Ile miasto wydało na służbowe podróże polskie i zagraniczne naszych radnych?

Image

W okresie od 1 stycznia 2015 roku do 16 sierpnia 2022 roku Radni Rady Miejskiej w Stalowej Woli odbyli 82 podróże służbowe m.in. do Zakopanego, Warszawy, Torunia, ale i Chin, Belgii, Niemiec, Ukrainy. Ile miasto wydało na diety i delegacje z tego tytułu?

Stowarzyszenie „Nasze Miasto” pozyskało informację publiczną dotyczącą podróży służbowych radnych Rady Miejskiej w Stalowej Woli. Kto podróżował najczęściej? Jakie były cele podróży?

Przeglądając zestawienie można zauważyć, że częstym celem podróży były szkolenia, które na ogół trwały od 2 do 4 dni i odbywały się w Zakopanem. Najwięcej ma ich na koncie przewodniczący Rady Miasta Stanisław Sobieraj, a zaraz po nim wiceprzewodnicząca Agata Krzek. Stanisław Sobieraj uczestniczył także w wielu ważnych spotkaniach i konferencjach m.in. była to Konferencja ,,Bezpieczeństwo Gospodarcze Polski" (Toruń), Europejski Kongres Samorządów (Kraków), Forum Ekonomiczne (Krynica Zdrój), Pielgrzymka Samorządów Terytorialnych (Lubaczów), Konferencja w Parlamencie Europejskim (Bruksela), Wizyta w Ambasadzie RP w Berlinie, wizyta gospodarcza w sprawie współpracy partnerskiej Miasta Stalowa Wola z miastem Liuzhou z Czuańskiego Autonomicznego Regionu Kuangsi w Chińskiej Republice Ludowej czy też wizyta w sprawie współpracy partnerskiej Miasta Stalowa Wola z miastem Liuzhou z Czuańskiego Autonomicznego Regionu Kuangsi w Chińskiej Republice Ludowej. Najdroższe były oczywiście podróże zagraniczne do takich miasta jak: Bruksela (wysokość diety 620,10 zł plus koszty delegacji 2 910,00 zł), Chiny (wysokość diety 385,82 zł plus koszty delegacji 5 045,00 zł).

Wielu radnych uczestniczyło w Noworocznym Spotkaniu Samorządów w Centrum Wystawienniczo- Kongresowym oraz w Ogólnopolskim Forum Samorządów Centrum Wystawienniczo- Kongresowe, a byli to m.in. Grzegorz Męciński, Witold Michalski, Elżbieta Nowak- Szpunar, Urszula Serafin- Bąk, Marcin Siembida, Łukasz Durek, Daniel Hausner. Z tego tytułu radni nie uzyskali ani diety, ani kosztów delegacji, bo zostali tam odwiezieni transportem służbowym.

Częstym celem delegacji radnych były Obchody Jubileuszu rocznicy Bitwy pod Zadwórzem. W obchodach brali udział m.in.: Mariusz Bajek, Maria Chojnacka, Marcin Siembida, Łukasz Durek, Witold Michalski, Elżbieta Nowak- Szpunar, Renata Butryn, Dariusz Przytuła. Podróż ta wiązała się z wydatkiem na dietę radnych w wysokości 663,17 zł.

Samorząd na podróże służbowe radych w okresie 1.01.2015 r.- 16.08.2022 r. wydał 30 751,49 zł, w tym na dietę 13 947,40 zł i 16 804,09 zł na pozostałe koszty delegacji.

Żeby zobaczyć pełne zestawienie podróży stalowowolskich radnych kliknij TUTAJ.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Gabriel

To są oczywiście oficjalne dane. A nieoficjalne ? Powiedzcie wyborcy tej czy innej parti, czy jakakolwiek nowa władza zrobiła kiedykolwiek audyt wszelakich wydatków poprzedników ? Oczywiście, że nie ! Bo oni wszyscy razem wyznają dwie zasady-"Kopiemy się po kostkach nie wyżej" i "Nie ważne kto wygral wybory i tak wygraliśmy" ! Jeżeli jeszcze ktoś daje się nabierać na te wszystkie sztuczne podziały między danymi partiami to powinien swoje kroki skierować do szpitala psychiatrycznego, choć jest łatwiejsza droga.Odciąć się totalnie od wszystkiech mediów głównego nurtu, które są na jednym łańcuchu co dobitnie pokazało 2,5 roku tzw plandemi.

e2rds

~ekolog vel pseudointeligencie, wizjonerze pisi, cyt:
~taka prawda 12 Lipca 2022 09:55:35
Do cmkd, nieuku już po wakacjach inflacja będzie poniżej 5 procent masz to zagwarantowane jak pies budę. Jak nie masz pojęcia o niczym to nie gęgaj.
A Glappa mówi, że może 20% do końca roku nie przekroczy, ale 19 % tak i co z tych twoich psich bud, wiec właź do budy i niech ci pies miejsca ustąpi, choć i na to nie zasłużyłeś.

e2rds

~Kochciu, tak, tak z ciebie niespotykanie spokojny knur kwiczący, tylko czemu ciągle kwiczysz nawet to widać na forum zboczeńcu, a, zboczeńcem to ty zostałeś 10 miesięcy temu i moje słowa powtarzasz. Przypomnieć ci zboczony debi.lu twoje wpisy, tylko strony tu braknie.

~Kochciu

Erdeesik napletku tak się składa że ja jestem spokojny a ty siedzisz tu non stop i dajesz się każdemu podpuszczać hehe.Nie wstydź się erdeesik zboczeńcu hehe

~Kochciu

Erdeesik napletku tak się składa że ja jestem spokojny a ty siedzisz tu non stop i dajesz się każdemu podpuszczać hehe.Nie wstydź się erdeesik zboczeńcu hehe

e2rds

~Kochciu, świński kwiczący knurze, w zasadzie to nic innego nie wymyśliłeś, jako d.bil tylko powtarzasz poprzednie wpisy.

e2rds

~Kochciu, ja wiem, że ty jako świński kwiczący knur wolisz swoje blondyny i tobie jest wszystko jedno jaka ona jest, tylko taki zboczeniec lubi zaczepiać i kwiczeć, no tyle ci pozostało, a kwiczysz knurze, bo pod innym nickiem nadepnąłem ci na ogon i knur kwiczy, Pokwicz, pokwicz, może ci to ulży i delirka nerwowa nie będzie cię trzęsła. Ostatni raz to kwiczałeś do mnie 9 stycznia, widocznie knurze z klaty cię dopiero teraz wypuszczono i kwiczysz.

~Kochciu

Jak taki zawszony ,zapchlony erdees jesteś to się nie dziw czubku hehe

e2rds

~Kochciu, no widzisz, i proponuje im i tobie tez, ze mogą mnie w d.pe pocałować byle ryja wyparzyli i jakoś nie chcą, to jak zasrańcu z tymi braniami, to chcesz w końcu świński ryju cmoknąć, czy tylko kwiczysz.

~Kochciu

Zasrany erdeesiku myślę o tobie ale nie tylko ja bo masz branie u innych też

e2rds

~ekolog vel pseudointeligencie, głąbie, to wszystko twoje nicki, a jeszcze jest ich więcej, te wredne też, jeszcze bardziej chamskie jak prezia z kotem, te wyzywające kobiety od :szmat, dziwek i zdzir. Gdybyś głąbie startował kiedyś na prezydenta za Lukrecjusza, a masz takie zapędy to ci to przypomnę i opublikuje przypisując do właściwego nazwiska. Te poniższe wpisy też.

e2rds

~Kochciu, ooo, wredny ryj knurka zakwiczał, dawno cię zasrańcu nie było na forum, aż tu naraz gó.no wypłynęło. Ale kwicz, kwicz, przynajmniej tyle odreagujesz i delirium nerwowe nie będzie tłuc.

~Kochciu

Erdees napletku gdzie jesteś już się nie ukrywaj

e2rds

~ekolog vel pseudointeligencie, twoje wizje głąbie, cyt:
10 Kwietnia 2020 15:19:26~mądry
Do emeryta a nie mówiłem ci , że wybory na prezydenta POLSKI będą korespondencyjne ale ty jak głupek to prześmiewałeś. Ten się śmeje co ostatni się śmieje, znasz to mądre przysłowie polskie?
4 Sierpnia 2021 22:38:56 Wódz
Mikroprocesory mają być konstruowane
11 Grudnia 2020 12:33:40~INTELIGENT
Dom pilne, obyś się nie pomylił bo TRUMP dalej będzie prezydentem USA. Masz to zagwarantowane jak pies budę.
11 Marca 2021 13:25:46~takaprawda
Do erds, emerycie naucz się czytać ze zrozumieniem bo wyraźnie jest napisane , że ta nasza piękna obwodnica na całej długości będzie mieć drogi serwisowe. A z tymi serwisówkami będzie 4 pasmowa tylko komu ja to tłumaczę? Żaden idiota nigdy mądrze nie potrafi myśleć.
~taka prawda 11 Lipca 2022 10:42:50
Do dndjjc, cieciu po co takie brednie wymyśliłeś? Prąd jest pod regulacją URZĘDU REGULACJI ENERGETYKI. A ten urząd wszystko robi aby od jesieni prąd staniał przynajmniej 30 procent. Tak , że od nowego roku będziemy grosze płacić za prąd i nie tylko prąd.
~taka prawda 12 Lipca 2022 09:55:35
Do cmkd, nieuku już po wakacjach inflacja będzie poniżej 5 procent masz to zagwarantowane jak pies budę. Jak nie masz pojęcia o niczym to nie gęgaj.
~taka prawda 12 Lipca 2022 14:50:48
Do ckmd, po co błaźnie te bredzenie gęgasz? Prąd dla odbiorców indywidualnych tylko stanieje bo URZĄD REGULACJI ENERGETYKI nigdy nie pozwoli w przyszłości na podwyżki cen prądu. Twoje idio..tyczne straszenie tylko na cieci działa co nie mają o niczym pojęcia.
31 Stycznia 2022 13:48:46 ~kierowca
Wszędzie tysiące inwestycji na każdej naszej ulicy.

Stalowa Wola liczy 247 ulic, tysiące na każdej to ile tych inwestycji jest, po co takie kretyńskie wynurzenia du.owłazie.

maszynista

ekolog vel pseudointeligent oj liże dup.... władzy ,co widac po wpisach.

e2rds

~ekolog vel pseudointeligencie, ta poniższa wiadomość jest dla mnie genialna, nawet nie wiesz jaką informacje o sobie mi przekazałeś. A Lukrecjusz, a twój pryncypał nie był, nie jest i nie będzie dla mnie prezydentem.

~Huciak

Stachu się dopadł do koryta to szaleje do czasu ludzie jak go widzą gdzie kolwiek to głowę w drugą stronę odwracają hmm to przez jego pazerność pewnie i uważania się lepszym

~Mieszkaniec

Piskomuna to wierna kopia wczesnej powojennej komuny w PRL. Glowna sila w ciemnym oklamywanym elektoracie, prostackich elitach wywodzacych sie z najbardziej zacofanych, niedouczonych, tepych i odpornych na wiedze grup spolecznych z rozbudzona pazernoscia na profity i wladze.

~widz

sciagnijcie ta reklame strony z tepaty bo na wymioty bierze

e2rds

~Mieszkaniec, mam na tyle szacunku do tego kto ciebie zrobił, że nie wyrażę o nim swojej opinii i myślę, że to nie jego wina , że zostałeś knurem kwiczącym na forum, kanalia i hi.ną cmentarną w jednym i tym kanalio się różnimy. Ja nigdy jak ktoś robi z siebie śmiecia na forum, kanalie nie powołuję się na jego przodków, bo dyskutuję nie z jego przodkami tylko z nim, czyli "knurem kwiczącym na forum, kanalia i hi.ną cmentarną w jednym ". Pozdrawiam i życzę koszmarnej nocy, tylko żeby cię po tym wpisie z nerwów szlag nie trafił, bo nie chce mieć na sumieniu takiego " knura kwiczącego na forum, kanalię i hi.nę cmentarną w jednym .
Man mnóstwo twoich wpisów na podstawie których na takie miana zasługujesz urzędniku państwowy.

~Mieszkaniec

Te twoje komentarze są tak żałosne erdees jak ty. Jakiś prostak cię zrobił i jesteś taki niedorobiony

~Ola

11 milionów złotych

e2rds

~Mieszkaniec, knurze, to tobie przewietrzenie potrzebne, cały dzień w chlewiku, ale pokwicz sobie, tyle ci zostało. Ja już ciebie dzisiaj robiłem i spuściłem tak koło VIVO, zakwiczałeś przed 15, to myślę, że do rana będzie spokój, czy jeszcze przy kolacji knur będzie kwiczał, czy woli tylko ze służbowego kompa.

~jan

..... wow!!! ...... ale hit, perełka ukryta w tekście : ,, Stanisław Sobieraj - Forum Ekonomiczne (Krynica Zdrój)" ..... robi wrażenie ..... pan Weber pewnie w kompleksy wpadnie .....

~Mieszkaniec

Erdeesik wyluzuj idź się przewietrz i strzep sobie

~Litości

Za szlęzaka popularnym kierunkiem delegacji była Roma...
Szkoda że się tym pan Ban-asik nie zajął.

~Czarek

Tyle co nic. W romie pewnie większe rachunki zostały.

e2rds

~piotr to znów ten sam ~piotr, tylko z małej litery, znaczy ten "menszczyzna nie fanatyk", broń, broń pryncypała.

~cola

Panie Sobieraj czy panu nie wstyd tak żerować? Stanowisko extra w hucie dla utworzone to jeszcze mało?

~mieszkaniec

Staszek co zwiedzi świata to jego XD