Jubileusz Klubu Seniora Promyk

Image

Stalowowolski Klub Seniora Promyk obchodził wczoraj 15-lecie istnienia. Główne obchody Jubileuszu miały miejsce w Centrum Aktywności Seniora w Stalowej Woli. Członkowie Klubu oraz inni Seniorzy przedstawili programy: słowny, taneczny, muzyczny i multimedialny. Zarysowali swoją historię, uczcili minutą ciszy swoich zmarłych już kolegów i koleżanki oraz wspólnym śpiewem potwierdzili swój wigor i chęć do dalszej aktywności.  

Na ręce Pani Krystyny Mierzwy – Prezes Klubu Seniora Promyk popłynęły gratulacje od władz samorządowych, stowarzyszeń oraz przyjaciół z innych Klubów Seniora. 

– To wielka radość, aby w imieniu samorządu Miasta Stalowej Woli wyrazić wielką wdzięczność za 15 lat tego jasnego Promyka, który dociera do tak wielu Seniorów zgromadzonych wokół tego Klubu. Robicie to wszystko po to, aby codziennie otwierać nowy dzień z nadzieją na radosne, szczęśliwe życie w jesieni życia. To wszystko dzięki temu, że Klub Seniora Promyk tak otwarcie, tak energicznie przez te lata działał. Nisko się kłaniam wszystkim tym, którzy 15 lat temu podjęli inicjatywę utworzenia tego dzieła. Żeby ten pierwszy promyk mógł się wydostać i dotrzeć do serc innych osób musi być ten pierwszy pierwiastek, ta energia – tak jak w słońcu. Docieracie z tą energią działalności, z tym promykiem słońca do wielu osób przezwyciężając wiele kolei losów. Życzę, aby tej energii nie brakowało, aby ten promyk nadziei i dobrej działalności docierał do wszystkich. Tym wszystkim Seniorom, którzy pozytywnie oddziałują na innych, którzy dają coś z siebie i pałają miłością do drugiego człowieka chciałbym zadedykować słowa modlitwy św. Franciszka z Asyżu: „O Panie, uczyń z nas narzędzia Twojego pokoju, abyśmy siali miłość, tam gdzie panuje nienawiść; wybaczenie, tam gdzie panuje krzywda; jedność, tam gdzie panuje rozłam; prawdę, tam gdzie panuje błąd; wiarę, tam gdzie panuje zwątpienie; nadzieję, tam gdzie panuje rozpacz; światło, tam gdzie panuje mrok; radość, tam gdzie panuje smutek. Spraw, abyśmy mogli nie tyle szukać pociechy, co pociechę dawać; nie tyle szukać zrozumienia, co rozumieć; nie tyle szukać miłości, co kochać; albowiem dając – otrzymujemy, wybaczając – zyskujemy przebaczenie, a umierając, rodzimy się do życia wiecznego. Wszelkiego dobrego na dalsze, długie lata działalności – powiedział Prezydent Miasta Lucjusz Nadbereżny wręczając Klubowi pamiątkowy grawer. 

Klub Seniora Promyk został założony w 2007 roku w Stalowej Woli. Początkowo jego działalność skupiała się przy klasztorze Kapucynów w Rozwadowie, we współpracy ze stowarzyszeniem „Pokój i dobro”. Środki na swoją działalność Klub pozyskiwał i pozyskuje ze źródeł zewnętrznych. Na przestrzeni 15 lat zrealizował 26 projektów. Zdecydowana większość dotacji była pozyskana w ramach konkursów ogłaszanych w Urzędzie Miasta Stalowej Woli. Seniorzy biorą udział w takich zajęciach jak m.in.: warsztaty komputerowe, florystyczne, wieczory literackie, aqua aerobik i nauka pływania, gotowanie, tańce świata, wirtualne zwiedzanie świata, zabiegi rehabilitacyjne czy spotkania integracyjne. Od 2021 roku siedzibą Klubu jest Centrum Aktywności Seniora w Stalowej Woli. 

