Zestawy do badmintona - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Materiał zewnętrzny Image

Badminton to świetna dyscyplina sportowa z wielu względów. Jednym z nich będzie fakt, że do gry nie potrzebujesz specjalnego przygotowania - a dla uzyskania przyjemności z gry nie musisz posiadać szczególnie „specjalnego” miejsca czy też nadzwyczajnych umiejętności. Tu, jak zawsze, ważne będą odrobina chęci oraz podstawowy sprzęt, który umożliwi ci czerpanie maksymalnej radości z gry w badmintona! Czego potrzebujemy, aby zacząć grę? Dwie rakiety do singla, cztery do debla oraz kilka lotek. Gdy poczujesz, że gra cię wciąga - wybierz najlepszą dla siebie - siatkę do badmintona, a gdy złapiesz prawdziwego bakcyla warto zgłębić zasady oraz tajniki gry. Zestawy do badmintona świetnie posłużą do gry na świeżym powietrzu - w ogrodzie czy boisku, sprawdzą się również na hali.

Zestaw do badmintona od czego zacząć?

Jak zawsze - od początku. Jeśli zakładasz grę w dwie osoby - wybierzesz mniejszy zestaw. A może planujesz rozgrywki w większym gronie? Wówczas warto wziąć pod uwagę zakup większego zestawu (na 4 rakiety). Tego rodzaju, większy zestaw do badmintona zawierać już może również siatkę ze słupkami - będzie zatem w większym stopniu zawierał wszystko to, czego potrzebujesz do gry. Gotowe zestawy zawierać będą oczywiście również lotki, które na początku gry mogą zużywać się trochę szybciej - nasze początkowe uderzenia mogą nie być idealne. Ale do czasu!

Warto wspomnieć tu o lotkach dedykowanych grze na zewnątrz (arena badmintonowych rozgrywek w Twoim ogrodzie? Brzmi jak doskonały plan). A na początku przygody z grą w badmintona warto wyposażyć się w zapas co najmniej jednej tuby dodatkowych lotek.

Czym będą różnić się od siebie zestawy do badmintona?

Większy i mniejszy - tu już pisaliśmy o dodatkowych gadżetach, który będzie zawierał ten pierwszy. Zestawy różnić będzie oczywiście cena - co za tym idzie? Rakiety! Będą różnej jakości, a przede wszystkim - różnić będą się och wagą. Te droższe oferują lżejsze i na ogół lepiej naciągnięte rakiety. Polecamy również unikania “marketowych” rakiet - z doświadczenia wiemy, że po kilku uderzeniach zacznie wpadać do nich lotka, uniemożliwiając dalszy przebieg gry. W temacie lotek, gdy planujemy rozgrywki w badmintona na świeżym powietrzu - warto pomyśleć nad kupnem specjalnych lotek, które będą mniej podatne na wiatr, wytrzymalsze i nie poddające się podmuchom powietrza. Zapewnią dłuższą i satysfakcjonującą wymianę. Mała uwaga: w przypadku tego rodzaju lotek warto naciągać rakiety z mniejszą siłą.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =