Ulica Wrzosowa doczeka się remontu

Image

W planach na przyszły rok znalazła się przebudowa ul. Wrzosowej w Stalowej Woli.

Na tą wiadomość mieszkańcy osiedla Hutnik czekali od dawna. O tyle, o ile nawierzchnia drogi od strony ul. Solidarności nie jest najgorsza, to już jadąc dalej, w kierunku domków, jej jakość znacząco się pogarsza. Jezdnia w tamtym miejscu była wielokrotnie łatana. Mieszkańcy uskarżają się na brak ścieżki rowerowej. Część rowerzystów porusza się jezdnią, część natomiast chodnikiem, co rodzi niezadowolenie ze strony pieszych. Interpelację w sprawie ciągu rowerowego w styczniu br. napisał Łukasz Warchoł.

Występując w imieniu mieszkańców osiedla Hutnik zwracam się z uprzejmą prośbą o wykonanie ścieżki rowerowej na ulicy Wrzosowej, która połączy się z istniejącą już ścieżką rowerową na ulicy Solidarności. Jest to jedno z niewielu miejsc w naszym mieście, gdzie duży ruch rowerowy łączy się z brakiem wytyczonego pasa dla użytkowników rowerów- czytamy w interpelacji.

Dobra wiadomość jest taka, że miasto w 2023 roku zajmie się remontem nie tylko ścieżki rowerowej. Przebudową ma zostać objęty odcinek drogi od przejazdu kolejowego do wjazdu do Przedszkola nr 4. Realizacja tego zadania nie tylko zapewni większy komfort kierowcom, ale także ogólnie poprawi bezpieczeństwo. Pojawi się nowe oświetlenie drogowe oraz tak wyczekiwana ścieżka rowerowa plus nowy chodnik.

Szacunkowy koszt tego przedsięwzięcia to 1,3 mln zł. Zadanie zostało wpisane w projekt uchwały budżetowej na rok 2023.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Beka

Co ciekawe, zdjęcie ilustrujące tę inwestycję pokazuje fragment ul. Wrzosowej za przedszkolem, dziurawy, który ma nie być remontowany!!! Dlaczego?
Gdyby wstawić zdjęcie ul. Wrzosowej przed przedszkolem, który ma być remontowany, można by zobaczyć bezsens tej inwestycji. Droga jest dobra.

~Tutejszy

Panie prezydencie będzie gdzie walnąć fotę.

~Tutejszy

Dla mieszkańców osiedla Hutnik ważniejsza jest ul. Wańkowicza, a ta jest w dużo gorszym stanie. Od samego wjazdu aż do przedszkola dziura na dziurze, po deszczu jedna wielka kałuża, studzienki kanalizacyjne pozapychane, a na dodatek jeżdżą nią jeszcze miejskie autobusy i rozjeżdżają ja do końca.
Może ojcowie miasta uwzględnią to w swojej projekcji.
Tu też mieszkają ludzie.

~Beka

Radny powinien przejść się lub przejechać po osiedlu zanim o coś zawnioskuje.

~Mieszkaniec

Wrzosowa od Solidarności do przedszkola powinna być wyremontowana. Chodniki, ścieżka rowerowa. Ulica faktycznie jest dobra. Co do Wańkowicza to zgadzam się jest dramat. Ale czy był ktoś u radnego z prośba o reakcje???

~SIC

Ulica Wańkowicza aż się prosi o remont, zdecydowanie bardziej od Wrzosowej, od jej początku do przedszkola dziura na dziurze, po deszczu jedna wielka kałuża, studzienki kanalizacyjne pozapychane, a na dodatek jeżdżą nią jeszcze miejskie autobusy.

~Beka

I dokąd ma prowadzić ta ścieżka rowerowa? Urwie się przy przedszkolu. Bez sensu. Wyrzucanie pieniędzy w błoto, całkiem niedawno położono na tym odcinku nowy asfalt i nie ma dziur ( sorry, jest jedna). A cała Wańkowicza i pozostałe uliczki na osiedlu, to same dziury i łaty. I też nie ma ścieżki rowerowej!!! Panie Łukaszu, właśnie Wańkowicza, a nie Wrzosową jeździ więcej rowerzystów.

~Hutnik

Dobra wiadomość. W końcu ktoś wstawia się za potrzebami mieszkańców os.Hutnik.

~Aaa

I rower dla każdego

~sasiad33

Kto jezdzi ta droga ,chyba tylko kilka osob do firmy na koncu tej ulicy.