Materac zapewniający spokojny sen

Image

Komfort snu w dużej mierze zależy do tego w jakim miejscu będziemy spali. Projektując swoją sypialnię najbardziej należy się skupić na to by rozmiar materaca oraz jego wykonanie idealnie spełniało nasze potrzeby.

1. Sen zapewniający zdrowie

2. Co robić żeby dobrze spać?

3. Odpowiedni rozmiar łóżka

4. Twardość materaca

5. Materace piankowe, czy sprężynowe?

Sen zapewniający zdrowie

Obrazek

Sen jest bardzo ważnym elementem funkcjonowania człowieka. To on zapewnia odpoczynek dla naszego ciała, ale też umysłu.

W czasie snu cały nasz organizm ma czas na regenerację. Wszystkie układy i funkcje życiowe spowalniają żebyśmy mogli ponownie doładować przysłowiowe baterie.

Odbudowuje się nasza odporność oraz poprawia koncentracja i pamięć. Łagodzi się podenerwowanie, wyciszają emocje, a człowiek czuje się spokojniejszy.

To w jaki sposób śpimy jest niezwykle ważne dla naszego zdrowia, dlatego powinniśmy odpowiednio dostosować naszą przestrzeń do spania żeby zapewnić sobie maksimum komfortu podczas nocy.

Kluczowym elementem jest wyposażenie sypialni, które dostosujemy do naszych potrzeb.

Dla osób śpiących na pojedynczych łóżkach zalecane są materace 90x200, które są większej szerokości. Tego typu materac może dać dużo większy komfort.

Jednak dla dwóch osób tego typu materac będzie za mały. Należy wówczas zakupić produkt, który będzie spełniał inne standardy.

Co robić żeby dobrze spać?

Obrazek

Żeby zapewnić sobie dobry sen musimy zadbać o przystosowanie łóżka pod nasze potrzeby. W sypialni to właśnie ono jest najważniejszym elementem. Nie chodzi jednak o ramę, czy stelaż mebla, najważniejsze jest jego wypełnienie. Pamiętaj, że źle dobrany materac przełoży się na jakość Twojego snu.

Wybór właściwego materaca rozpocznij od przemyślenia rozmiarów jaki będziesz potrzebować. W momencie kiedy znajdziesz idealny rozważ różne opcje materiałów, z którego wykonywane są materace.

Dla przykładu, materace 140x200 są dedykowane do łóżek dwuosobowych w małych sypialniach. Jednak śpiący, który ceni sobie więcej przestrzeni może nie być w pełni usatysfakcjonowany.

W przypadku osób, które lubią spać na twardym podłożu zaleca się wzmacniane materace np. sprężynowe. Sprężyny pokrywane są dodatkowym, trwałym materiałem, który się nie odkształca.

Oferty firm produkujących materace przewidują najróżniejsze warianty w obu tych kwestiach, dzięki czemu możemy właściwie wybrać i zapewnić sobie sen bez uczucia dyskomfortu.

Odpowiedni rozmiar łóżka

Obrazek

Dobre dopasowanie łóżka oraz materacu jeżeli chodzi o rozmiar jest bardzo ważne, ponieważ pływa na jakość snu. Musimy swobodnie czuć się na przestrzeni, gdzie będziemy zasypiać.

Ważne jest też dopasowanie pod indywidualne potrzeby. Dla osób, które często zmieniają pozycję snu poleca się większe rozmiary dla lepszej wygody.

Warto też przemyśleć rozmiar wobec naszej sylwetki ciała. Głównym zadaniem materaca jest zapewnienie komfortu snu. Nie może być za mały. Osoby wyższe, muszą w równie wygodniej pozycji leżeć co niższe, bez wymuszenia nienaturalnych pozycji z powyginanymi kończynami.

Podobnie kwestia wygląda w przypadku dwóch osób śpiących razem. Najbardziej optymalny rozmiar do łóżka dwuosobowego dają materace 160x200. Sen z partnerem ma być przyjemnością i relaksującym wypoczynkiem, dlatego nie możemy się cisnąć razem na łóżko.

Twardość materaca

Obrazek

Twardość materaca powinna być dostosowana pod potrzeby użytkownika, ale jednocześnie spełniać pewne wytyczne.

Przede wszystkim materac w trakcie snu ma zapewnić odpowiednią pozycję dla naszego ciała. Niewygodny, wymuszający na nas nienaturalne pozycje bądź zbyt miękki materac, w który będziemy się zatapiać, może doprowadzić do dyskomfortu, a nawet skrzywień kręgów.

Odpowiednia twardość jest ważna nie tylko dla osób zmagających się z dolegliwościami kręgosłupa, ale dla każdego z nas. Właściwa skala twardości będzie zabezpieczeniem przez całą noc, dzięki której możemy być pewni, że rano obudzimy się wypoczęci i zrelaksowani.

Materace 180x200 z pianki termoelastycznej są twarde, ale jednocześnie doskonale dostosowują się pod postawę użytkującego.

Możesz też dowiedzieć się o właściwości innych modeli np o materacach kokosowych, które składają się z dwóch warstw - maty kokosowej oraz np. pianki elastycznej i występują w rożnych twardościach.

Materace piankowe, czy sprężynowe?

Obrazek

Materace piankowe mogą występować w najróżniejszych wymiarach, które dostosujesz do swoich potrzeb. W asortymencie znajdują się również najmniejsze materace 80x200 dedykowane jednoosobowym łóżkom dla dorosłych użytkowników.

Dla osób o większej wadze poleca się materiał, który nie będzie trwale odgniatał się pod większym naciskiem. Przykładem mogą być materace wysokoelastyczne, które są dodatkowo wzmocnione sprężynami.

Osoby cierpiące na alergie powinny szukać materacy do spania, które nie uczulają. Przykładem są materace lateksowe, które dodatkowo mają właściwości antygrzybiczne i antywirusowe, dlatego stosowane są również przy łóżkach terapeutycznych.

Materace pokryte lateksem są dobre nie tylko dla alergików, ale też są świetnym rozwiązaniem do łóżek dla małych dzieci.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Gosia

Ja z własnego doświadczenia polecam te z ArtMedic Viscotherapy (materace piankowe).