W dalszym ciągu nie oddano do użytku ul. Granicznej. Co jest tego powodem?

Image

Mieszkańcy wciąż czekają na możliwość korzystania z nowej ulicy Granicznej. Kiedy więc będą mogli cieszyć się odnowioną jezdnią?

Nowa droga ma łącznie 1350 m.b. Po obu jej stronach powstały chodniki i ścieżki rowerowe. Dzięki realizacji tej inwestycji ul. Graniczna została połączona z Brandwicką. Wiaduktem donikąd (biegnącym nad ul. Podskarpową) przestanie być „donikąd”.

- Wykonawca otrzymał z naszej strony szereg zastrzeżeń dotyczących realizacji inwestycji, a więc jest protokół usterkowy. Część prac powinna być naprawiona w roku bieżącym, natomiast część będzie wymagała, prawdopodobnie ze względu na warunki pogodowe, realizacji już na wiosnę- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Zastrzeżenia dotyczą ścieżek rowerowych oraz nawierzchni jezdni.

- Te usterki nie są związane z bezpieczeństwem użytkowników, więc pod pewnymi warunkami mogą być realizowane przez wykonawcę już w trakcie użytkowania drogi- dodaje prezydent.

Defekty, które dotyczą samej drogi mają być usunięte w najbliższym czasie. Prezydent ma nadzieję, że początkiem grudnia ulic Graniczna zostanie oficjalnie udostępniona mieszkańcom. Pomimo, że droga oficjalnie nie została oddana do użytku, kierowcy już z niej korzystają.

Przypomnijmy, że za tę inwestycję odpowiada konsorcjum firm Kraśnik- Sandomierz. Zadanie to kosztowało około 7,54 mln zł, z czego 4,1 mln zł to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie, jak ty możesz z siebie kretyna robić, to kto innym zabroni, a ~MottodlaElyty dobrze pisze, ale nie o tym chciałem. Pseudointeligencie, ta twoja czteropasmówka Stalowa - Nisko popsuła się, znaczy dwa pasy i nijak nie można skorzystać z pozostałych dwóch, zdarto asfalt w dwóch miejscach i naprawiają, a niedawno była dopiero oddana i z pompą odbierana.

~taka prawda

Do motto , nie rób ze siebie największego głupka w STALOWEJ WOLI.

~J-23

Mottodlaelyty bardzo mądrze pisze tak jesteśmy okradani. Ogłasza się przetarg który wygrywa wiadoma z góry firma i się liczy że da się to zrobić za pół ceny po roku czy dwóch inwestycje za miliony się rozlatuja to trzeba przetarg na naprawę ogłosić bo jeszcze jeden szwagier ma firmę i tak dalej i tak dalej......

~jasio

a morze czekajom asz pojawiom sie eliminacje

~Czarek

To efekt jak wygrywa najniższa oferta i firma "konsorcjum spółka zoo figo fago ze zdziechowic polnych"

~Stach

Czyli PBI a teraz będą robić spacerową

~Wypad

@taka prawda pisi czopku masz już brązowy jęzor od lizania pislamskich pup.

~taka prawda

Do wypad, cieciu to ty jesteś największy idio..ta w naszym mieście.

~Irek

~Stalowy: no właśnie głąbie. najpierw przytaj cały post a później pisz swoje wypociny. Motto wyraźnie napisał o generalnej dyrekcji dróg.

~Wypad

@OjOj.Aleś ty jebnięty ojoj.

~Stalowy

~MottodlaElyty, Podskarpowa to droga krajowa i nic Luckowi do tego.
Pomyśl zanim coś napiszesz bo wychodzi zwykłe ujadanie...

~dworzak

No i dobrze że nie odebrali fuszerek.
Poprawić, a jak nie to kasy nie zobaczą.
Dobrze robi prezydent Nadbereżny!

~Ojoj

To jeszcze nie ma w tej sprawie protestu opozycji?
Jeszcze Dariusz nie łazi po pomnikach w tej sprawie, a polonistka nie pisze listu otwartego?

~MottodlaElyty

A co słychać Panie Nadbereżny na Podskarpowej od ronda przy Vivo do skrzyżowania z Brandwicką? Znowu garby i wałki wychodzą z asfaltu wskutek "nieoczekiwanych zjawisk geologicznych". Może zainteresuje Pan swoich kamratów z Generalnej Dyrekcji Dróg zanim skończy się gwarancja na wyremontowany odcinek? Czy będziecie czekać na koniec gwarancji i wtedy znowu ogłosicie przetarg za kolejne miliony z kieszeni podatników. Co z Ciebie za gospodarz Kudłaty oszołomie?!

~ekolog

Ta ulica to dla naszego miasta majątek bo zlikwiduje korki w centrum miasta.

~jasio

bo firma musi miec robote asz zacznie sie 2 lata bawic na spacerze

~pbi

Jak zwykle coś zepsute...
Droga miał być oddana na przełomie sierpnia z wrześniem, ale co miało być, a co jest to duża różnica...
Kiedy była pogoda sprzyjająca budowie drogi, nic nie robili !