Trudne warunki na drogach. Kolizje, stłuczki, wypadki

Image

Dziś na drogach naszego regionu panują trudne warunki do jazdy. Opady śniegu, śliska i mokra nawierzchnia utrudnia kierowcom jazdę. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość i gwałtowne manewry mogą powodować utratę panowania nad pojazdem, a w konsekwencji doprowadzić do kolizji i wypadków. Doszło do kilku stłuczek i wypadków.

Pogarszające się warunki drogowe wymagają od kierowców większej ostrożności i wzmożonej koncentracji. Śliska nawierzchnia, mgły, opady śniegu powodują, że kierowcy powinni zdjąć nogę z gazu. W takich warunkach widoczność spada, a droga hamowania znacznie się wydłuża.

Dlatego tak ważne jest, aby dostosować prędkość do panujących warunków i sprawdzić stan techniczny swojego samochodu. Zmiana opon na zimowe, kontrola stanu wycieraczek, świateł oraz układu hamulcowego to podstawowe czynności, jakie powinni wykonać kierowcy.

- W miejscowości Stale, na Drodze Wojewódzkiej 871 doszło do zdarzenia dwóch pojazdów osobowych. Na miejscu działania prowadzą dwa zastępy z JRG Tarnobrzeg oraz OSP Stale. Jedna osoba została poszkodowana w wyniku zderzenia. Warunku atmosferyczne są niekorzystne, apelujemy o ostrożną jazdę!- relacjonuje Komenda Miejska PSP w Tarnobrzegu.

Policja przypomina o obowiązku używania elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się drogami poza obszarem zabudowanym - używanie elementów odblaskowych poprawia widoczność, a tym samym bezpieczeństwo.

Zdj. mł. asp. Filip Marek


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
e2rds

~Pola n, faktycznie, jak idiota nie potrafi jeździć , to nie ma o czym gadać, ale zweryfikuje to jazda.

~Polan

i znowu menel coś wypocił. Jak trafisz na lód pod śniegiem to pogadamy. Z resztą z tobą nie ma o czym gadać.

e2rds

~Pola n, czemu z siebie idiotę robisz takim pytaniem, wystarczy dostosować prędkość do warunków i będziesz " po śliskim jechał bez poślizgu", tylko głąbem nie trzeba być i liczyć tylko na opony zimowe.

Edek

Te "kierowca", bo ja dużo czasu nie mam, ale 19 lutego 2022 to zima czy lato? Poszukaj sobie info na necie o wypadku. Kołek jesteś.

~kierowca

Do przypadki , nie było w zimie ani jednego wypadku w naszym mieście już od 7 lat.

~maryjan

opony zimowe uratuja haha coza wiara w sprzet i drogi a pomyslec rozsadnie juz nie trzeba

~Ferdek

Jakie trudne warunki? Trzeba umieć jeździć a przede wszystkim myśleć a z tym u tych patafianow jest coraz gorzej. Teraz kolejki do wymiany opon. Widać ile głąbów zostalo.

~Polan

Karlay,
a znasz takiego co potrafi po śliskim jechać bez poślizgu? Ty pewnie jesteś miszczem kuligu.

przypadki

I znów zima zaskoczyła kierowców ???? ???? ???? a tak na poważnie wypadki samochodowe, kolizje za dużo ich w naszym miescie

~Karlay

Chwila śniegu i już nie umiecie jeździć?

~Tygrees 23

Policja miala stluczke???

~ZLOTEK

BYLO 3 RADIOWOZY I JAK SIE OKAZALO POLICJANT SKUPIL SIE NA SMARTFONIE ?