Nowe osiedle domków?

Image

Na osiedlu Posanie w Stalowej Woli powstać ma lepsza komunikacja drogowa. Ma to skutkować przygotowaniem nowych terenów pod budowę domków jednorodzinnych.

Stalowa Wola się wyludnia, ponieważ wielu mieszkańców, choć pracuje w mieście, spędza w nim większość czasu, korzysta z infrastruktury, oferty edukacyjnej i kulturalnej, to jednak woli mieszkać w domach jednorodzinnych lub dwurodzinnych poza terenami administracyjnymi Stalowej Woli. Wiele osób wybudowało się w ościennych miejscowościach. Oznacza to wyludnienie miasta, odpływ podatków i straty dla gminy.

Co zrobić żeby zachęcić ludzi do osiedlania się w Stalowej Woli? Ano przygotować dla nich miejsce pod budowę domów, dać możliwość zakupu mieszkania.

- Mamy wyznaczenie nowych dróg na osiedlu Posanie. Projekt dróg szlakowych, ale również wykonanie ich w nawierzchni kamiennej, tak by można było realizować tam pozwolenia na budowę pod zabudowę jednorodzinną. To jest kwota 600 tys. zł na budowę dróg, które są w planie oznaczony jako KD9, KD10, KD11, KD13 na osiedlu Posanie- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Czy pracujący w Stalowej Woli będą chcieli budować się w granicach administracyjnych gminy? Czy Posanie to dobre miejsce do życia?

Jakie jest Wasze zdanie w tym temacie? Piszcie w komentarzach.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Wir

MRP Wód Polskich przy zerwaniu wałów wskazuje że Posanie będzie wyspą ok 500x700m i to głownie w obszarze od mostu do 2/3 ul. Podanie, czyli obecnej zabudowy. Potencjalne tereny pod budownictwo mogą pływać. Nie twierdzę że ryzyko jest duże, ale istnieje i ja bym takiej działki nie wybrał pod budowę domu. San może nie ma takiej zlewni jak Wisła, jest zbiornik retencyjny, ale nadal jest to duża rzeka i przy anomalii razem z Wisłokiem mogą podesłać klęskę której te kilka metrów różnicy w poziomie terenu przy wysokich stanach mogą nie wybronić. W 2010 Wisła wlała się blisko 10 km od miejsca przerwania wałów i to do wielu miejsc gdzie nigdy nie odnotowano powodzi. Dopiero różnica w wysokości terenu powstrzymała dalsze rozlewanie się fali w kierunku TBG. Obecne rzeki są dużo bardziej skanalizowane niż za czasów hrabiego i w połączeniu z nawalnymi, stacjonarnymi opadami w niekorzystnych lokalizacjach w obszarze górskim mogą ściągnąć problemy.

~Reh

Wir! Będę z Tobą polemizował,po pierwsze mój ojciec który tam mieszkał 90 lat wspominał że przed wojna ,zanim lubomirski zrobił wały od Pława w kierunku Duch zdarzały się powodzie dwa razy w roku czyli na wiosnę i w lipcu ale woda nigdy nie zagroziła wiosce,,płynęła wzdłuż ulicy Polnej w kierunku narożnika ogrodzenia klasztoru Kapucynów i dalej wzdłuż torów kolejowych w kierunku Agatowki i Turbi .Jakbyś koniecznie chciał sprawdzić poziomy lustra wody w Sanie i poziom osiedla to zapraszam! Bierz też pod uwage że na zbiorniku Solina brakuje w tej chwili około 6 metrów do normalnego poziomu lustra wody ,musiały by lac deszcze monsunowe przez całe lato żeby Solina złapała stan właściwy wody!San jest zbyt krótka rzeka z malà zlewnia ,żeby działo się na nim to ,co na Wiśle! Mieszkańcy mogą spać więc spokojnie a przyszli budujący się również !

