Akcja Zima rozpoczęta. Gdzie dzwonić jak nas zasypie?

Image

Pierwsze opady śniegu i nocne przymrozki, które wystąpiły w bieżącym tygodniu uruchomiły Akcję Zima. Oznacza to, że dyspozytorzy stale monitorują sytuację pogodową i koordynują harmonogram dyżurów dla kierowców sprzętu zimowego oraz osób zasilających brygady ręcznego odśnieżania.

Sprzęt używany do Akcji Zima przeszedł testy techniczne, a w magazyny zaopatrzone zostały w zapasy mieszanki piaskowo-solnej, która posłuży do „walki” z mrozem i lodem. Przypominamy również, że czynności podjęte podczas Akcja Zima prowadzone są na zlecenie poszczególnych zarządców dróg w kolejności zgodnej ze standardem utrzymania w czasie AZ. W Stalowej Woli kolejność wyjazdu sprzętu odśnieżającego według II standardu jest następująca:

I kolejność – ul. Broniewskiego, Floriańska, Grabskiego, Hutnicza, Krzywa, Kwiatkowskiego, Narutowicza, Obrońców Pokoju, Obrońców Westerplatte, Ofiar Katynia, Okulickiego, Orzeszkowej, osiedlowa k/Bazyliki, osiedlowa KEN- Al.JP II 13, Rozwadowska, Rynek, Sandomierska, Siedlanowskiego, 1-go Sierpnia, Skoczyńskiego, Solidarności, Wojska Polskiego, Wolności, Wyszyńskiego, zjazdy i wjazdy wiadukt KEN, łącznik Popiełuszki z osiedlową, Bojanowska, Brandwicka, łącznik Al. JP II-osiedlowa, C.O.P.

II kolejność – Osiedle Śródmieście, Centralne, Młodynie, Poręby, Skarpa, Pławo, Lasowiaków, Zatorze, Podlesie, Widok, Rozwadów, Piaski, Hutnik.

Drogi w III kolejności w III standardzie ZUD tj. po ustaniu opadów usunięcie śniegu i śliskości do 6 godz.- Charzewice, Energetyków, Swoły, Zasanie.

IV kolejności na polecenie Urzędu Miasta W IV standardzie ZUD tj. po ustaniu opadów usunięcie śniegu i śliskości do 8 godz.- drogi szutrowe, parkingi i chodniki osiedlowe, przystanki autobusowe.

Powiatowe jezdnie i chodniki utrzymywane są w III i IV standardzie ZUD, co oznacza obowiązek usunięcia śniegu do 6-8 godzin od ustania opadów. Wyjątek stanowi powiatowy odcinek ulicy Jana Pawła II, Mickiewicza i Energetyków, które utrzymywane są w drugim standardzie zimowego utrzymania.

MZK zaprasza mieszkańców do kontaktu z dyspozytorami AZ, prosząc jednocześnie o zwiększoną cierpliwość. Śliska jezdnia w zimie jest zjawiskiem dość powszechnym, jednak emocje kierowców i pieszych kierowane są w stronę pracowników obsługujących akcję zimową. Należy jednak mieć na uwadze, że piaskarki nie są w stanie obsłużyć wszystkich dróg w mieście jednocześnie – zwłaszcza podczas intensywnych opadów. Zadaniem służb jest rozpoczęcie odśnieżania i posypywania do godziny po ustaniu opadów. MZK zapewnia, że służby Akcji Zima MZK postawione są w stan gotowości całodobowo, pracę rozpoczynają o każdej porze dnia i nocy, często na wezwanie. Równocześnie należy przypomnieć, że właściciele posesji prywatnych mają obowiązek samodzielnie odśnieżać chodnik przylegający do swojej nieruchomości.

Wykaz telefonów oraz wszelkie informacje o Akcji Zima oraz numery telefonów do dyspozytorów znajdują się tutaj.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Kazik

A Piaski kiedy?

~Stalówek 123

Mam pytanko.Czy znacie temat morsowania na Naszych Piaskach?Ponoć tylko jedyni,najprawdziwsiumiech z klubu Lodołamacza ml mogą się tam kąpać.Ile w tym prawdy?

~Narciarz

Dla mnie ścieżki rowerowe w zimie powinny być dla narciarzy, sanki .
Zarządcy dajcie żyć nie tylko beton

~Kasia

Oglądałam na TVM jak sprawę referowała kierowniczka zakładu pani Małgosia Bednarz. Już dawno jej radziłam, że jak się zapisze do pisu to nie tylko zrobi karierę ale i w telewizji wystapi. Tak, że o zimę jestem spokojna

~jasio

Pana Kaczynskiego mialo byc

~jasio

jak mi bedzie zimno to dzwoniem do rozwadawa a inne gupki mogon dwonic jajami lup dp plesydenta lup dp pana paczynskiego lup dp prezesa

~Mieszkaniec

Dzwońcie do erdeessa do odsniezania. Facet nie ma co robić siedzi całymi dniami na forum a przyjemność mu sprawia pisanie komentarzy po których dostaje orgazmu

~Abraham

Zaraz ocieplenie już dziś prawdopodobnie 6 stopni,śnieg szybko zniknie a wraz z nią zimowe klimaty

~Moi

Jak zwykle nie brakuje "mądrych" wpisów opozycyjnych trolli.
Dziękujemy kochani.

jusek

Nie panikujcie.Dzieci wreszcie zobaczyły śnieg!!!Ja nawet ulepiłem Lucyjuszowi ...kolegę!We dwóch, będzie im weselej...

~Zoe

"~taka prawda", to chyba granice Polski dla Ciebie nie wykraczają po za Stalową Wolę smiech2

~grzechu

jak zwykle żenada drogowcy zaskoczeni wracałem wczoraj z pracy po 23 żadna droga w mieście nie była odśnieżona za co płacimy podatki?

~Pekla

Namawianie do samobójstwa? Uuuu,, Art.151 KK zagrożony karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

~Doolki

Olka idź się zabić a nie piszesz takie głupoty

~Oladudek

Pada snieg pada snieg marzna uszka i paluszki i dziewczynom tez cycuski a mnie dzisiaj mysl nurtuje czy chlopakom marzna chje

wytacarz

Ścieżki rowerowe i chodniki też pasowałoby odśnieżać nie tylko w centrum ale na strefie przemysłowej też. Bardzo dużo ludzi jeździ rowerami do pracy przez cały rok

~taka prawda

Nasze miasto jest najlepiej odśnieżane ze wszystkich miast w POLSCE.

~Zima

Nima piniedzy to po białym jaka Szwecji jezdzimy. Jak komuś nie pasuje, to wam ptysiu na planszach pokaże jak mogło by to wyglądać.