Jaką rolę odgrywają regały półkowe w magazynach? Zobacz!

Materiał zewnętrzny Image

Regały półkowe mogą się wydawać najprostszym sposobem na zagospodarowanie przestrzeni magazynowej tam, gdzie wymagany jest ręczny dostęp. Z jednej strony to prawda – trudno o prostsze rozwiązanie, ale z drugiej – regały półkowe są zdecydowanie bardziej zróżnicowanymi produktami niż w powszechnej świadomości.

Dlaczego regały półkowe są na wyposażeniu prawie każdego magazynu?

W ofertach najlepszych producentów regały półkowe stanowią często największą część asortymentu, a to dlatego, że ten pomysł można rozwinąć na wiele sposobów. Eksperci firmy mag-complex.pl wskazują na kilka cech, które decydują o tym, że regały półkowe w wielu firmach stanowią rozwiązanie podstawowe.

• Kilka dostępnych typów półek różniących się wytrzymałością – sklejka, blacha, siatki.

• Opcje dostosowywania wysokości zamocowania półek, często zresztą w systemie prostych zatrzasków, co pozwala na beznarzędziową lub przynajmniej bardzo sprawną zmianę konfiguracji zgodnie z bieżącym zapotrzebowaniem.

• Modułowa konstrukcja pozwalająca wymienić zużyte lub uszkodzone półki lub zastosować rozszerzenia na przykład w formie kolumn dostawnych do już funkcjonującego systemu regałów.

• Kilka różnych wariantów dostosowanych do mniejszych i większych obciążeń, dzięki czemu nie trzeba płacić za regał o przesadnie dużej nośności.

• Możliwość stosowania wybranych konfiguracji także w warunkach zewnętrznych, w tym nawet bez zadaszenia.

• Możliwość poprawy funkcjonalności dzięki zastosowaniu dodatkowych siatek, przegród pionowych i innych akcesoriów.

Zastosowanie regałów półkowych w innych branżach

Dzięki wielu różnym wariantom konstrukcyjnym regały półkowe znajdują zastosowanie nie tylko w magazynach, gdzie tak naprawdę ich zastosowanie bywa często ograniczone w związku z tym, że wiele magazynów obsługuje przede wszystkim towary paletowane. Dzięki wykorzystaniu rozszerzeń i akcesoriów regały paletowe mogą być używane także w warsztatach, pracowniach, a nawet hurtowniach i sklepach. Stanowią tanią, a przede wszystkim funkcjonalną alternatywę dla niektórych typów mebli wystawienniczych. Ponadto dzięki możliwości regulacji wysokości półek, a także dopasowania wysokości samego regału można je dobrać w odpowiedni sposób do każdej przestrzeni.

Rozwiązania dopasowane do potrzeb biznesu

Przy okazji omawiania regałów półkowych warto wspomnieć też o tym, że niektórzy producenci wykorzystują własnego pomysłu konstrukcje. Najdalej idące zmiany dotyczą jednak nie samych ram, ale półek, które mogą być na przykład dodatkowo podginane lub zaokrąglane, co z jednej strony zmniejsza ryzyko skaleczenia przy ręcznej obsłudze, a z drugiej – wpływa także korzystnie na sztywność konstrukcji i zwiększa wytrzymałość.

Spore zmiany dotyczą też systemów montażu – najlepsze regały półkowe dziś rzadko mają półki skręcane. Zdecydowanie częściej stosuje się systemy klamer i zatrzasków, które ułatwiają błyskawiczną rekonfigurację regałów i pozwalają na bieżące dostosowywanie ich do aktualnie składowanego towaru.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =