By Rozwadów był jak dawniej

Image

Rozwadów to do niedawna miasteczko zdegradowane, mocno dotknięte ręką historii i upływającego czasu. Teraz czeka nas otwarcie rynku po modernizacji płyty głównej i obszaru przyległego. Ale Rozwadów to nie tylko jego serce, to uliczki mniejsze i większe.

To dawne miasto mocno straciło na włączeniu go w struktury Stalowej Woli. Przez lata jedynie niszczało i traciło na swoim uroku. Teraz nareszcie otrzymało to, co mu się należało. Ale to nie koniec, to nie wszystko. Mimo remontów rynku i kilku rozwadowskich ulic, wciąż jest tam coś do zrobienia. Prezydent Lucjusz Nadbereżny zadeklarował, że to nie koniec zmian, że będą kolejne, że kolejarski gród będzie nadal się zmieniał na lepsze.

- Dodatkowo pojawią się nowe zadania uzupełniające plan rewitalizacji Rozwadowa, tj. przebudowa ul. Jagiellońskiej, Rozwadowskiej i ul. Broniewskiego, tak aby te uliczki dostosować do tej estetki, która już jest na rynku rozwadowskim, a więc nadać im ten charakter historyczny. Tutaj kwota pierwszego etapu realizacji to 1,5 mln zł- mówi Lucjusz Nadbereżny.

A to dopiero początek. Będą kolejne zmiany. Przypomnijmy, że obecnie rewitalizowany jest stary budynek dworcowy, wyremontowano już Sokoła, dawny Sąd i między innymi ulicę Kochanowskiego, Poprzeczną, Kopernika, czy część należącej do powiatu ulicy Dąbrowskiego.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Pmysłah

Właśnie powinno się wpchnąć w koszty i zrobić stałe lodowisko (które by na siebie zarabiało) obok MOSiRu już dawno, tak jak był plan.
Jak chcesz robić lodowisko na kortach? Chyba Ci umknęło, że w ostatnich latach dni
z temperaturą poniżej zera jest tyle co kot napłakał. Nie wiem jak sobie to wyobrażasz.
A co do Rozwadowa, to nie chodzi o turystów, wystarczą rzeczy dla mieszkańców, których nie ma w innych częściach miasta. W zimie moim zdaniem najlepsza rzecz to właśnie tymczasowe lodowisko.

~Leonid

Pmysłach, lodowisko od zawsze było na kortach i tak powinno pozostać. Głupotą było pchanie się w koszty tej zmrażanej kałuży pod Wrzosem wielkości kubka.
Zejdź na ziemię, rynek Rozwadowski nigdy nie będzie reprezentacyjnym placem dla Stalowej Woli, ani miejscem przyciągającym turystów. Jedyne co się tam wieczorami plącze to lokalni menele.

~kibic

Aby było tak jak dawniej Panie Prezydencie, to niech Pan sprowadzi jeszcze z Izraela 1790 żydów. Jak rewitalizować to na całego !!!

~Pmysłah

No a kto płaci za lodowisko? Przecież i tak będzie, tyle że pod MDK.
Byłoby po prostu w innym, bardziej klimatycznym miejscu i pomogło w rozwoju Rozwadowa poprzez obecność mnóstwa osób, którzy przychodziliby do cukierni, restauracji, które są już na rynku. Rozwadowa stałby się chociaż na chwilę centrum spotkań dzieciaków ze Stalowej.

~Leonid

Pmysłach, i jeszcze stadion piłkarski z trybunami na 10000, darmowe piwo i codzienny striptiz. Pomysłów na pudrowanie trupa jest wiele, tylko kto ma za to zapłaci?

~Icek

Takt, tak remontujcie....

~Pmysłah

Lodowisko powinno być na rynku w Rozwadowie, to byłby pierwszy impuls. Tam przynajmniej są kawiarnie, restauracja, sklepy. Działoby się więcej niż pod wiecznie zamknietyn MDKiem.

~Pmysłah

Lodowisko powinno być na rynku w Rozwadowie, to byłby pierwszy impuls. Tam przynajmniej są kawiarnie, restauracja, sklepy. Działoby się więcej niż pod wiecznie zamknietyn MDKiem.

~kolizja

W zasadzie można już zacząć podziwiać efekty restauracji Rynku ale jest pewne ale... Co będzie gdy woda z opadu atmosferycznego zacznie wylewać się z rur ją odprowadzających wprost na nową kostkę chodników czy ulic? Państwo projektanci i wykonawcy brali to pod uwagę? Przecież zrobi się wówczas wielkie lodowisko w... Rynku. Kapryśnych zim z opadami... deszczu jest u nas coraz więcej. Nie jest moją rolą krytykować ale zadbać o bezpieczeństwo każdego jednego człowieka czy pojazdu.

~:-)

teraz jest tam niestety za mało dreszczy, by było jak dawniej......

~Polak

Amigo
Nomenklaturowców to tak, zaakceptował, bo sam nim był. Natomiast zwykłym ludziom ze smykałką przedsiębiorczą złamał kręgosłup, bo nie byli powiązani z układem i bo żydek nakazał zrobić tak, żeby można było okraść Polskę w majestacie prawa. I balcerek tak zrobił - nawet chciano mu dać nobla za "wybitne osiągnięcia w dziedzinie gospodarki", ale zrezygnowano z tego pomysłu bo to byłoby zbyt ostentacyjne.
I podobnych "nomenklaturowców", albo ich krewnych, znajomych, pociotków, czy potomków - mamy dzisiaj. Nazywa się ich ogólnie "politykami".

~Amigo

Balcerek zaakceptowal uwłaszczenie klasy średniej wyrosłej z miernej i wiernej Rosji wierchuszcze.

~Polak

Zima
Polityka balcerka nie odeszła, tylko żyje i ma się dobrze. Balcerek złamał kręgosłup klasie średniej (prywatnym przedsiębiorcom), żeby się przypodobać żydom. pis łamie kręgosłup klasie średniej (prywatnym przedsiębiorcom), żeby się przypodobać żydom. Ja nie widzę różnicy.
A "Rozwadów piękny jak dawniej"... jak dawno jest "dawniej"? Bo dawniej to duża jego część była w rękach żydowskich. I czasami można mieć wrażenie że to wszystko na przyszłe wejście żydów jest przygotowywane (nie tylko Rozwadów, ale i infrastruktura ogólnie). Przekonamy się bliżej 2030r.

~Pebe

Problem może być z parkowaniem, bo rynek jeszcze zamknięty a już trudno znaleźć wolne miejsce.

~Zima

To piękny przykład na niszczacy wpływ wielkich miast na prowincje.
Następuje degradacja i drenaż w każdej sferze.
Polityka Balcerka odeszła wraz z PO.

~Miszkanka

Cudownie, brakuje nam starówki, kawiarenek, cukierni, kwiaciarni w pięknie kolorowych kamienicach.

~Miszkanka

Cudownie, brakuje nam starówki, kawiarenek, cukierni, kwiaciarni w pięknie kolorowych kamienicach.

~Bęben

I dla klimatu szambo puścić szosą smiech2 A to nie przypadkiem ickówwszystko było?

~kolejarz3

Zeby Rozwadow byl tak jak dawniej to nalezy odgraniczyc go od wsi Stalowa Wola i utworzyc miasto Rozwadow.Dawniej w takim okresie byly zapachy palonego węgla z kominow a ze stacji zapach z lokomotyw parowych. Zeby tak bylo to trzeba zakupic chociaz 1 lokomotywe parowa zeby caly czas puszczal.a dym z komina.

~Abraham

Nadbereżny i tak nie zdąży.

Za rok na 75 % wygra stalowowolskie porozumienie i Stalową wolę szlag jasny trafi z czasem min.z niszczejącym tym co powstało w mieście przez ostatnie lata oraz tym że te miasto jest martwe i nic się w nim nie będzie działo za Stalowowolskiego porozumienia..

Ja nie chodzę na wybory i mam to tam gdzie słońce nie dochodzi ale obstawiam na 98% że na najlbliższych Wyborach będzie osoba z Stawowolskiego porozumienia oraz osoba z PiS i będzie ją zapewne Weber no chyba że jakaś inna Partia będzie startowała.

~jarek

ROZWADÓW DAWNIEJ MIAŁ FLAMINGO TERAZ JEST PENSJONAT ZA GODZINE RUCHÓW TRZEBA TERAZ PŁACIĆ 300 ZIKO

~Perkoz

Jakby to nie farbować to Rozwadów pozostanie smutną dziurą

~ptw

Tak , potwierdzam , Rozwadów staje się piękny . Szkoda , że niektórzy nie dostrzegają ale może kiedyś .

~ekolog

Do kibic, tak SZANDOMIERZ ma ładny rynek na którym nie ma jednego drzewa.

~Kibic

Szkoda że w Sandomierzu nikt tak nie myślał i mają piękny rynek. U nas też taki będzie. Teraz tylko ogłosić budowę ratusza co być może 6 grudnia nastąpi.

~taka prawda

Nie ma to jak topić pieniądze w rozdziadów. Po co to? w rozdziadowie zawsze był syf kiła i żulerka, wiele się nie zmieniło.

~Elisabetta

A my z Piasków nadal mamy bliżej do centrum Stalowej niż do Rozwadowa bo tak pięknie o dogodne przejście przez tory zadbali

~MottodlaElyty

Menele spod Skrucha już się cieszą. Będą mieli nowe, wyremontowanie obiekty do obsikiwania. Jabol lepiej wchodzi na odnowionym trotuarze.