Bądź czujny, nie ufaj obcym, możesz stracić emeryturę lub oszczędności

Image

Policjanci ostrzegają przed oszustami i złodziejami, którzy pukają do mieszkań starszych osób. W swoim działaniu są bezwzględni, gdyż nie dbają o to, że kradną seniorom emeryturę lub latami odkładane oszczędności.

We wtorek 83-letnia mieszkanka Tarnobrzega, wpuściła do mieszkania oszusta. Mężczyzna podając się za urzędnika, przyszedł z wnioskiem dofinansowania za ogrzewanie, wykorzystał nieuwagę staruszki i zabrał jej oszczędności.

Funkcjonariusze ustalili, że do jednego z mieszkań w bloku, zadzwonił domofonem mężczyzna, który podawał się za urzędnika i oferował dofinansowanie do ogrzewania. 83-letnia kobieta, wpuściła do swojego mieszkania nieznajomego mężczyznę. Podczas wypełniania wniosku, oszust poinformował seniorkę, że przed otrzymaniem dopłaty musi, ona wpłacić 6 tys. zł. Seniorka nie miała takiej kwoty. Dzięki tej informacji sprawca odkrył, gdzie kobieta trzyma swoje oszczędności i ją okradł. Łupem przestępcy padło 4 300 zł.

Rysopis sprawcy:

wiek ok. 40 lat, wzrost ok. 180 cm, szczupłej budowy ciała, ciemne krótkie włosy, ciemny zarost. Mężczyzna ubrany był w ciemną kurtkę i ciemne spodnie. Wszystkie osoby będące świadkami zdarzenia, posiadające informacje w tej sprawie proszone są o kontakt z policjantami.

PAMIĘTAJMY!!!

- Złodzieje nie mają żadnych skrupułów i są coraz bardziej bezwzględni. Pod różnymi pretekstami wyłudzają często spore sumy pieniędzy. Zanim wpuścisz do mieszkania osobę podającą się za pracownika administracji, gazowni, prowadzącą sprzedaż bądź też informującą o konieczności sprawdzenia odpływu wody, ścieków lub każdą inną obcą osobę, bądź ostrożny i poproś o stosowny dokument. Uczciwa osoba zrozumie takie postępowanie, a przestępcę zrazi to do dalszego działania,

- Nie pozostawiaj nieznanej osoby samej w otwartych drzwiach. Często oszuści proszą o sprawdzenie czegoś we wnętrzu domu i korzystając z naszej nieuwagi dokonują kradzieży.

Zobacz również: UWAGA: Nowa metoda oszusta na pracownika SOWiIK

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
e2rds

Każda babcia i każdy dziadek miał pecha, o tej kradzieży nie mówi się głośno, ale tak babcie jak i dziadki oszczędzają na tak zwaną "czarną godzinę" i tego roku, państwo ukradło im z każdych zaoszczędzonych 10 tys. tylko 1700 złotych, w przyszłym roku może to być kolejne 2 tys..

~Bożena

Babcia miała pecha hehehe