A jednak Parkowa…

Image

Ta stalowowolska uliczka jest bardzo mała. Mieszka na niej niewiele osób, ale ich problemy od lat były pomijane. Czy to się zmieni?

Ulica Parkowa znajduje się po sąsiedzku ul. Lipowej, której modernizacja była realizowana w 2017 roku. Ulica Parkowa od bardzo dawna czeka na przebudowę. Obok niej znajduje się niewiele domów. Jest wąska i po deszczach zalana wodą. Niestety, nie ma w niej kanalizacji deszczowej. Stan nawierzchni pozostawia wiele do życzenia. Mieszkańcy od dawna zabiegają o jej remont. Tymczasem naprawa wymagałaby korytowania, czyli wybrania gliny do głębokości co najmniej pół metra, a to kosztuje. Samo nałożenie nakładki asfaltowej nic by nie dało, bo woda nadal nie miałaby gdzie ściekać i zalegałaby na jezdni. Mieszkańcy domagali się więc gruntownego remontu, a nie doraźnych napraw. W lutym, gdy o sprawie była mowa, budżet na 2022 był już uchwalony i nie było w nim pieniędzy na to zadanie. Teraz sprawa mogła wrócić przy okazji nowych planów na nowy rok.

- W 2023 roku ul. Parkowa przejdzie modernizację. W ramach konsultacji mieszkańcy zgłosili potrzebę modernizacji ul. Parkowej, która- trzeba powiedzieć- jest jedną z najgorszych ulic na terenie miasta Stalowa Woli. Modernizacja to kwota 540 tys. zł- mówi prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny i dodaje- Jest to ulica, która biegnie wzdłuż ogrodzenia Parku w Charzewicach, bardzo ładna ulica pod względem położenia, ale w bardzo złym stanie, jeśli chodzi o jej nawierzchnię i brak odwodnienia.

Wkrótce więc dojazd do domostw na Parkowej będzie dobry. Skończą się więc kłopoty mieszkańców tej części Stalowej Woli.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~mieszkaniec

Polecam przejechać się dalej po niewyremontowanej dalszej części ul. Sandomierskiej za parkiem Charzewickim nie ma lamp, chodnika ani kanalizacji ludzie płacą podatki jak za miasto! Obiecane były 4 lata temu remonty, a nadal cisza. Przysłaniają się tym że PKP nie chce pójść im na rękę pod względem kanalizacji, która ma przejść przez ich " teren". Ścieżka rowerowa kończy się z obwodnicy prosto na ulice... brak pobocza jakiego kolwiek oświetlenia droga prosta aż prosi się o wypadek z udziałem rowerzysty i samochodu, ludzie spacerujący z dzieckiem lub z wózkiem muszą iść rowem ...

jusek

Ta uliczka to skrót dla jadących od strony Sandomierza do Charzewic.Mieszkający przy drodze z pewnością"ucieszą się" ruchem samochodowym.Raptem jest to chyba dwie działki.Parku nie liczę.

~Paweł

Ale zbieg okoliczności, akurat przy dworku jednego z biznesmenów mocno powiązanych z prezydentem. Cóż za przypadek

~mariusz

a co z parkiem? zabudowaniiom juz wali sie dach tylko czekac az budynki sie zawala

~Aligator

Mamy nadzieję że tych paru mieszkańców te 500,000 potraktuje równie poważnie

~chlop30

Jak mamy wrocic do sredniowiecza czyli nie korzystac z węgla to proponuje droge z kamieni zrobic ,bo auta tez nie beda mogly jezdzic.

~sndska

a kiedy drugi etap sandomierskiej , już dwa lata mija i nic

~LIPA

KIEDY NA ULICY LIPOWEJ , która podobno jest zrobiona znajdzie się światłowód ?!!!!!!!!!!!!!

~kano

No i elegancko....