Na ulicach Stalowej Woli pojawiły się iluminacje

Image

Trwa montaż świątecznych iluminacji na terenie miasta. Kiedy zostaną włączone?

W minionych latach iluminacje na ogół odpalane były tydzień przed świętami Bożego Narodzenia. Miało to miejsce podczas wigilii miejskiej, która organizowana była na Placu Piłsudskiego. W tym roku świąteczne dekoracje rozbłysną wcześniej, a stanie się to już podczas jarmarku bożonarodzeniowego w Rozwadowie. Jest on planowany na niedzielę 11 grudnia. Ulice Stalowej Woli będą zdobić te same świąteczne ozdoby co w ubiegłych latach, z małym wyjątkiem.

- Nie jest planowany nowy, duży zakup takiej iluminacji, poza odnowionym rynkiem w Rozwadowie. Tam, w tej nowej, pięknej przestrzeni wymagana jest nowa kompozycja, również iluminacji świątecznych, zwłaszcza że to będzie również moment oddania do użytkowania dla mieszkańców rynku. Dbając o ten podstawowy cel wszystkich prac, które były, a więc ożywienie gospodarcze, zawsze taka atrakcja jak iluminacja świąteczna, przyciągnie również mieszkańców. Chcielibyśmy ten magnes tutaj zastosować- mówił podczas obrad Rady Miasta prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Plany są takie, że iluminacje będą wyłączane na nocą, tak by zaoszczędzić na zużyciu energii elektrycznej.

- Tworzące ten ważny klimat chcemy zastosować jednak zasadę oszczędności, aby w określonych godzinach nocnych, już po wyciszeniu tego ruchu wieczornego, po godzinie na przykład 23:00, aby iluminacje świąteczne były wyłączane. To są też instalacje LED- owe, które mają oczywiście mniejsze zużycie, ale jesteśmy w takim czasie, że absolutnie jesteśmy zobowiązani do tego, aby maksymalnie wszędzie tam, gdzie się da, oszczędzać, choć robić to racjonalnie, żebyśmy też w duchu wzajemnej odpowiedzialności, solidarności, w tym czasie wyjątkowym, świąt Bożego Narodzenia, byli w stanie w naszym wspólnym domu, jakim jest Stalowa Wola, również ten klimat świąt Bożego Narodzenia wywołać, chociażby tę atmosferę, która jest związana z iluminacją świąteczną- mówił prezydent.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~ktoś

Oj tam oj tam. Trochę świecidełek LED nie pochłonie dużo energii, a nie będzie ciemno jak w Północnej Korei.

~taka prawda

Napisze to samo co rok temu i dwa lata temu; na co to komu?! Marnowanie środków i prądu na jakieś świecidełka. A jeszcze w obecnych czasach to zupełny idiotyzm. Z jednej strony zaciskanie pasa a z drugiej rzyć brokatem obsypana...

~Kazik

Od kiedy zinstalowali Franciszka w Watyklanie wszystko się zmieniło na lepsze.
Nic złego nie znajdziesz w mediach od lat na Watyklan. Cisza i pełna współpraca międzyreligijna, a ile oficjalnych odwiedzin liderów liberalnej lewicy przyjeżdża po nauki.
Teraz gdy opanowali Watykan, Masoni i Technokraci atakują silne Kościoły narodowe żeby się przysposobily do wyniesienia Sodomitów na ołtarze i do synodalnej cwelokracji.

~Ubek

Ożywienie gospodarcze, boże czy on wie o czy bredzi?
Nadbereźny przestań brać środki bez akceptacji lekarza .

~Lolis

A gdzie flagi neobanderowskiej Upadliny ? Przecież 'polskie" władze tak bardzo się z ban derowcami zwąchali, że aż wstyd, żeby przy tych ozdobach nie wywiesić ich flag, najlepiej czarno-czerwonych, buhaha. A czy złoty chłopiec PIS Lucjusz jest już na upadlinie i walczy z upadlińcami ramię w ramię ? Bo jak mówi moravitzky , ktory swoje dzieci posyła do żydowskiej szkoły, jak Kijów opanują ruscy to ruszą na polsze, a upadlińcy w tej chwili biją się o nasza wolność, buhahaha.

~Deeeeed

Dziwna cisza w komentarzach.
Zazwyczaj ci zażarci anykoscielni komentowali brak światełek a gdzie jakaś pochwała?

~Mieszkaniec

Bardzo ładnie. Zawsze czekamy na Bożonarodzeniowy nastrój na mieście. Na ulicach, fasadach budynków najlepiej sie prezentuje

~Aaa

Nieoszczędzamy,palimy czym się da

~Pamiętliwy

Przypominam wszystkim hejterom, że rok temu hejtowali, że za późno były iluminacje, że się nie mogli wprowadzić w atmosferę świąt.
Więc teraz czekam az będziecie piać z zachwytu...

~Mieszkaniec

Czy jak w poprzednich latach iluminacje będą ustawiane przed kościołami?