Kiedy nowe autobusy uzupełnią tabor MZK?

Image

Zadanie rozpoczęto już w tym roku, a flota wypuści nowe pojazdy na nasze drogi w roku przyszłym.

- Mamy blisko 9,7 mln zł na zakup 5 super nowoczesnych autobusów elektrycznych marki MAN, które już są produkowane dla miasta Stalowej Woli. Końcem wakacji trafią do nas pierwsze 3 autobusy, a w okresie jesienny, przed zimą, trafią 2 koleje. W roku 2023 flota autobusów miejskich zostanie doposażona w 5 super nowoczesnych autobusów eklektycznych. Oprócz tego, że one są w tej najnowocześniejszej technologii, są pięknie zaprojektowane i będą tworzyły piękny wizerunek miasta i tą codzienną przyjazną komunikację dla mieszkańców i naszych gości- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Przypomnijmy, że przetarg rozstrzygnięto w czerwcu 2022 roku i wybrano ofertę najdroższa, proponowaną przez firmę MAN, opiewającą na 15,23 mln zł. Część tej kwoty spłacimy teraz, resztę w roku kolejnym. Miasto na całe zadanie związane z elektromobilnością pozyskało dotację w wysokości 10,6 mln zł (w ramach projektu „Ekotransport publiczny– Stalowa Wola z prądem nowoczesności”).

Zgodnie z zapisami przetargowymi elektrobusy będą mieć długość od 11,8 do 12,5 metrów, maksymalną wysokość– 3,4 metra, szerokość– od 2,4 do 2,55 metrów. Silnik elektryczny powinien mieć moc minimum 160 kW i ograniczenie prędkości maksymalnie do 70 km/h. Wymagany zasięg pojazdu to minimum 200 km, z kolei dopuszczalna masa całkowita to 19,5 tony. Do dyspozycji pasażerów powinno być minimum 79 miejsc, z czego 36 siedzących. Podróżujący będą mogli korzystać z Wi-Fi czy portów USB do ładowania np. telefonów.

Pojazdy będą fabrycznie nowe. Pierwsze 3 autobusy powinny zostać dostarczone w czasie 12 miesięcy od podpisania umowy, zaś 2 kolejne w okresie 15 miesięcy. O wyborze tej oferty decydowały cena (60%), gwarancja (5%) oraz ocena techniczno- eksploatacyjna (35%), a wybrano najdroższego MAN- a, bo firma zdobyła zdecydowaną przewagę w kryteriach technicznych, a te były bardzo ważne.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~trabant

No i gites!!

~Malaż

Czerwone jak partia przewodnia

~dizel1r

Autobusy najlepsze i najtansze to dizle inne nawet szkoda ogladac.Inne miasta juz obliczyly koszty i elektryczne sa nie oplacalne .Kazde oszczedne miasto kupuje dizle.

~EMZETKA

Jak hulajnogi elektryczne wybuchają i wyrywają okna, to co dopiero taki autobus. CarBOMBA

~raider-s

Dziennikarze z 26 pism transportowych/autobusowych z całej Europy, przyznali tytuł ,,International Bus of the Year''. Na rok 2023 otrzymał go niskopodłogowy autobus elektryczny MAN Lion's City 12E produkowany w MAN Bus Starachowice.

~Grzegorz

Jak ma być metro to z jakiej racji marnować pieniądze na autobusy.?