Prowadzenie sklepu internetowego w UK

Materiał zewnętrzny Image

Wielka Brytania to kraj wielkich możliwości dlatego tak wielu Polaków tam wyjechało i nadal wyjeżdża ,niestety nisko opłacana jak na warunki UK praca na tzw. etacie wcześniej czy później skłania albo do powrotu do Polski albo szukania innych alternatyw.

Jedną z alternatyw dla etatu jest własna działalność gospodarcza w UK, ci którzy pracowali w małych biznesach w usługach nierzadko otwierają nauczywszy się fachu własne małe biznesy i oferują te same usługi, niektórzy wykonujący prace które raczej nie pozwoliłyby konkurować z pracodawcą na rynku zastanawiają się nad uruchomieniem własnego biznesu online np. sklepu internetowego.

Jakie możliwości w tym względzie daje UK ?

Ogromne. Począwszy od samych warunków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, jej otwarciem, podatkami, obciążeniami socjalnymi to poezja w porównaniu do polskich realiów każdego przedsiębiorcy.

Aby uruchomić mały biznes, po prostu spróbować czy to ma sens, nie musisz nawet otwierać działalności przez 3 miesiące możesz prowadzić działalność bez rejestracji po tym okresie możesz otworzyć najprostszą formę działalności tzw self employment. Więcej na temat zakładania firmy w UK w tym artykule: https://biuropodatkowe.co.uk/samozatrudnienie-w-wielkiej-brytanii/

Co gdy już zdecydowałeś o prowadzeniu biznesu w UK ?

Uruchomienie własnego sklepu internetowego w UK nie jest trudne, masz wiele możliwości począwszy od rozwiązań na tzw. abonament których nikt nie lubi bo trzeba za to płacić cały czas a jak przestaje się płacić to sklep przestaje istnieć, skończywszy na sklepach internetowych na własność gdzie możesz nim swobodnie dysponować tak długo jak zechcesz.

Z pewnością to drugie rozwiązanie czyli sklep internetowy w UK na własność to właściwa droga, więcej na temat tego typu rozwiązań przeczytasz tutaj: https://sklepinternetowy.co.uk/jak-otworzyc-sklep-internetowy-w-uk/

Własny sklep internetowy ma wiele zalet ponieważ:

• masz nieograniczony wpływ na wygląd sklepu internetowego jego szatę graficzną

• masz nieograniczony wpływ na funkcjonalność sklepu internetowego

• nie jesteś uzależniony od wykonawcy ponieważ wszystkie zmiany wykonujesz samodzielnie w graficznym panelu sklepu

• jest w opłacie jednorazowej co oznacza że sklep w momencie jego wykonania staje się twoją własnością, w skrajnym przypadku możesz go nawet sprzedać czego nie zrobisz z rozwiązaniem abonamentowym

• nie uzależnia cię od wykonawcy i cyklicznych płatności związanych z jego usługami

Skąd czerpać inspiracje związane z tym co sprzedawać w sklepie internetowym ?

Myślę że najlepszym miejscem jest megaportal Aliexpress - tysiące nisz do eksploracji, mnóstwo danych do analizy co warto sprzedawać w UK, co ma potencjał, na czym można zarobić.

Można rozpocząć od czegoś małego kupując po kilka produktów danej kategorii za stosunkowo niewielkie pieniądze i spróbować je sprzedać na Facebook Marketplace czy Etsy, jeśli sprzedasz towar i zarobisz jest to sygnał że to dobra nisza i warto zacząć iść w zakupy hurtowe.

W przypadku UK istnieje też ciekawa możliwość uruchomienia sklepu internetowego z produktami regionalnymi z Polski, np. produktami craftowymi które są ostatnimi czasy bardzo popularne w kraju. Sądzę że Polacy mieszkający w Wielkiej Brytanii także chętnie je kupują zawsze gdy są w Polsce. Skróć dystans, zaoferuj te towary w UK z dostawą następnego dnia.

Więcej informacji o sklepie internetowym adresowanym w UK pod Polonię w tym artykule: https://sklepinternetowy.co.uk/polski-sklep-internetowy-uk/

Jest mnóstwo możliwości prowadzenia sklepu internetowego w UK, możesz ofertę swojego sklepu internetowego adresować do rdzennych Brytyjczyków którzy są otwarci i nie tj. Niemcy czy Holendrzy prędzej kupią coś u lokalsa niż u imigranta, Brytyjczycy, ich potęga gospodarcza wyrosła właśnie na tym liberalnym podejściu zarówno do biznesu, jego prowadzenia, maksymalnego uproszczenia biurokracji, przywiązani do tych wartości opuścili wspólnotę sądzę że z korzyścią dla siebie gdyż coraz bardziej zbiurokratyzowana UE na czele której stoją Niemcy - de facto stanowią prawo dusi mały i średni biznes dając najwięcej przestrzeni dużym korporacjom. W UK jest na odwrót, coraz lepiej rozwijają się tam małe i średnie biznesy które są fundamentem zdrowej gospodarki rynkowej co ty możesz wykorzystać.

Będąc w UK, prowadząc tam firmę, własny sklep internetowy masz znacznie większe szanse powodzenia niż gdybyś taką samą firmę prowadził w Niemczech czy Holandii lub Polsce, tym bardziej warto tego spróbować gdyż ryzyko jest minimalne, biurokracja ograniczona do minimum, obciążenia podatkowo socjalne marginalne, same plusy.

Więcej informacji na temat prowadzenia sklepu internetowego w UK odnajdziesz na tej stronie: https://sklepinternetowy.co.uk

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =