Miasto w 2023 roku wyda ponad 4 mln zł na projekt techniczny Aquaparku

Image

Ma kosztować aż 100 mln zł i wyróżniać nasze miasto pod względem wodnych atrakcji. Pierwsze kroki będą poczynione już w 2023 roku. Całość ma być gotowa najwcześniej za 3 lata.

- Mamy w budżecie bardzo istotne zadanie przygotowujące jedno z największych w historii zadań sportowych, a więc budowa Centrum Sportów Wodnych Aquapark Stalowa Wola. Przeznaczamy ponad 4,12 mln zł na projekt techniczny, projekt wykonawczy, który pozwoli nam ubiegać się o środki zewnętrzne na rozpoczęcie, mam nadzieję, już w roku 2024, tego wielkiego zadania inwestycyjnego tworzącego nową jakość, ale również wyróżniającego miasto Stalowa Wola- mówił podczas konferencji prasowej Lucjusz Nadbrzeżny.

Konkurs architektoniczny wyłonił najlepszą koncepcję. Ale to dopiero wizualizacja tego, co miałoby być. Priorytetową sprawą było to, aby znaleźć koncepcję, która pozwoli pogodzić obecnie funkcjonujące baseny z nową wizją miejsca rekreacji wodnej. Stalowa Wola ma wprawdzie niecki wodne, ale są one nienowoczesne i nie spełniają oczekiwań tych, którzy z nich korzystają. W niedalekiej przyszłości planuje się więc dobudowanie kolejnych części kompleksu, stworzenie nowej architektury przy jednoczesnym zapewnieniu funkcjonowania dotychczasowych basenów i wykorzystaniu przestrzeni, wkomponowaniu nowej hali basenów krytych. Chodzi też o niezmarnowanie potencjału terenów zielonych.

Jak zapewnił architekt Andrzej Truszczyński z TKHolding obiekt będzie bardzo nowoczesny. Będą w nim wprowadzone różne rozwiązania energooszczędne. Będzie on podzielony na kilka stref:

- Strefę rekreacyjną, składającą się z basenów: fali, rekreacyjnego, rwącej rzeki, plaży basenowej, różnych atrakcji dodatkowych (masażery, grzybki, huśtawka wodna, mostki), interaktywnej jaskini wrażeń dla dzieci, punktu gastronomicznego.

- Strefę basenów wewnętrznych, gdzie będą wykorzystane takie rozwiązania techniczne, które pozwolą na naturalne opalanie się nawet zimą. Będzie też basen całoroczny z wypływem na zewnątrz. Będzie pozwalał nawet przy opadach śniegu pływać na zewnątrz.

- Strefę atrakcji dodatkowych, gdzie powstanie pomieszczenie na kształt escape roomu z walorami edukacyjnymi. W czasie gry multimedialnej będzie można dowiedzieć się jak uzyskać energię elektryczną, jak filtruje się wodę. Kolejnym dodatkowym elementem będzie małpi gaj. W czasie, gdy dzieci będą się bawić, ich rodzice będą mogli usiąść w strefie gastro.

- Strefę SPA, część dla dorosłych szukających spokoju, odpoczynku. Pojawią się więc sauny: fińskie, łaźnie parowe, sauna do seansów.

- Strefę na dachu, która jest zaczątkiem do dalszego rozwoju. Będzie to najspokojniejsze miejsce, gdzie będzie można odpocząć.

- Strefę zielonych tarasów, gdzie będzie można organizować imprezy.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~emerytka

Papier wszystko przyjmie i wygląda to pięknie. Ale czy ktoś obliczył jaki będzie koszt utrzymania aquaparku a szczególnie nagrzewania wody w basenie całorocznym z zimie? Bo my nie mamy gorących źródeł i wody termalnej. Nie wystarczy wybudować ale potem trzeba to utrzymać. Z tego co wiem aquaparki przynoszą straty. Czy Stalową Wolę na to stać? Może prezydent wypowie się w tym temacie.

~:-)

Kolejna, po moście, idea Szlęzaka nabiera mocy? he he he, cały pis, skubnąć czyjeś i powiedzieć, że swoje.....

~myśli moje

Tak sobie teraz siedzę i myślę ; dobrze, jak kandydaci na stanowisko mają wiedzę chociaż w jednej dziedzinie. Wskazanym jest, aby mieli chęć do pracy i jakieś doświadczenie, ale najważniejsze to chyba aby byli samokrytyczni wobec siebie.

~Jxjdje

„Miasto wyda” dobre…

~DeKo

Te 4 miliony to tylko na projekt, a samo wykonanie tego to kolejne 100 milionów. Napewno na plus, że miasto się rozwija ale czy to jest teraz najważaniejsza potrzeba? Najpierw przydałoby się jakoś zachęcić ludzi do osiedlania się w Stalowej, a póżniej zadbać o to żeby chcieli zostać.

~widzę to tak

Szaleństwo w czystej postaci!!!!! Przykład niegospodarności aż razi w oczy. Dodam w czasach obecnych. gdzie ludziom zaczyna brakować na podstawowe rzeczy dla zaspokojenia egzystencjalnych potrzeb ludzkich.

merlinmag

Miejsce na aquapark to porażka hsj jak zaczyna wytapianie to łuna , obok wtórsteel miele karoserie , co do tej wody wpadać będzie? cała tablica mendelejewa , nie wspomnę o reszcie ,, dotleniaczy""

~mieszkaniec

~Kokos, może i pijaki, ale alkoholizm to choroba, a on nawet jako pijak jest dalej CZŁOWIEKIEM. Zastanów się nad tym gdy w pierwszej ławce będziesz w kościele stał.

~Kartus

Już błazny z totalniackiej opozycji hejtują.
Im nic się nie podoba, oni nic by dla mieszkańców nie zrobili
Ich interesuje tylko kasa i władza, ludzi mają, jak widać po wpisach, w dUUUpie

~MottodlaElyty

Na ostudzenie kudłatej głowy zamiast Aqua Parku zalecam Aqua Vitae znaną w Polsce pod nazwą okowita!
Napij się synku troszeczkę okowity i wyhamuj te swoje dziecięce fantazje bo twoje kudłate długi będą spłacały następne dwa pokolenia stalowiaków.

~Powodzenia

Powodzenia, oby aquapark powstał.

~Kokos

Do Mieszkaniec Jakich bezdomnych chyba nie wiesz co piszesz ci w Stw to są pijaki i takim pomagać dać im jeszcze rentę do roboty niech się zabiorą.A ty jesteś zwykłym ujadaczem

e2rds

Idiotycznych pomysłów w dobie kryzysu ciąg dalszy, ale to tylko śmier,ząca kiełbasa wyborcza.

~mieszkaniec

Super 4 mln zł na projekt, a znajdzie się miejsce dla bezdomnych czy tradycyjnie na klatce schodowej czy pod wiaduktem? Pewnie (?) nie znajdzie się w budżecie, ale można obiecać (?) kolejny rok. Można? Można!

~Ubek

Aqua czy wóda odbiła do głowy burmistrzowi?.

~policeman

Ciekawa "inwestycja" w latach kryzysu.

~Logino

Aha