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Polak

ekolog/taka prawda
Podobno jesteś jakiś "urzędnik państwowy". Prawda to? Opowiedz nam o tym i powiedz dlaczego marnujesz pieniądze podatnika pisząc propagandowe bzdety i licząc że ktoś ci uwierzy? Jeśli nim jesteś, to masz jeszcze ok 5min, żeby w godzinach urzędowania (za pieniądze podatnika) odpisać na pytania z moich wcześniejszych postów, bo uznam że "przegrałeś" (mi zwisa czy "wygram" dyskusję czy "przegram", bo ja tu chcę pokazać ludziom że jest inny punkt odniesienia niż tylko pis-po-banda 4ga, a nie "wygrywać", ale pewnie ciebie ambicjonalnie to zaboli jak "przegrasz"). Więc się wykaż (i bez brzydkich słów bo nie przeczytam i zmarnujesz "klawiaturę".

~Polak

Stwierdzenie faktu to nie obraza. Czy np tuska (bo o twojego podobno-żyda kalksteina, który ma rodzinę w okolicach Odessy to nie pytam, bo mi powiesz, że "obrażam") nazwałbyś "cyniczną polityczną świnią"? I czy każdy polityk (nawet w pisie) zawsze mówi prawdę? I odpowiedz na pytania i "zadania" z poprzedniego posta, bo jeszcze sobie pomyślę że się wymigujesz.

~ekolog

Do polak, chyba ty wypociłeś '' polityczne świnie'' więc jest to obraza czy nie. Bo jak nie jest to ja zawsze będę ciebie nazywał świnią.

~Polak

Pokaż miejsce, gdzie kogoś obraziłem i "obrzydliwie zwyzywałem". I opowiedz nam jakie to WSZYSTKIE obietnice wyborcze rząd dotrzymał? Bo ja coś pamiętam, że np. podobno żadne podatki miały nie wzrosnąć. Opowiedz czytającym choćby i o tym, tylko pamiętaj, że "opłata", "stawka, "koszt", "akcyza" etc. to też "podatek".

e2rds

~Polak, wielu emerytom już otworzyły się oczy, Palec i Sznur nie będzie miał wesoło jak parę lat temu, choć muszę przyznać, że wielu moich znajomych są skrajnie jeszcze ślepi.

~Polak

Dobrze by było, żeby emeryci się zorientowali, że są z celowo i z rozmysłem wykorzystywani jako statyści do nabijania sobie przez cyniczne polityczne świnie punktów poparcia i kapitału politycznego przed "wyrobami". Problem jest tu o tyle poważny, że wielu emerytów uważa pis za "patriotów" (m.in.) bo sztucznie kreowana przez pis "propaganda sukcesu" im się nostalgicznie kojarzy z latami młodości z czasów okołogierkowskich.
Kto jeszcze tego nie wie niech sobie uświadomi: władza ma obywatela w d..pie. Zawsze miała, zawsze będzie mieć. Lud jest dla władzy "murzynem", któremu się kadzi co 4 lata, żeby o nim zapomnieć od razu jak tylko spełni swoje zadanie i przypomnieć sobie ponownie za 4 kolejne lata i kadzić ile tylko wlezie dla odniesienia politycznych korzyści. Tak długo jak lud da się oszukiwać, tak długo będzie oszukiwany.

~Jaki

Emerytom życzę wszystkiego najlepszego. Politykom życzę więcej wstydu z robienia sobie PR.

~Jarek

hulanki tance swawole

~emeryt

... a propos wyznań Prezydenta - ..**.księdza do mnie nie wołajcie, niech nie robi zbędnych szop **

~historyk

Przecięż Sw. Franciszek był ubogim, skromnym człowiekiem. Nie tylko nie gro madził dóbr doczesnych, ale oddawał co posiadał nawet.

~Ala

Czytałam ten wzniosły apel aż dwa razy i tak sobie pomyślałam, czy to nie jest wezwanie typu "Kto na władzę ludową rękę podniesie ma grzech ciężki..... itd" Tyle patosu w jednym wystąpieniu. Ho. Ho.HO

~sks

aż tak ładnie, że tylko pozazdrościć starości