Diament, łza czy okrąg - wybierz odpowiednią rakietę do padla

Materiał zewnętrzny Image

Rozpoczynasz grę w padla lub nie chcesz już grać wypożyczoną rakietą? Pora na własną rakietę do padla - dostosowaną do twojego stylu gry. Producenci oferują sprzęt dla każdego gracza - od początkującego po profesjonalistę. Rakiety wykonywane są z dbałością o każdy szczegół w oparciu o najwyższej jakości materiały. Diamenty, łzy czy okręgi - jeśli nie wiesz o czym mowa - zapraszamy do naszego poradnika. Poznaj marki: Drop Shot, NOX czy Siux i wybierz najlepszą dla siebie rakietę do padla!

Marka, którą z pewnością można utożsamić z padlem to m.in. Drop Shot - brand wywodzący się z Kalifornii posiada w swojej ofercie sprzęt do takich sportów jak padel, pickleball, beach tennis czy pop tennis to doskonały wybór dla ambitnego gracza. Dlaczego? Każda rakieta do padla to “niezawodna broń”, która spełni wymagania najbardziej wybrednych czy też - wymagających graczy. Komfort, moc uderzeń, kontrola, czucie rakiety i rewelacyjny design odzwierciedlają to, czego oczekują osoby poszukujące najlepszych rakiet. Co więcej producenci coraz częściej produkują rakiety mocno spersonalizowane m.in. dla osób, które cierpią na tzw. "łokieć tenisity”, rakiety z "gumami”, które zapewniają większą moc czy też rakiety o chropowatej powierzchni 3D na głowicy, dzięki której gracz może cieszyć się wytrzymałym oraz wygodnym dotykiem bez utraty elastyczności. Dodatkowo, opalizujące wykończenie niektórych rakiet sprawia, że ta zmienia kolor w zależności od padającego światła, ożywiając jej wygląd i wyróżniając się na korcie.

Ciekawostka? Drop Shot posiada własną fabrykę rakiet, która jest w stanie stworzyć do 6500 rakiet dziennie, co daje możliwości wyprodukowania ponad 2 milionów rakiet rocznie. Przede wszystkim pamiętajmy, że dedykowany sprzęt do padla to nie tylko rakiety, ale również: piłki, buty, odzież oraz akcesoria. Nieprzypadkowy będzie przede wszystkim kształt rakiety, który w największym stopniu warunkuje jej właściwości. Poznajcie trzy rodzaje rakiet do padla.

Łza

Rakiety do padla o kształcie łzy to rakiety cenione głównie za uniwersalność - dzięki temu będą odpowiednia dla zawodników na każdym poziomie zaawansowania. Dlaczego? Zapewniają idealną mieszankę - siły oraz kontroli oraz umożliwiają wykonywanie różnorodnych uderzeń jak również szybkie dostosowanie do zmiennych warunków gry oraz taktyk, które stosować będą na korcie twoi przeciwnicy.

Okrąg

Rakieta o kształcie okręgu w największym stopniu wybacza błędy na korcie - nawet w sytuacji, gdy uderzasz piłkę nie do końca centrycznie - istnieje duże prawdopodobieństwo, że piłka poleci prawidłowo - na stronę przeciwnika. Rakiety o tym kształcie główki dają również większą kontrolę nad piłką. Tę korzyść z kolei dobrze wykorzystają zawodnicy defensywni, których wiodącą zaletą jest granie piłki w odpowiednie miejsce po stronie przeciwnika - rakieta ta będzie wysoce manewrowalna, trudno jest jednak nadać jej uderzeniu dużą prędkość. Po tego rodzaju rakiety najczęściej sięgają gracze na początku przygody z padlem.

Diament

Diament to propozycja dla zawodników profesjonalnych - wyważona na główkę, co daje dużą siłę uderzeniu jednocześnie zmniejszając jego kontrolę. Zawodnicy wybierający taką rakietę muszą skupić się na dokładnych uderzeniach, aby móc w pełni korzystać z siły, którą daje tego rodzaju rakieta. Diament będzie idealny dla zawodników, którzy lubią “atakować” oraz prowadzić grę. Jeśli myślisz, aby wypróbować rakietę o tym kształcie - wybierz jej lżejszy model - rakieta będzie przez to bardziej manewrowa, a czucie - podobne do bardziej zbalansowanej rakiety.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Marcin

Jak już wszyscy wiedzą jaka rakietę wybrać to teraz zapraszamy do spróbowania swoich sił w naszym klubie. Carthagowola w Turbii