Jak będzie wyglądać centrum miasta?

Image

Za nami pierwsze warsztaty, podczas których rozmawiano o zagospodarowaniu terenu centrum miasta. Chcemy więcej zieleni i przestrzeni miłej dla oka.

22 listopada odbyły się „Warsztaty z projektantami dotyczące zagospodarowania terenów zielonych w centrum Stalowej Woli”. Było to pierwsze spotkanie, z zaplanowanych trzech, które dotyczą wspomnianego tematu. Organizatorem wspólnego projektowania terenów zielonych, architektury krajobrazu i miejsc do wypoczynku na terenie zawartym pomiędzy Al. Jana Pawła II, ul. Ks. Jerzego Popiełuszki, ul. Floriańską i torami kolejowymi jest Prezydent Miasta Stalowej Woli Nadbereżny Lucjusz.

Uczestnicy warsztatów wraz z projektantami z firmy PM Projekt omawiali obecny stan i wygląd przedmiotu spotkania oraz zgłaszali pomysły zmian jakie mają nastąpić na wspomnianym terenie. Podczas prac w grupach mogli nakreślić swoje plany i pomysły dotyczące zagospodarowania centrum Stalowej Woli. W podsumowaniu wybrano najciekawsze koncepcje, które będą wzięte pod uwagę przy projektowaniu.

- Państwo są tutaj najważniejsi. Chcielibyśmy, aby nam państwo opowiedzieli o swoich bolączkach, jakie widzą na tym terenie, ale i marzeń, które postaramy się zrealizować. Poprzez metodykę tych warsztatów będziemy starać się znaleźć jak najlepsze rozwiązania i udzielić jak najlepszych odpowiedzi. Zaczynamy nasz proces projektowy od wysłuchania pomysłów mieszkańców– powitał uczestników spotkania Jarosław Biedroń z PM Projekt.

Kolejne spotkania z projektantami planowane są 15 grudnia 2022 roku oraz 11 stycznia 2023 roku. Warsztaty realizowane są w ramach zadania: „Koncepcja zagospodarowania terenów zielonych w centralnej części miasta Stalowa Wola opracowana na bazie warsztatów z mieszkańcami”, stanowiącego jedno z działań projektu „Stalowa Wola – opracowanie dokumentacji w ramach wsparcia rozwoju miast”, realizowanego przy współfinansowaniu Unii Europejskiej oraz budżetu państwa.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
e2rds

~ekolog vel pseudointeligencie, cyt:"sympatycy peło to w 90 procentach analfabeci i kryminaliści. Tylko 0,01procent z nich ma wyższe wykształcenie czyli tak naprawdę promil." ale i tak są 1000 razy mądrzejsi od ciebie kretynie i du.owłazie i nie głosują na rechoczącego przywódcę z kotem, w dwóch różnych butach, albo z oderwaną zelówką. A ten promil z wyższym wykształceniem to dotyczy tej części elektoratu Palca i Sznura zgodnie z przysłowiem Kurskiego "ciemny lud to głupi i wszystko kupi".

~Alojzy

Ja bym wszędzie między blokami sadził drzewa zrobił las bo dziki wszak w nim najlepiej się czuja smiech2

~JASIO

WSZECHOBECNA BETONOZA I SYFOZA ZAGŁĄBIE ALUMINIUM I MIEDZI .WSZECHOBECNE .ÓWNO WSZEDZIE SIEDZI !!!

~Kaqlinka

Widzę, że antypolskim hejterom miłośnikom PO barodzo to nie pasuje.
Im to wybudować najlepiej monopolowy 24h.
To jest dla nich najpilniejsza inwestycja.

~RDymek

Pięknie a kto zaprojektował i zrealizował ul.Popiełuszki, ul. Okulickiego, park Centralny przy SDK i tak dalej wpierw wszystko wycieli aleje drzew by nie było cienia a potem sadzą jakieś wypierdki roślin by mrówkom dawały cień !
Jedyny uratowany drzewostan przed wycinką to park 24 przy Balladzie bo mieszkańcy się postawili i jest cień w lecie i to ma sens. Przestańcie niszczyć to co zostało posadzone wcześniej i rosło wiele lat. Dostosujcie nowe pomysły i projekty do do tego co już rośnie lub ewentualnie przesadzać a nie wyciąć. A co się z tym drzewem niekiedy bardzo cennym dzieje po wycince to powinny lokalne stowarzyszenia zielonych się dowiedzieć czy aby nie pochopne te zgody na wycinkę...

zło

na jednym zdjęciu zobaczyłem hasełko "turyści"... w stalowej woli... pffff... buahahahaha, dobrze dzień się zaczyna w tym wariatkowie...

~ekolog

Do stefan , sympatycy peło to w 90 procentach analfabeci i kryminaliści. Tylko 0,01procent z nich ma wyższe wykształcenie czyli tak naprawdę promil. A ulica POPIEŁUSZKI to teraz najpiękniejsza ulica w naszym mieście. Widać analfabeto , że nie masz o niczym zielonego pojęcia. Pomyśl jeśli potrafisz dlaczego kryminaliści popierają peło.

~filek

taaa, i tak bedzie betonoza. a to tylko pod publiczkę jak to niby władza słucha ludu.

~@Stefan

Swoim wpisem (błędy, głupota) udowodniłeś, że wśród totalniaków jeszcze gorzej z wykształceniem i wiedzą.

~stefan

PIS to prostacy po podstawowkach na niczym suie nie znaja oprocz zadluzan ia i brania kredytow.ul. Ks. Jerzego Popiełuszki tak zrobili ze teraz to najbrzydsza ulica w miescie.Bujajcie sie barany.

~jasio

ostatno na wszystko same warsztaty a dzieci nie pszybywa

~jasio

ostatno na wszystko same warsztaty a dzieci nie pszybywa

~jasio

ostatno na wszystko same warsztaty a dzieci nie pszybywa

~jasio

ostatno na wszystko same warsztaty a dzieci nie pszybywa

~jasio

ostatno na wszystko same warsztaty a dzieci nie pszybywa

~Zorro

Dobra inicjatywa Prezydenta. Spotkali się właściwie ludzie władz z twórczymi mieszkańcami z pomysłami.