Komory chłodnicze - jakie wybrać?

Materiał zewnętrzny Image

Zastanawiasz się nad wybudowaniem chłodni, w której mógłbyś bezpiecznie przechowywać warzywa, owoce, mięsa i inne produkty spożywcze? Jeżeli magazynujesz tego rodzaju rzeczy, to powinien być Twój priorytet! Zapoznaj się z naszym artykułem i sprawdź, czym dokładnie różnią się od siebie poszczególne rodzaje komór chłodniczych. Zapraszamy do lektury!

Komory chłodnicze - jakie jest ich zastosowanie?

Chłodnie to miejsca wykorzystywane przede wszystkim w sklepach spożywczych, ale mogą okazać się też bardzo przydatne w hotelach czy lokalach gastronomicznych. Jak sama nazwa wskazuje, komory chłodnicze służą do przechowywania jedzenia w niskich temperaturach. Dzięki temu znacznie przedłuża się jego zdatność do spożycia. Inwestycja w tego rodzaju instalację pozwoli na znacznie mniejsze marnotrawienie żywności, a co za tym idzie, przyczynia się do realnych oszczędności.

Profesjonalne komory chłodnicze to urządzenia idealnie przystosowane do przechowywania produktów spożywczych każdego rodzaju. Jako że w trakcie zamrażania warzywa, owoce i inne rodzaje żywności wytracają wodę, nowoczesne modele chłodni są wyposażone także w systemy nawilżające. Dzięki temu wszystkie artykuły spożywcze po rozmrożeniu wyglądają świeżo i estetycznie.

W komorach tego typu można przechowywać także wcześniej przygotowane posiłki. Jest to szczególnie przydatne w lokalach gastronomicznych, gdzie można w ten sposób znacząco skrócić czas obsługi klienta. Wystarczy zamrozić najbardziej wymagające składniki dania z wyprzedzeniem i później rozmrozić je bez utraty walorów smakowych, smakowych i wyglądu.

Jak wybrać komory chłodnicze - sprawdź ich rodzaje

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań są tak zwane modułowe komory chłodnicze. Są one przeznaczone przede wszystkim dla małych sklepów i lokali gastronomicznych. Można dostosować ich rozmiar w taki sposób, by zmieściły się w konkretnym pomieszczeniu, na przykład na zapleczu budynku, a w razie potrzeby w przyszłości je rozbudować.

W przypadku zapotrzebowania na większą przestrzeń chłodzącą warto sięgnąć po komory wykonane z paneli przemysłowych. Są one robione na zamówienie, uwzględniając przy tym wszystkie indywidualne warunki panujące na danym obiekcie. Dzięki temu można wykorzystać w pełni całą dostępną tam przestrzeń.

W przypadku gdy bardziej interesuje Cię rozwiązanie tymczasowe i nie chcesz inwestować w profesjonalne komory chłodnicze, masz jeszcze jedną możliwość. Jest nią izolowanie termiczne już istniejących pomieszczeń, dzięki czemu można zrobić z nich tak zwaną chłodnię tymczasową.

Gdzie zamówić profesjonalne komory chłodnicze?

Jeżeli interesuje Cię najwyższa jakość i bezpieczeństwo, to korzystaj wyłącznie z ofert sprawdzonych oraz doświadczonych producentów. Będziesz mieć w ten sposób pewność, że wykonane przez nich komory chłodnicze każdego typu spełniają wszystkie normy i posiadają odpowiednie zabezpieczenia umożliwiające ich prawidłowe użytkowanie.

Gorąco zachęcamy do sprawdzenia oferty MRPro. To ekspert w sprawie izolacji i chłodnictwa, a wykonywane przez tę firmę komory chłodnicze z pewnością Cię nie zawiodą.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =