7 mln zł na farmę fotowoltaiczną i odbetonowanie miasta

Image

W uchwale budżetowej na przyszły rok znalazły się 2 eko zadania. Chodzi o budowę farmy fotowoltaicznej i zieleńce miasta.

- Patrząc na wyzwania, które mamy, patrząc na zadania, które musi realizować miasto Stalowa Wola, jako miasto nowoczesne i ekologiczne, podjęliśmy decyzję o zmianie strategii wykorzystania środków z Polskiego Ładu. Największa zmiana będzie dotyczyła 2 zadań- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

7 mln zł, które wcześniej planowano przeznaczyć na tereny rekreacyjne, zostanie wykorzystane na 2 inne zadania. Pierwsze z nich to budowa dużej farmy fotowoltaicznej, co ma kosztować 4,5 mln zł. Kolejne 2,5 mln zł pójdzie na zadania z zakresu „zazielenianie miasta”. Chodzi o to, by tam, gdzie jest za dużo bruku, pojawiły się nowe nasadzenia i zieleńce. W grę wchodzi także błękitna retencja- zagospodarowanie wód opadowych w sposób ekologiczny.

- Farma fotowoltaiczna, która powstanie na starym składowisku odpadów, w kierunku Jamnicy, to będzie zadanie, które pozwoli nam obniżyć koszty zużycia energii elektrycznej, oświetlenia ulicznego na terenie Stalowej Woli- mówi prezydent.

Przypomnijmy, że miasto w tym roku w ramach Polskiego Ładu: Program Inwestycji Strategicznych, pozyskało 35 mln zł. Środki te pozwolą m.in. na przebudowę podwórek międzyblokowych, rozbudowę PSP nr 11, budowę nowego przedszkola w miejsce Przedszkola nr 12, budowę sali gimnastycznej przy PSP nr 7.

Napiszcie w komentarzach gdzie według Was w Stalowej Woli najbardziej brakuje zieleni i drzew.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~rentier+

***** Obajtka i Lewego

e2rds

~Rrrr i jeszcze jeden kwiczący, a raczej warczący knur św.ński, oj ten miot obfity musiał być. Jak inaczej mogę pisać o takich typach, jak to do ludzi nie podobni, kwiczą, ryją i tyle potrafią, w gruncie rzeczy wielu faktycznie tu ich nie ma, to może dwóch tylko pod tyloma nickami by świ.ski tłum robić. Gdybyście byli dzikimi świn.akami to i może ze sztucera zrobił bym użytek, ale do knurów nie strzela się, to śmierd.iele, tacy sami jak wy. Kwiczcie kwiczcie tyle zostało. A czy ty wiesz zasrańcu ~Rrrr kogo można nazwać chi.ną cmentarną, czy tylko idioto udajesz kretyna, ~Ha ha zasłużył sobie, niech się modli o odpust, bo różnie bywa z życzeniami w złą godzinę.

~Aaab

Popiełuszki po remoncie to betonowa pustynia krzaczki po 5 cm i raptem 6 drzewek a teren między sądem i biedronką też pustka gdzie można by zrobić szpaler drzew (można sprawdzić drzewa tlenowe podobno szybki roczny przyrost ale trzebaby było uzyskać informację czy nadają się do nasadzeń w mieście)

e2rds

~Ha ha, wybranie się na Ofiar Katynia i tak cię czeka, to już lepiej prędzej, jednego śmiecia na forum będzie mniej.

e2rds

~Yhyy, widzisz jakiś ty idiota, cmokanie w d.pe to i ty możesz mnie te przyjemność zrobić i to nie ma nic wspólnego kretynie z pedałem. Takiemu zasrańcowi mogę co najwyżej tyle nadstawić i tylko do cmoknięcia, tylko ryja wyparz wrzątkiem, bo moja d..a jest zacniejsza i czyściejsza od twojego kwiczącego ryja. Życzę miłej nocy z tym cmokaniem.

e2rds

~Ha ha, jednak proszę i z całego serca życzę, wybierz się do mojej Mamy i konieczne życzę ci jeszcze w tym roku, czasem życzenia spełniają się. Kwatery na Ofiar Katynia już na ciebie czekają, może porozmawiasz z Nią.

~Ha ha

Erdees co Mama powiedziała, a Synkowi też się pochwaliłeś?

e2rds

~Uwaga, ooooooo, nowy nick ukazał się ~Uwaga, jakiś taki rodzaj nijaki czyli kwiczące prosię, bo ani wieprz, ani świnia, jedno pewne, jakiś młody idiota zasraniec. Zasrańcu, jak mam "du..pe zębatą zamiast głowy.", to jeszcze mam tą właściwą du.ę, pozwalam ci cmoknąć w nią, tylko ryja śmierdzącego wyparz.

e2rds

~Ha ha, możesz cmoknąć, tylko ryja wyparz byś mnie jakimś świństwem nie zaraził.

~Ha ha

Zjadłeś rosołek i do komputera ?? A dupkę mama wypudrowała?

e2rds

~Nadpod, ~Nad-dęta , pod-stawka pod zadek w odpowiednim czasie, czyli "00".

e2rds

~Ha ha, wybierz się chi.no cmentarna , kanalio i knurze kwiczący w jednym w zaświaty, czego ci życzę, albo nie, taki kwiczący knur nim się tam wybierze musi odkupić swoje wredoty, a heheh to taki sam jak i ty kretyn.

~Ha ha

Erdeesik pochwal się Mamie co piszą o tobie heheh

~manius

zieleni brakuje najbardziej: tam gdzie ją wyciąłeś baranie, ty......... ty..............
***** ***

stalowemiasto

Ten portal spada poniżej dna. Komentarze powinny być udostępniane po weryfikacji.

e2rds

~Troll-u pisowski, jeszcze jedno, dla mnie wszystko mówi o tobie ten nick którym się przedstawiasz ~Troll, to wystarczy.

e2rds

~Troll-u pisowski, zasrańcu, na razie to tyle ci napiszę, ty możesz co najwyżej mi buty pastować po polowaniu, a może ty byś się wybrał do mojej mamy i powiedział jej o tym co napisałeś zasrańcu. Dla mnie to jesteś szczylem przemądrzałym.

~kola

Zatem uprasza się wszystkich mieszkańców by włączyli wsteczny bieg i cofnęli się do czasów z I kadencji szanownego LN, który rozpoczął cykl pustoszenia miasta wprowadzając w miejsca zielone, beton, kostkę brukową czy asfalt. Za to on powinien ponieść teraz odpowiedzialność Teraz będzie niszczenie tego co wcześniej zostało na trwale wykonane? To niedorzeczność nie wskazując na niegospodarność i marnotrawstwo publicznej kasy. Przejawy lekceważenia wszystkich i wszystkiego by jego ego było najważniejsze widzimy w tej zabawie ciuciu - babkę!

e2rds

~Troll-u pisowski, a co ty zasrańcu robisz, zamiast pisać na temat artykułu to kwiczysz ryjem do mnie, choć muszę przyznać, że przecież inaczej nie mogłeś, wszak ochrzciłeś się ~Troll zasrańcu. możesz napisać którego polityka obrażam, chyba nie tego z kotem i w podartych butach "największego" męża stany, bo wszystko co i nim pisze to prawda i mogę to udowodnić, a ostatnio to nawet przyznał się, że w młodości to też dawał w szyję, może dlatego został kawalerem, przepraszam, starym kawalerem.

~jasio

a co zs zagospodarowaniem petuf po papierosach elektrycnych

e2rds

~Yhyy, głupcze, mnie nie interesuje opcja polityczna prezydenta tylko jego rządzenie.

~Pytam???

To może Rynek w Rozwadowie? Może na pięknych nadsanskich Błoniach trochę cienia by się przydało to by ludzie schladzali się tam. Bo podobno całe miasto było chętne tam chodzić póki jeszcze trwały prace przy budowie. A jakby mieszkańcy tam chodzili to by można było zwiększyć w mieście np. ilość miejsc parkingowych bo ludzie zaspokoiliby swoją potrzebę obcowania w cieniu tam gdzie podobno mieli gromadnie chodzić,nawet z najdalszych części miasta.

~do Kola

to ze Ukraincy mordowali lachow/polakow/ to ja wiem.Ukraina to nasz wrog dawniej i teraz .Okupowali nas razem z niemcami .Tylko ze oni byli nadgorliwi i nie pytajac niemcow nas lachów zażynali tym co mieli w gospodarstwach.

~JASIO

ZAGŁĄBIE ALUMINIUM I MIEDZI TRUCIZNĘ WYLEWA
ZDROWIE I ŻYCIE NAM ODBIERA !!!
WSZECHOBECNA BETONOZA I DRWALOZA !!!
MIASTO NAM UMIERA !!!

~Mieszkaniec

Wraca Karma za Wołyń haha brawo !

~Mieszkaniec

Won do siebie z tymi Ukraińskimi Bredniami Kola.

~Kola

Ukrainskie lektury szkolne za darmo dla każdego dzieciaka.
Taras Szewczenko. „Hajdamacy” tłum. Leonard Sowiński.

Wspomnijcie Bohdana, Starego hetmana. Będziecie panami, I jak my z nożami, Z nożami świętymi, I z ojcem Maksymem W tę noc pohulamy, Lachów pohajdamy, I tak pohulamy, By piekło się śmiało, Niebo płomiemało, Ziemia się zatrzęsła… Dobrze pohulamy. A Jarema ciągle huka: „Kary Lachom, kary!” Jak szalony, wiesza, pali, Sieka trupie ciało: Dajcie Lacha, dajcie Żyda! Mało mi ich, mało! Dajcie Lacha, krwi dawajcie, Mięsa z krwią i pianą! Morze krwi… nie dosyć morza… Oksano! Oksano! Nie widać słońca spoza chmur, Nie słychać nigdzie ludzkiej mowy; Zwierz tylko, wyjąc, rzuca bór Dla siół, po trupy. Nie chowali, Wilków Lachami hodowali, Aż znikli w zaspach śnieżnych gór. Od Kijowa do Humania Legły polskie trupy. — Jak ta chmura, Hajdamacy Humań otoczyli, O północy; a do świtu Miasto zapalili; Zapalili, zakrzyczeli: „Morduj Lacha znowu!” Wtem gromada Hajdamaków Z Jezuitą leci, Z nim dwaj chłopcy: „Gonto, Gonto! To są twoje dzieci. Nas mordujesz — i tych porżnij, Oni katolicy. Czego stoisz? Czemu nie rżniesz? Wszak to heretycy! Póki mali — rżnij! Wyrosną — To ciebie zabiją…” — „Zabijcie psa! a szczenięta Ja i sam pobiję. Zbierz gromadę. Przyznajcie się, To nie prawda, może?” — „Prawda, ojcze… bo nas matka…” — „O Boże mój, Boże! Milczcie, milczcie! Wiem już, dosyć!” Zeszła się gromada, „Dzieci moje — katolicy… By nie było zdrady, By nie było gadaniny, Panowie gromada, Jam przysięgał rznąć ich wszystkich, Biorąc nóż ten w ręce… Syny moje! syny moje! Czemu wy maleńcy? Czemu Lacha wy nie rżniecie?…” — „Będziemy rznąć, tatku!

~Adam

Chyba coś dotarło po tylu uwagach. Wszystko konkretne jest lepsze od wszechobecnych placów rozrywkowych w tych czasach

~Magda

Słychać wycie?
Dużo zmian w infrastrukturze miasta i teraz można zająć się zielenią miejską. To jedyna sensowna kolejność wprowadzania zmian.
Miejmy nadzieję że ta tępa opozycja z Naszego Miasta i tzw. Przyrodnicy powstrzymają się od szczucia ludzi.

~Big

Siedem baniek na farmę fotowoltaiczną, to lepiej niż na farmę trolii utrwalaczy władzy ludowej!