Powiat Stalowowolski wyemituje obligacje

Image

Powiat Stalowowolski wyemituje 10 tys. obligacji o wartości nominalnej 1 tys. zł każda na łączną kwotę 10 mln zł. Emisja nastąpi poprzez propozycję nabycia skierowaną do jednego adresata.

Jak czytamy w uchwale obligacje będą obligacjami na okaziciela i nie będą posiadały formy dokumentu. Nie będą też zabezpieczone. Celem emisji jest sfinansowanie planowanego deficytu budżetu i spłata wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu emisji papierów wartościowych.

Emisja serii A22 obligacji zostanie przeprowadzona jeszcze w 2022 roku. Cena emisyjna będzie równa wartości nominalnej. Wydatki związane z przeprowadzeniem emisji zostaną pokryte z dochodów własnych Powiatu Stalowowolskiego.

Obligacje serii A22 zostaną wykupione w latach 2026- 2035 roku według wartości nominalnej, a ich oprocentowanie będzie zmienne i zależne od stawki WIBOR6M.[/p]

Jako cel emisji obligacji komunalnych w przedkładanym projekcie podano finansowanie planowanego deficytu budżetu oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu emisji obligacji. Obligacje komunalne w swojej istocie spełniają funkcję kredytu, jednak są dla powiatu bardziej korzystne niż tradycyjny komercyjny kredyt ze względu na: skrócenie i uproszczenie procedury uzyskania środków pieniężnych (usługi finansowe związane z emisją, obrotem lub transferem papierów wartościowych są wyłączone z obowiązku stosowania przepisów Prawa zamówień publicznych), możliwość negocjowania kosztu emisji obligacji, krótki czas pozyskania środków, możliwość dłuższego okresu karencji w spłacie kapitału, dłuższy okres finansowania, dużą elastyczność programu emisyjnego, brak konieczności ustanowienia zabezpieczeń, efekt marketingowy np. eksponowanie herbu powiatu w materiałach promocyjnych banku oraz informacji o powiecie.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~freud

Ekolog , nie możliwe aby ktoś był aż tak głupi. Sądząc po Twoich wpisach jesteś osobą z dużym zasobem słownictwa, nienagannie budujesz zdania , ortografia przyzwoita.Jesteś pieniacz i choleryk to fakt. Mam wrażenie że inteligentny i wykształcony. MOIM ZDANIEM TO TY SIĘ ZGRYWASZ ALBO PISZESZ TE GŁUPOTY ZA PIENIĄDZE.

e2rds

~ekolog vel pseudointeligencie, ale głąbie, co ma wspólnego ateizm z okradaniem podatnika, przecież ty jesteś ten wzorowy katolik jak Kurski i myślisz, że ciebie to 7 przykazanie nie obowiązuje "cymbale brzmiący". A o moje oczy to się nie martw, ja jeszcze teraz potrafię strzelić i to z broni krótkiej miedzy 85 - 90 /100 z 25 metrów. Spróbuj głąbie strzelić 60/100. Rozumiem, że ty mięso konsumujesz połykając żywcem, bez zabijania, a zasrańcu kiedyś mnie pytałeś gdzie dziczyznę można kupić, widzisz jakiś zakłamany typ.

~ekolog

O emeryt e2rds, o przykazaniach gęga największy ateista w naszym mieście. A piąte co tobie dziadku mówi czy nie zabijaj a ty ciągle te biedne dzikie zwierzątka zabijasz. Jaszcze ostrzeżenie dla ciebie abyś nigdy RYSIA na zastrzelił bo z twoim wzrokiem to wszystko możliwe a za zabicie RYSIA to 5 letnia odsiadka cię czeka. Ja jako ekolog zawsze zwierzęta będę bronił bo nie które są zagrożone wyginięciem choćby RYSIE.

e2rds

~ekolog vel pseudointeligencie, du.owłaz w akcji i znów 7 przykazanie łamie, niestety klęska na całym froncie, a wiesz jak jest różnica co się orze, a co się zaorywa, albo przyorywa. Jeśli nie to odpowiem ci wieczorem, bo wychodzę na łono przyrody do wieczora.

~ekolog

Do mirek , tak zaorał chyba takich mądrych jak ty bo dla mnie ten osobnik to mniej niż zero. Ty nie masz zielonego pojęcia dlaczego on tak ujada na najlepszy polski rząd PIS a ja wiem i tym się różnimy. Więc jak masz odrobinę inteligencji to pomyśl dlaczego on tak bez przerwy głupio gęga. Nie mogę ci wszystkiego powiedzieć bo nie każdy może wszystko wiedzieć. Dla mnie ludzie obrażający władzę w naszym mieście to plebs i oszołomy. Bo za tyle dobroci co nam PAN PREZYDENT L. NADBEREŻNY zrobił to powinien być przez mieszkańców noszony na rękach. Emerycie e2rds, gdybym startował na prezydenta STALOWEJ WOLI to dopiero po roku 2029 jak obecny prezydent opuści ten stołek , przecież już o tym komentowałem.

~Mirek

ekolog, a pisałem o inteligencji e2rds i znów zostałeś zaorany.

e2rds

~ekolog vel pseudointeligencie, nareszcie mogę ci odpisać, faktycznie dziś byłem w lesie, co prawda w flintą ale pokojowo. Widzę, że koniecznie chcesz mnie przepłoszyć z forum jak dzisiejszy koziołek który fukał i tupał by mnie przepłoszyć z jego terenu, jemu ustąpiłem, ale tobie nie, ale do rzeczy.
Po pierwsze, znasz tą cześć Biblii, "Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam. Niech panuje na rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym, nad bydłem, nad ziemią i nad wszelkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi". Jeśli spożywasz jakikolwiek pokarm mięsny to stworzenie które spożywasz mysi być zabite, nie spożywasz go w stanie żywym i to nie ma nic głąbie wspólnego z tym słowem nie zabijaj, bo jesz to co inni musieli dla ciebie zabić, byś zjadł. Polski Związek Łowiecki prowadzi racjonalną gospodarkę łowiecką i nie zabija ponad miarę, chyba, że ze względów sanitarnych musi, ale co ja będę głąbowi tłumaczył dalej i tak nie zrozumie. A przy tym powoływaniu się na "nie zabijaj", przypomnę ci, że jest jeszcze " nie kradnij", a co ty robisz w godzinach urzędowania na państwowej posadzie płatnej z kasy podatnika pisząc te banialuki.
Po drugie, piszesz że "cały czas promujesz nasze miasto" nic bardziej mylnego, kłamstwami, matactwem robisz coś wręcz przeciwnego, mało tego wychwalasz swojego pryncypała pod niebiosa wyświadczając mu tak zwaną "niedźwiedzią" przysługę ośmieszając go w każdym swoim wpisie i ja nawet wiem dlaczego, masz chrapkę na schedę po nim, marzy ci się ten stołek, sam o tym nieopatrznie napisałeś.
Po trzecie, bardziej zakłamanej partii jak Palec i Sznur nie było i nie ma, udało wam się opanować państwowe zakłady pracy które grabicie na potęgę, zostały wam do opanowania jeszcze stowarzyszenia, częściowo udało się opanować Polski Związek Wędkarski poprzez "Wody Polskie" ze skutkiem jak na razie zakupu limuzyn i niedopilnowania Odry, teraz planujecie zagarnąć Polski Związek Łowiecki, myślę, że w następnej kolejności pójdą "Działkowcy" i "Spółdzielnie Mieszkaniowe", a "Sokiemzburaka" to na tym portalu ty jesteś.
Myślę, że po przeczytaniu tego wpisu, jutro od samego rana znów będzie łamane 7 przykazanie przez ciebie, jeśli nie, to będziesz miał delirkę nerwową cały dzień. Pozdrawiam i życzę miłej nocy, a jeszcze ci chciałem powiedzieć, że mam, można powiedzieć zaprzyjaźnioną rodzinę borsuczą, kiedyś bała się mnie jak podchodziłem, teraz nie zwraca uwagi jak ją obserwuję, bardzo przyjemny widok.

~jan

Do ekolog, cieniasie nie ośmieszaj się swoja głupotą.

~ekolog

Do e2rds, emerycie ja wiem , że teraz jest najlepszy okres dla myśliwych i ty więcej czasu w lesie przebywasz niż w domu ale muszę ci przypomnieć ważną rzecz. Jedno z przykazań BOŻYCH mówi nie zabijaj i to nie koniecznie ludzi ale też zwierząt a inne kochaj swego bliźniego jak siebie samego. Jak to się ma z tym kochaniem u ciebie jak ty wszystkich obrażasz zwłaszcza sympatyków PIS. Gdybyś był obiektywny to emerycie wziął byś się za hejterów z opozycji bo tyle krety,,ństwa co oni wypocili na tym portalu stalowe miasto to tylko z Sokiemzburaka mogą przegrać w hejcie.