~Wir

@reh, nie pamiętam. Patrząc jednak na wysokość Posania 152 m npm względem Sanu 150 m npm jestem sobie w stanie wyobrazić że jak przyjdzie wielka woda i w dole biegu Sanu/Wisły mogą się zdarzyć ważniejsze tereny, to ten wał może prysnąć jak pod Zalesiem Gorzyckim w 2010 i woda się wleje aż do Rozwadowa. Oby się to nigdy nie wydarzyło, ale jest to prawdopodobne. Nie zapominaj że na miejscu lotniska w Turbii projektowany był suchy polder.

e2rds

~ekolog, podaję namiary:
Miasto Stalowa Wola
Osiedle "Dolina"
Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego
Załącznik Nr1do Uchwały Nr. L/705/06 Rady Miejskiej w Stalowej Woli z dnia 27.01.2006 roku.

e2rds

~ekolog, plany zagospodarowania tego terenu są co najmniej od 10 lat w urzędzie i co i nic, szuka się terenu w Charzewicach i w jakiejś może Koziej Wólce. Cała infrastruktura blisko, do oczyszczalni blisko, a serwuje się śmierdzącą kiełbasę wyborczą i tereny rozrywkowe.

e2rds

~ekolog
Możemy wybudować piękne osiedle domków jednorodzinnych w samym centrum STALOWEJ WOLI. O czym komentuję to miejsce to teren od górki rozwadowskiej do obwodnicy naszego miasta aż po szkołę ekonomiczną w ROZWADOWIE.
Widzisz, jak dobrze myślisz to i ja jestem " Za, ZA ,ZA", jedna uwaga, to tereny częściowo prywatne, dobre ziemie, namuł rzeczny, plany wykonane zabudowy, wykupić, blisko centrum i budować. Chętnie odsprzedam swoją działkę. Już parę zabudowań stoi. okazałe zabudowania, a terenu szkoda, Charzewice zdecydowanie przegrywają z terenem.

~Kazik

Mieszkam tu płace podatki i zaparkować nie mogę na parkingu przed dawna dyrekcja huty bo jakiemuś kurasowi przeszkadza to. Kiedyś to bylo dla pracowników huty a teraz urzędasy utrzymanki z moich podatków zagrabili parking i się panoszą i nasyłają policję. Wara od tego parkingu. To nie wasze to ludzi którzy was utrzymuja

~Hyccc

W stalowej woli młodzi nie mają gdzie mieszkać. Mieszkanie żeby kupić to taniej w Sandomierzu Tarnobrzegu czy Rzeszowie. Żeby wynająć mieszkanie to ceny od 2500 zł plus media. Jak zarabia się 2200 to nie ma szans. Poprostu stalowowolskie szukają w innych miastach gdzie taniej i możliwości są

~Reh

Wir ,żeby się tak stało to San musiałby się podnieść z 10 metrów ,co najmniej ! Pamiętasz coś takiego ?

~Ojciec T.

Brakuje, brakuje a za chwilę będzie brakować miejsc pracy. PiS o to już zadba

~Wiry

@reh, a jak San wyleje? To popływać też będzie można.

~Reh

Fazis,nie pisz bzdur jak nie znasz tematu ,w,zeszłym roku usiłowałem kupić tam działkę pod budowę domku.Tam są tylko działki prywatne ,nikt nawet nie chciał ze mną rozmawiać o cenie niższej niż 10 klocków za ar ! No to sobie wyobraz Ile teraz sobie spiewaja! Jak chcesz coś napisać i błysnąć to najpierw sprawdź temat u źródła a nie wyjdziesz na idiotę ! Tak samo ten "Jasio" , tam jest wodociąg ,sieć gazowa i dobre oświetlenie ulic! ..

~Leo

Mike ,masz rację ! Dobrze się żyje na Posaniu ,Ty o tym wiesz i ja też,,,,i niech tak pozostanie .Otworzenie tego terenu dla budowy masy domków jednorodzinnych spowoduje między innymi napływ takiego chamstwa jak się tu produkuje ,,,lepiej niech osiedle zostanie oaza spokoju i bezpiecznego mieszkania ! Jestem zdecydowanie przeciwny wiekszej urbanizacji tego terenu !

