym ciągu przetarg nie został ani rozstrzygnięty, ani unieważniony. Sprawa rozwiązała się podczas konferencji budżetowej prezydenta miasta. Wyjaśniono, że środki, które miały zostać wydane na Ogródek Jordanowski zostały przeniesione na budowę Farmy Fotowoltaicznej. Można o tym zadaniu przeczytać tutaj: 7 mln zł na farmę fotowoltaiczną i odbetonowanie miasta.

- Zdaję sobie sprawę z tego, że nawet może pojawić się pewna krytyka ze strony mieszkańców odnośnie przesunięcia tej realizacji, to jednak ważniejsza jest kwestia ceny energii, zabezpieczenie stabilizacji wydatków miasta w zakresie właśnie farmy fotowoltaicznej, która pozwoli nam pokryć znaczące koszty funkcjonowania oświetlenia ulicznego, a więc też komfortu życia, bezpieczeństwa naszych mieszkańców. Podjąłem taką decyzję, jednocześnie nie rezygnując z zadania jakim jest Ogródek Jordanowski- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Szansą na to, by Ogródek Jordanowski jednak powstał, są pieniądze unijne. Na początku grudnia okaże się czy pojawią się oszczędności z przetargów, które pozwoliłyby na sfinansowanie tego zadania. Jeśli tak się nie stanie, to być może Ogródek Jordanowski uda się wykonać w ramach innego projektu- dotyczącego Hali Sportów Młodzieżowych. Czas pokaże czy od lat zapowiadana rewitalizacja ogródka dojdzie w ogóle do skutku.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Bożena

Chrońmy Polskie Cudo Natury jakim jest Drzewo

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligent, myślę, że i tu się objawi zaraz de.il ~Mieszkaniec w twojej obronie.

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligent, nie tłumacz się, bo udowodniłem, że jesteś cham, jeszcze chcesz więcej przykładów. Te gó.niary też są kobietami, a jak chamie szanujesz to to jedno przytoczone zdanie ~Powiem wam wszystko mówi.

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligent, jeszcze mam taką uwagę:
I wiesz co ci powiem, przyszła mi taka myśl i zarazem pytanie, "dlaczego mężczyzna im głupszy tym gorzej traktuje kobiety", nie wiesz przypadkiem.

e2rds

Myśle, że po tym wpisie odezwią się zasrańcy typu :~Yhyy, ~Rrrr, ~He he, ~he he, bo czasem się mu łapa omsknie i innego nicka wpisze, albo typu ~Synek.

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligent, a gdybyś ty milczał, to nikt by nie wiedział, że jesteś największym kretynem tego portalu włażącym władzy bez mydła, a pod nickami ~WIZJONER, ~doktor największym chamem wyzywającym kobiety od: zdzir, szmat i dziwek, mało tego, mającym pogląd na kobiety i tu przytoczę twój wpis cymbale brzmiący i przykładny katoliku, cyt:
3 Sierpnia 2021 10:46:50~Powiem wam
Kobiety potrafią i powinny: gotować, zmywać, prać, zmywać, sprzątać i zmywać. Kobiety nie potrafią i nie powinny: cała reszta.
Chyba te poglądy to masz od starego kawalera z kotem, dlatego został starym kawalerem.

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligent, a gdybyś ty milczał, to nikt by nie wiedział, że jesteś największym kretynem tego portalu włażącym władzy bez mydła, a pod nickami ~WIZJONER, ~doktor największym chamem wyzywającym kobiety od: zdzir, szmat i dziwek, mało tego, mającym pogląd na kobiety i tu prztpocze twój wpis cymbale brzmiący i przykładny katoliku, cyt:
3 Sierpnia 2021 10:46:50~Powiem wam
Kobiety potrafią i powinny: gotować, zmywać, prać, zmywać, sprzątać i zmywać. Kobiety nie potrafią i nie powinny: cała reszta.
Chyba te poglądy to masz od starego kawalera z kotem, dlatego został starym kawalerem.

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligent, cyt: " ty emerycie nikomu nic nie doradzaj bo ty żyjesz jeszcze w czasach minionej komuny." radzi żyjący i chwalący nową PZPR pracujący za kasę podatnika z ramienia tej nowej PZPR. Historia zatoczyła koło.

e2rds

~Pizza, jeśli wchodzisz miedzy dwóch wymieniających miedzy sobą razy, to od obu możesz swoją porcję otrzymać, po co ci to, aż tak to cię kręci. Nie lepiej powstrzymać się od komentowania, mnie radziłeś pomoc psychologiczną, czy aby tylko mnie, rozważ to i niech cię to tak nie denerwuje, posłuchaj muzyki, mile widziany spacer, jak wędkujesz idź na ryby, to najlepsza pomoc psychologiczna. Śmiej się z tego. Życzę miłego dnia.

~Pizza

Pokrywacie kałem cały kontent. Idźcie lizać się po jajkach na pw, bo widać że żyć bez siebie nie możecie.

e2rds

~Yhyy- gó.wno milczy do jutra, jutro będzie nowe. Ja nie muszę strzelać, ja śmiechem ~Yhyy- gó.wno zabijam.

~Yhyy

Ale masz zryty łeb stary bałwanie. Nie myślałeś żeby sobie w niego strzelić ? Współczuję twojej babie.

e2rds

~Yhyy- gó.wno, widzisz, partyjnych świń to dzisiaj multum, ale ty nie jesteś partyjnym knurem, ty jesteś takim oborowym knurem, śmie.dzącym.

e2rds

~Rrrr, już ci pisałem, że takie gó.no jak ty z łbem uszytym z tego materiału co stare capy pod brzuchem noszą nic tu nie ma do gadania, możesz kwiczeć, beczeć , rżeć, tyle i tylko tyle, ja zasrańcu tylko śmieję się z twojej bezsilności.

e2rds

~Pizza, czytałem, a ty przypadkiem nie potrzebujesz pomocy psychologicznej, po co zęby wsadzasz do mnie, chyba by po nich oberwać, kto cię prosił, może to gó.no ~Yhyy. Będziesz miał nauczkę, porad nie potrzebuję, miej pretensje do siebie. Ten płatny karakon jest typem obleśnego warchlaka już od dawna piszącego do mnie pod wieloma nickami, tymi obleśnymi też, a ja mam rozrywkę w czasie wolnym by zasrańca wnerwiać. Wcześniej mi groził, teraz mam zbyt wiele obleśnych wpisów tego tłuka pod wieloma nickami i mogę sobie używać dowoli, byle przeszło przez cenzurę. Takich nicków jednego de.ila jest tu wiele, między innymi knurek kwiczacy ~Rrrr, wybitny de.il takie smier.zace gó.no ~Yhyy, albo rżący zasraniec ~He he, na tego de.ila to mam całą kolekcje jego wisów, jeden z największych śmie.dzieli forum. Nie zaczepiaj mnie, ja też nie będę cię znał. Jasne.

~Rrrr

Stary cap nie wie co czyta. Członkostwo do PZPR u też podpisał bo nie wiedział co mu podsunęli.

~JASIO

ŁAPY PRECZ OD DRZEW I TAK W MIEŚCIE ZROBIONY JEST BETONOWY CHLEW

~JASIO

ŁAPY PRECZ OD DRZEW I TAK W MIEŚCIE ZROBIONY JEST CHLEW

~Yhyy

Widzisz debi lu tyle razy pisałem że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Przeczytaj jeszcze raz wiejski buraku co Pizza napisał/a.

e2rds

~Pizza, widzę, że nowy knurek kwiczący objawił się by w ryj oberwać. Aż tak cię swędzi zasrańcu, że szukasz zaczepki, a może to jedno z tych gó.inem tylko nicka zmieniło. Zasrańcu, ja nie jestem płatnym, ja jestem wysoko płatnym, ty knurze tyle nie dostaniesz za kwiczenie. Pozdrawiam.

e2rds

~He he rżący, gó.no ~He he już robiłem, to jutro następne zrobię, a teraz to płyń . Dobranoc smrodzie.

~He he

Buda powiedziałem !
Jak liżesz jaja to nie szczekaj !

e2rds

~He he rżący, wytrzeźwiałeś knurze i kwiczysz przed snem, kwicz, kwicz, tyle możesz, a jeszcze możesz kupą w szambie być i pewnie jesteś.

~He he

Buda !

Lizać jajka psie !

e2rds

~He he rżący, a czy ty przypadkiem, albo nie przypadkiem nie jesteś naćpany, albo schlany, ja pisałem do ~he he rżącego, a ty tu przywołujesz nick ~He he, ty nie chlaj tyle, albo nie ćpaj, bo rozum tracisz, albo, ~He he i ~he he to to samo.

e2rds

~He he rżący, chwalisz się, że jesteś z miasta to czemu gnojem tak czuć od ciebie, a raczej może nie gnojem tylko szambem, bo gnój to bardzo pożyteczny produkt zwierzątek, a szambo to typowy twój, po prostu gó.no i ty to to samo.

~He he

Nie wiem co piszesz do mnie. Jestem z miasta buraku. Kury pewnie już poszły spać a ty jeszcze nie śpisz ?

e2rds

~he he rżący, co taki rżący ~he he może na ten temat wiedzieć, jak toto ma łeb uszyty z tego materiału co capy pod brzuchem noszą, wypełniony do połowy kozimi bobkami by grzechotały, a przy tym otwiera rżącego ryja do mnie, a nie na tematy artykuły. Toć to tyle warte co to żółte płynące tam koło VIVO. Ty nie obrażaj wieśniaków, bo cię żywią, inaczej to w ten uszyty łeb byś dostał i na hodowlę robaków dla wędkarzy co najwyżej byś się nadawał.

~Mmmm

No proszę, Unia dla PISu taka zła, ale pieniądze z Unii na rewitalizację chętnie przyjmą

~I have

Na Piaskach Impreza Cynowa (aluminiowa) rocznica sukcesu i działalności a w necie CISZA, cisza, cisza....