~ekolog

Do e2rds, jak szukasz wrednych hejterów to zajrzyj na portal Sokzburaka bo tam są tacy sami mądrzy jak ty. Dziadku ile razy ci podpowiadałem abyś nie srał do własnego gniazda bo żaden ptak nie sra do swego gniazda a ty to cały czas robisz. Ja cały czas promuje nasze miasto i dbam o wizerunek naszego PANA PREZYDENTA L. NADBEREŻEGO a ty dziadku obrażasz cały czas ,władze w naszym mieście. Więc kto tu jest burakiem hejterem?

~ekolog

Do mirek , tak emeryt ma inteligencję chyba tylko wyniesioną z oczyszczalni ścieków tam przy BŁONIACH. Ten emeryt to specjalista od szamba i gów..na może na ten temat ma jakąś wiedzę. A , że ma takie same poglądy jak ty to zostałeś adwokatem tego szambiarza.

~ekolog

Do e2rds, nie ma w POLSCE większego zakłamańca jak tusek [celowo z małej litery] ty sympatyk tvn24 możesz oczywiście zaprzeczać bo co innego ci zostało lemingu. Jeżeli uważasz , że masz choć odrobinę inteligencji to powiedz kto w POLSCE powinien rządzić bo ja zawsze mówiłem , ze obecnie mamy najlepszy rząd w dziejach POLSKI, rząd PIS. Ty też wielokrotnie hejterze na tym portalu kłamałeś co ja wielokrotnie ci udowodniłem. A za ten palec i sznur to prokurator powinien cię rozliczyć bo to obelga dla najlepszego polskiego rządu PIS. Jeśli masz ciut inteligencji to daj wszystkim POLAKOM alternatywę na rządy PIS . Bo idio..tycznie gęgać to każdy idio..ta potrafi.

e2rds

~yoga, jeszcze jedno, musisz wiedzieć, że miedzy mną i moimi wpisami do ~ekolog, ~taka prawda i jeszcze ponad 130 nickami jest taka cienka ściana niewidoczności. Gdybym ja ujawnił kto to jest to mógł by mnie uskarżyć o uwłaczanie jego godności, wytykam mu, że jest idiota, kretyn, du.owłaz itp., a gdy on jest anonimowy już mnie to nie grozi, jednak to jest obecnie urzędujący urzędnik państwowy. Być może, że przyjdzie czas, że zostanie ujawniony, a wtedy przypomnę mu szczególnie te jego wredne wpisy o kobietach, kłamstwach i będzie skończony. Tacy ludzie nie powinni piastować stanowisk urzędniczych, ale to rządzi Palec i Sznur, to nie dziwne, wyżej gorsi i bardziej wredni są od niego.

e2rds

~yoga, to nie jest Lukrecjusz, ale ja wiem kto to jest, sam się kiedyś przypadkiem ujawnił.

~yoga

Do "e2rds" - ja nie zdziwię się gdy okaże się, ze za ekologiem i innymi nickami(piewcy Nadbereżnego) stoi sam LN. Przecież to nie możliwe by ktokolwiek myślacy był aż tak skretyniały! Dlatego nie wypowiadam się we wtem temacie.

~Mirek

ekolog, że e2rds jest niedelikatny to fakt, ale, że ty jesteś najbardziej inteligentny to śmiechu warte, e2rds ma więcej inteligencji w paznokciu, niż ty w całej głowie.

e2rds

~ekolog vel pseudointeligencie, cyt:" jak możesz porównywać emeryta e2rds, z najbardziej inteligentnym komentatorem tego portalu ''ekologiem''?, koń Kaliguli by pękł ze śmiechu, a kasztanka Marszałka by pie.działa cały tydzień z bólu brzucha. Tylko pryncypał zarządzający naszym miastem może mieć w swoim otoczeniu takiego kretyna za doradcę i wyrażania jego poglądów w jego imieniu i to toleruje, bo winien go wyrzucić na zbity pysk, tym bardziej, że nie raz już swoim idiotycznym pisaniem władował go w szambo.

~ekolog

Do Komuch, jak możesz porównywać emeryta e2rds, z najbardziej inteligentnym komentatorem tego portalu ''ekologiem''? Pouczasz tego emeryta ''e2rds''a sam jesteś złośliwy bo też obrażasz forumowiczów co maja inne poglądy niż ty. Co do pożyczek to powiem ci tak każdy bank marzy aby mi pożyczyć każdą sumę ale ja nie chcę. A dlaczego bo jak pożyczysz 50 tysięcy złotych to po 5 latach oddasz 75 tysięcy złotych i czy to się opłaca? Natomiast jak włożysz do banku te 50 tysięcy złotych to po 5 latach dopiszą ci 5 tysięcy złotych jak masz szczęście. Nie będę cię obrażał abyś nie myślał , że jestem taki sam jak emeryt e2rds bo nie ma nic łatwiejszego jak kogoś obraźić.

e2rds

~Komuch, czy ja ciebie pierwszy zaczepiłem i wydałem o tobie swoją opinię, pamiętaj, że atakowany może użyć większych środków i bardziej skutecznych, musisz się z tym liczyć, ja nie mam w zwyczaju zaczepiania na forum nikogo jeśli ktoś mnie nie zaczepia, jedyny wyjątek to pseudointeligent, ale to mu obiecałem.

