Czy warto podróżować zimą?

Materiał zewnętrzny Image

Ustalając plany urlopowe, zazwyczaj najwięcej wolnego bierzemy w okresie letnim, aby móc wyjechać na wakacje. Jednak zima to również dobra pora na podróżowanie, nie tylko w przypadku osób uwielbiających spędzać czas na stokach, ale i dla tych, dla których wysokie temperatury, piaszczyste plaże i lazurowa woda są definicją urlopu. Dlaczego warto podróżować zimą? Podpowiadamy.

Podróżowanie zimą jest tańsze

Podróżując zimą, można sporo zaoszczędzić, ponieważ ceny wycieczek poza sezonem są znacznie niższe niż w okresie wakacyjnym. Jeżeli do tego zdecydujemy się na wyjazd w opcji last minute, może okazać się, że w cenie standardowego urlopu latem, możemy mieć dwa lub nawet trzy zimowe wyjazdy. W tym czasie zarówno hotele, pensjonaty, jak i biura podróży oferują niższe ceny pobytów. Dodatkowo wiele atrakcji, których zwiedzanie latem jest płatne, zimą udostępnionych jest turystom bezpłatnie lub z dużą zniżką. W tym czasie również ceny w restauracjach czy sklepach z pamiątkami zazwyczaj są niższe.

Zimą w kurortach jest mniej turystów

Warto podróżować zimą, ponieważ w tym czasie w znanych kurortach, w których w sezonie wakacyjnym ciężko jest swobodnie poruszać się ulicami, jest znacznie mniej turystów. Dzięki temu możemy swobodnie zwiedzić znane atrakcje turystyczne, podziwiać piękno architektury i dzieł sztuki, zamiast skupiać się na tym, czy w tym tłumie nie zgubimy bliskiej nam osoby lub nie zostaniemy okradzeni.

Zimą kolejki do kas biletowych również są znacznie mniejsze, dlatego to idealny termin na wyjazd dla osób, które chcą w spokoju zwiedzić interesujące ich miejsca. Szeroką ofertę wakacji w sezonie zimowym możemy znaleźć na przykład na stronie https://www.traveligo.pl/. Dostępne są tutaj różne opcje wyjazdów – zarówno w wersji all inclusive w pięciogwiazdkowych hotelach, jak i bez wyżywienia w ośrodkach o nieco niższym standardzie.

Zimą w ciepłych krajach panują komfortowe temperatury

W ciepłych krajach zimą panują bardzo komfortowe temperatury, a wyjazdy w tym okresie dostępne na przykład na stronie https://www.traveligo.pl/last-minute/egipt są tańsze niż latem. Wśród popularnych kierunków wybieranych przez turystów można wymienić Egipt. Temperatura w tym miejscu wówczas wynosi około 21 stopni w ciągu dnia.

Miłośnicy upałów z kolei zimą mogą udać się do Kenii, gdzie temperatura w ciągu dnia wynosi około 30 stopni, w nocy zaś spada do 24 lub na Zanzibar, gdzie w styczniu w ciągu dnia wynosi ona 26 stopni. Można więc w tych regionach odpoczywać, relaksując się na plaży i kąpać w ciepłej wodzie, podczas gdy w Polsce za oknem jest ponuro i zimno.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =