Miasto w 2023 roku wyda ponad 4 mln zł na projekt techniczny Aquaparku

Image

Ma kosztować aż 100 mln zł i wyróżniać nasze miasto pod względem wodnych atrakcji. Pierwsze kroki będą poczynione już w 2023 roku. Całość ma być gotowa najwcześniej za 3 lata.

- Mamy w budżecie bardzo istotne zadanie przygotowujące jedno z największych w historii zadań sportowych, a więc budowa Centrum Sportów Wodnych Aquapark Stalowa Wola. Przeznaczamy ponad 4,12 mln zł na projekt techniczny, projekt wykonawczy, który pozwoli nam ubiegać się o środki zewnętrzne na rozpoczęcie, mam nadzieję, już w roku 2024, tego wielkiego zadania inwestycyjnego tworzącego nową jakość, ale również wyróżniającego miasto Stalowa Wola- mówił podczas konferencji prasowej Lucjusz Nadbrzeżny.

Konkurs architektoniczny wyłonił najlepszą koncepcję. Ale to dopiero wizualizacja tego, co miałoby być. Priorytetową sprawą było to, aby znaleźć koncepcję, która pozwoli pogodzić obecnie funkcjonujące baseny z nową wizją miejsca rekreacji wodnej. Stalowa Wola ma wprawdzie niecki wodne, ale są one nienowoczesne i nie spełniają oczekiwań tych, którzy z nich korzystają. W niedalekiej przyszłości planuje się więc dobudowanie kolejnych części kompleksu, stworzenie nowej architektury przy jednoczesnym zapewnieniu funkcjonowania dotychczasowych basenów i wykorzystaniu przestrzeni, wkomponowaniu nowej hali basenów krytych. Chodzi też o niezmarnowanie potencjału terenów zielonych.

Jak zapewnił architekt Andrzej Truszczyński z TKHolding obiekt będzie bardzo nowoczesny. Będą w nim wprowadzone różne rozwiązania energooszczędne. Będzie on podzielony na kilka stref:

- Strefę rekreacyjną, składającą się z basenów: fali, rekreacyjnego, rwącej rzeki, plaży basenowej, różnych atrakcji dodatkowych (masażery, grzybki, huśtawka wodna, mostki), interaktywnej jaskini wrażeń dla dzieci, punktu gastronomicznego.

- Strefę basenów wewnętrznych, gdzie będą wykorzystane takie rozwiązania techniczne, które pozwolą na naturalne opalanie się nawet zimą. Będzie też basen całoroczny z wypływem na zewnątrz. Będzie pozwalał nawet przy opadach śniegu pływać na zewnątrz.

- Strefę atrakcji dodatkowych, gdzie powstanie pomieszczenie na kształt escape roomu z walorami edukacyjnymi. W czasie gry multimedialnej będzie można dowiedzieć się jak uzyskać energię elektryczną, jak filtruje się wodę. Kolejnym dodatkowym elementem będzie małpi gaj. W czasie, gdy dzieci będą się bawić, ich rodzice będą mogli usiąść w strefie gastro.

- Strefę SPA, część dla dorosłych szukających spokoju, odpoczynku. Pojawią się więc sauny: fińskie, łaźnie parowe, sauna do seansów.

- Strefę na dachu, która jest zaczątkiem do dalszego rozwoju. Będzie to najspokojniejsze miejsce, gdzie będzie można odpocząć.

- Strefę zielonych tarasów, gdzie będzie można organizować imprezy.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
Saint

Zabierzcie w końcu gówniarzowi kredki, bo to rysowanie doprowadzi do tragedii...
Wszystko generuje "dochód ujemny"

~MoKa

Tylko nie zapomnijcie o porządnych filtrach dla tego obiektu. Jest on w bezpośrednim sąsiedztwie HSJ co wali dymem na nasze płuca. Gdzie ta ekologia i dbałość o mieszkańców Nabberezny???

Reksio

Do drwal za wynagrodzenia w szpitalu odpowiada starostwo powiatowe a nie miasto. Jak nazwa wskazuje jest to powiatowy szpital specjalistyczny w Stalowej Woli.

~Tret

Czy ktoś tu szaleństwo zatrzyma ?. Megalomania za pieniądze mieszkańców. Brak rozsądku, zero samokontroli, tragedia.

~Cóż

Nie oszukujmy się bo i tak wszyscy dalej będziemy jeździć do Tarnobrzega nad jezioro.

e2rds

~lekarz to też ~ekolog, tylko pod tym nickiem chama wyzywającego kobiety od szmat, zdzir i dziwek.

e2rds

~ekolog vel pseudointeligencie, kolejny raz kretyna z siebie robisz, będziesz głąbie ekonomiczny miał miliony, ale do wydawania na stadion. Widzę, że tu jest mnóstwo ludzi logicznie i rozsądnie myślących oprócz jednego kretyna piszącego głupoty za kasę podatnika w godzinach swojej pracy urzędowej, niejako okradając podatnika. Największym śmi.rdzielem tego portalu to ty jesteś pod ponad 130 nickami, rozmnożyłeś się jak stonka.

~Do ekolog

Myślę, że oprócz hotelu potrzebne będzie jeszcze lądowisko dla helikopterów. No i przydałoby się dobudować bezpośrednie połączenie z trasą S no i może jeszcze parę rzeczy. Masz rację wybuduj za swoje pieniądze (nie mieszkańców) i życzę sukcesów w biznesie.

~Hontr

Warzywniaka niech lucus zamieni na hotel dla piłkarzy .Wreszcie neoszkieletor się na coś przyda

~ekolog

Do jaro, wybuduj tam przy tym PCPN hotel na 150 miejsc na terenie przyległym do sztucznego boiska a na 100 procent to CENTRUM SPORTOWE co roku nam miliony złotych będzie przynosić. Będą do nas przyjeżdżać drużyny z całej POLSKI na obozy sportowe latem i zimą.[ przygotowania do sezonu i rundy].

~lekarz

Do drwal , ty naprawdę jesteś drwal ze swoją głupotą. Co ma urząd miasta do wypłat w szpitalu cieciu głupi. Szpital to jednostka podległa STAROSTWU, ale jeszcze żadna pielęgniarka nie narzekała na wypłaty swojego wynagrodzenia.

~drwal

za wynagrodzenia szpital( urząd miasta) zalega pielęgniarkom od dwóch miesięcy a te tumany z rady miasta chcą zjeżdżanie budować, chorzy ludzie , lepiej pocztę Polską i dworzec autobusowy wyremontujcie bo to zakrawa na kpinę, frajerzy

~Jaro

Czy ktoś z tych "mądrych" odpowie mi na pytanie gdzie są pieniądze, które miał generować stadion?.
Proszę przedstawić biznes plan i jego realizację. Ile dokładamy do tego dziadostwa dla kilkudziesięciu osób w mieście ?.

e2rds

~ekolog, byleś się nie pos.ał z radości bo będzie okrutny smro.ek.

~toż to szok

LN- Niech się weźmie za oświadczenia majątkowe, które ma obowiązek publikować. Przedszkola z nowymi dyrektorami - gdzie są opublikowane? Ciekawe jest oświadczenie dyrektorki ze szkoły nr 11. Nie ma pojęcia co to nazwisko rodowe, chyba takie posiada bo ma wspólnotę (w oświadczeniu to tzw. "wspólność" majątkowa). Urodziła się niedawno - dziewięć miesięcy temu. W mieście PISu już w dziewiątym miesiącu życia została dyrektorem. Ma wprawdzie wpisany dochód z umowy o pracę - i jest to WSPÓŁWŁASNOŚĆ. PIS - wszystko jasne. Róbcie screeny. Masakra.

~Schultze

Lepiej na budowę ronda dla Vivo wydać.

~kibic

Dochodowe byznesy nadbereznego -pcpn,Warzywniak,zimna woda w ktorej brakuje wody,blonia ,sokol,muzeum cop ,plac w rozdziadowie.Ile te byznesy zarabiaja pieniedzy dla miasta?

~ekolog

Już w marcu w przyszłym roku rusza budowa osiedla bloków w CHARZEWICACH bo bardzo wielu mieszkańców naszego miasta na te mieszkania się zapisała i z niecierpliwością czeka na swoje klucze. Oj będzie się działo w przyszłym roku w naszym mieście już nie mogę się doczekać na przyszły rok. Tyle inwestycji co powstanie w przyszłym roku to nie powstało w STALOWEJ WOLI do roku 2014. A firma z KOREI już jest w połowie budowy ich firmy , byłem tam i wszystko widziałem na własne oczy.

~Jaro

No gdzie te pieniądze na spłatę kredytów za stadion - gdzie się pytam ?.
Czyli teraz babcia, dziadziu z emerytury oraz tatuś i mamusia zamiast pojechać na wakacje z dziećmi będą dokładać do spłaty raty. To wszystko dzięki Nadbereznemu, Sobierajowi i całej radzie miasta.
Gdzie te konferencje, targi, wynajem boisk pytam się ?

~Dmowskiego

Taki aquapark to super rzecz dla mieszkańców.
Niewiele w tej naszej stalowej Woli jest, a basen obłożony na maxa.
Prosimy o budowę.

~jkl

Zadłużenie za Szlęzaka było mniejsze, ale i dochody miasta mniejsze. A czy aquapark przyciągnie turystów, żeby dochody z biletów były większe od obecnej pływalni, to chyba raczej nie.

~Maila

Kwik opozycyjnych trolli słychać aż na podwolinie.
Tymczasem takiej rzeczy po prostu w Stalowej Woli brakuje
Basen jest przepełniony.
No ale co może wiedzieć o tym radny opozycji jak mieszka w Pysznicy, rzeszowie czy jeszcze gdzieś indziej...

~Do latl

Przypomnij mi trolu jakie było zadłużenie miasta za Szlęzaka ?. I proszę o odpowiedź jak realizowany jest biznesplan PCPN i kto i ile do tego dziadostwa dokłada ?

~latl

żenujące hejty totalniackich trolli...
Już zapomnieli jak szlęzak aquqpark marzył budować
Wtedy wszystko było OK

~Jaro

Za Gierka też miało być pięknie, Czym mieszkańcy zasłużyli na taką głupotę?. Chyba, że większość jest po prostu głupia i popiera takie zadłużanie miasta a tym samym siebie i swoich rodzin.
Proszę o prosta odpowiedź - gdzie są pieniądze które miały wpływać z PCPN ?. Piękne słowa, które można rzucać na wiatr bo to nic nie kosztuje. Bez oszukiwania mieszkańców i opowiadania bajek, gdzie one są i kto dokłada do tego stadionu i naszych kopaczy z IV ligi rozgrywkowej ?
Moim zdaniem powinni podpisać weksle imienne osoby które za to odpowiadają.

~Brawo

Wieżę widokową już mamy wybudowaną osiedle przy torach wybudowane drugie osiedle w Charzewicach też teraz kolejna obiecanka ma ktoś piękne sny tylko pozazdrościć.

~Jdhd

Pewnie i pracownicy poczują zmianę przy wypłatach

~jasio

a d gdyby tak miejska architekcze zrobila projek w ramach łobowiaskof moze byloby taniej

~Ka-Sandra

Może by tak Pan prezydent wypowiedział się publicznie w sprawie zysków osiąganych przez obiekt światowej klasy / jak sam się kiedyś o nim wyraził/ w postaci Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli. Czy Aquapark uzyska choć znikomy procent zysków osiąganych przez PCPN.

~Belzebub

Pisuary i tak tego nie będą robić .To jest takie kukułcze jajko dla następnych rządzących miastem .