~Komuch

e2rds- nie obrażam się, jestem na to zbyt inteligentny. Natomiast Ty swoimi agresywnymi komentarzami dajesz wyłącznie świadectwo swojego niepohamowanego chamstwa. Liczyłem na to że z waszej dwójki, to Ty jesteś tym starym (to nie jest obraźliwe nazwać kogoś starym kiedy faktycznie jest w zaawansowanym wieku). Myliłem się jednak. ty nie jesteś stary ,ty jesteś ............(dopowiedz sobie resztę bo nie zniżę się do Twojego poziomu). I tak jak napisałem ,jesteście siebie warci. Bez odbioru.

jusek

Musiałbym się porządnie w głowę pyerd@lnąć,aby je kupić.Bardzo porzadnie...

jusek

Musiałbym się porządnie w głowę pyerd@lnąć,aby je kupić.Bardzo porzadnie...

e2rds

~Komuch, nie miej do mnie pretensji, ze zostałeś większym idiotą, no przecież tylko większy idiota ochrzci się z własnej nieprzymuszonej woli na forum nickiem ~Komuch.

e2rds

~Komuch, ale ja znalazłem większego idiotę niż ekolog, zwie się ~Komuch.

~Komuch

e2rds -Ty i ekolog jesteście siebie warci. Stary i głupi. Sami rozsądźcie który jest który.

e2rds

~ekolog vel pseudointeligencie, popatrz ja cię wszyscy lubią, tak jak ci napisałem, jak psy dziada w ciasnej ulicy, ja też cię bardzo lubię, po tym pustym łbie walić.

~pompa

"ekolog" nie napinaj się się chłopcze bo może żyłka nie wytrzymać... Mówisz, że są banki które mogą naszemu LN udzielić pożyczki/kredytu bo niby jest on wypłacalny. Gdyby tak rzeczywiście było to z pewnością by nie czekał tylko pisał wnioski o pożyczki i jej bez trudu otrzymywał. Każdy bank(komercyjne zwłaszcza!) przed udzieleniem kredytu/pożyczki bada tzw. kondycję finansową zaciągającego zobowiązanie. Tak też się dzieje gdy pożyczkobiorcą jest samorząd. Tylko samorząd musi mieć obowiązkowo pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej - instytucji stojącej na straży finansów publicznych. Gdy takowej nie otrzyma to nie ma pożyczki. Mógłby wowczas samorząd przejść do... parabanku z RSO 100 - 130 % a tam nie pytają o jakieś opinie tylko dają a potem zabierają. Skoro nasz samorząd nie ma zdolności kredytowych(zaciągnął zbyt dużo zobowiązań) to pozostaje jeszcze wąska furtka poprzez emisję obligacji. To także jest dług tyle, że wydłużony i podlega wykopowi w czasie określonym w umowie. Prośba do ciebie ażebyś pisząc opierał się na wiedzy a nie na życzeniach i reklamie.

~Komuch

ekolog Ty jesteś głupi od urodzenia? Czy Twoja głupota jest wartością nabytą w wyniku jakiegoś urazu? Weź pożyczkę w viwusie czy innym bocianie i ciesz sie bogactwem. Ciesz się puki nie zapuka do Ciebie komornik. Miejmy nadzieję że pierwsze co zajmie na poczet spłaty Twoich długów to komputer. Oszczędzi Nam wszystkim czytania Twoich durnych wypocin.

~Oessu

Napiszcie po prostu że powiat się zadłuża. Na jaka kwotę i u kogo. Będzie prościej dla waszych wyborców to zrozumieć.

~ruski

ekolog to hejter pisowski .Wychwala wladze pod niebiosa,a kazdy widzi ze bardziej kradna od platformy Tuska.Jak nas robia w balona na węglu .Kopalnie sprzedają węgiel elektrownią po 500 zlotych .A posrednik PGG od ktorego ludzie wegiel kupują chce 1500 zlotych za tonę i to trzeba przyjechać wlasnym autem pod ich firmę.Doplaty to ściema ,bo rok temu węgiel byl po 960 zlotych za tone z przywiezieniem pod dom.