StefanS51

Miasto nie bierze pod uwagę Karnat jako tereny pod budowę ? Przecież tam jest od groma działek przy nowopowstałej ulicy granicznej jak i ulicy z grochowej. Dlaczego pomijają Karnaty?

~Fazzis

Najpierw kupujemy ziemię, dużo ziemi w okazyjnie, niebotycznie niskiej cenie....działeczki kroimy, dzielimy i sprzedajemy pod inwestycje....najlepiej miejskie bo dobrze płacą i nie pytają o rabaty. Może warto prześledzić hipoteki kto już nabył tam ziemie....gdzieś to już słyszeliśmy....

~Polan

ekolog, a zrobiłeś badania geologiczne? Wiesz co to za teren?

~loki

Tylko kompletny de..il jak ten Mike piszący z urzędu miasta, może podniecać się poronioną wizją osiedla domków jednorodzinnych obok kuźni hutniczej przerabiającej szyny kolejowe, obok ekspresówki i na drodze startowej samolotów z turbi. Lepsze są wsiowe zapachy w Brandwicy czy Pysznicy.

~Jasio

Na zdjęciu pokazany Rozwadów. Może tak autorzy artykuły pokazaliby os. Posanie ? Nie mylić z Zasaniem jezyk

A na Posaniu brakuje wszystkich mediów:
gazu, sieci wodociągowej, kanalizacji (i większość zawartości szamb w sąsiednich działkach ląduje - a gmina nic z tym nie robi),
oświetlenia (ciemno jak w 4L),
hałaśliwe zakłady metalowe i drzewne (niektóre nielegalne - ale to władzy nie przeszkadza).

Same drogi kamienne (lichego wykonania) nic nie dadzą. Parę metrów dalej za Sanem gminy inwestują i dbają o mieszkańców a tu ... ???

~Anek

Moze by tak wyciąć troche drzew i zrobic osiedle "piaski 3" ? zawsze to blizej centrum niz jakies zasanie.

p.s. pod koreanska fabryke dalo sie wyciac las

~toż to szok

Przecież wiadomo, że nie ma jeszcze wybranego wariantu S74 (chyba, że jest - ale to tajemna wiedza, dla królika i jego rodziny). Ciekawe kto zakupił działki obok? Za ile?

~ola

Gdzie jest to Posanie? Na zdjęciu nie widać...

~Jon

Pierdu,pierdu zbliżają się wybory i są obiecanki tak jak miało powstać osiedle w Charzewicach.

~Jon

Pierdu,pierdu zbliżają się wybory i są obiecanki tak jak miało powstać osiedle w Charzewicach.

~Mike

Posanie to bardzo dobre miejsce do życia jest wszędzie blisko można iść na piechotę rowerem lub autobusem miejskim. Nowe drogi powinny otworzyć tereny inwestycyjne którymi na pewno zainteresują się inwestorzy

~Obłuda

A co z osiedlem na Leśna jak i w Charzewicach?

~Mieszkaniec

A gdzie jest to osiedle blokow w charzewicach czy pani prezes knap juz wbila lopate pod to osiedle czy dalej tam buraki rosna

~Grzegorz

Ja chcę domek z widokiem na Śnieżkę.

~Aaa

Zato sklepy i biura są budowane w centrum z widokiem na morze

~Irek

Czyli powstanie nowe osiedle mieszkaniowe na ścieżce podejścia do lądowania dla samolotów cargo w Turbi. Żeby później nie było płaczu, że ktoś wydał swoje oszczędności całego życia i nie wiedział o planach Nadbereżnego, który zapowiedział budowę pasa startowego dla większych zestawów samolotów.
Jego to przecież nie dotyczy - on się odgrodził ekranami dźwiękochłonnymi od hałasu i ruchu ulicznego.

~Iza

To się świetnie składa bo zaraz obok przebiegają 2 warianty drogi ekspresowej S74. Z pewnością sąsiedztwo drogi szybkiego ruchu będzie zachęcało do wybudowania domku. Z tego co wiem niedaleko jest też jakiś zakład hutniczy do którego codziennie przywożą szyny kolejowe.