Święty Mikołaj w tym roku przyjedzie do psów i kotów

Image

JAK PIES Z KOTEM, czyli MIKOŁAJ WSZYSTKO WIDZI... Pod takim hasłem organizujemy w tym roku świąteczną zbiórkę. Pomagamy dwóm lokalnych organizacjom, zajmującym się opieką nad bezdomnymi psami i kotami. Wszak Mikołaj przybywa do wszystkich stworzeń na ziemi. Jesteście gotowi na nowe wyzwanie?

Czasy są niespokojne, wyjątkowo trudne dla każdego z nas. W domowych budżetach jest dużo luk. Organizacje sprawujące opiekę nad czworonogami też nie mają łatwo. Potrzeby są ogromne, kocich i psich mordek do wyżywienia nie ubywa, za to karmy, środki higieny, leczenie zwierząt, to wszystko kosztuje coraz więcej. Wiemy z dobrych źródeł, że święty w czerwonym stroju w tym roku wyjątkowo jest zarobiony i czeka na Waszą pomoc. A Wy nigdy nie zawodzicie, macie serca i umysły otwarte na krzywdę ludzką i psio- kocią.

Pomagać trzeba z głową, bo dając coś od serca, trzeba dać to, co komuś jest potrzebne, a nie to, co nam zbywa. W takich miejscach, gdzie pod opiekę brane są zwierzęta słabe, skrzywdzone, schorowane, najbardziej potrzebna jest karma specjalistyczna, wartościowsza, którą- nierzadko chore- brzuszki są w stanie strawić. Lepiej zjeść mniej, a coś wartościowego. Wybierając pokarm, warto zwracać uwagę na skład. Często te reklamowane puszki i saszetki mają tak niską zawartość mięsa, że trudno uwierzyć, że w ogóle powstały jako karma, a kosztują niemało. Podpowiadamy więc co najlepiej kupić (można zamówić przez Internet). Podajemy listę tego, co najbardziej przydałoby się Kociej Wyspie i Psiej Przystani.


KOCIA WYSPA

Bardzo potrzebne są karmy. Fundacja w tym roku ma tak dużo kociaków, że nie tylko trudno je rozlokować, ale także wyżywić i wyleczyć. Trzeba więc dobrej jakościowo karmy, bo niektóre są takie, że nawet bezdomniaki nie mogą jej przełknąć. Darczyńcy nie mogą marnować pieniędzy na bezwartościowe jedzenie, więc podpowiadamy, co kocim brzuszkom służy najlepiej.

Mokre karmy: Wild Freedom, Animonda, Mac's, Dolina Noteci, Cosma, Catz Finefood, Miamor, Select Gold, Kitty czarne (Biedronka), Maxi Natural (Biedronka), Winston (Rossmann), Smilla

Suche karmy: Josera, Purizon, Wild Freedom, Royal Canin, Purina, Smilla

Żwirki: bentonitowe zbrylające (np. Benek), kukurydziane,

Ponadto: Budki zimowe, kocyki polarowe, podkłady higieniczne, ręczniki papierowe, termofory, drapaki, zabawki (wędki, tunele, budki).


PSIA PRZYSTAŃ

Mokre karmy: Rinti, Rocco, Animoda, Dolina Noteci, Rafi

Suche karmy: Wiejska Zagroda

Akcesoria i środki czystości zwierząt: koce, ręczniki, narzuty, smycze, obroże, szelki, płyny do mycia kojców, rękawiczki jednorazowe, worki na śmieci 120 litrów, ręczniki papierowe,

Ponadto: legowiska, zabawki dla psów.

Przypominamy, że Psia Przystań zbiera również plastikowe nakrętki. Te można zawozić bezpośrednio do siedziby, ale także przynosić i wrzucać do StalowejBudki, znajdującej się przed naszą redakcją, ul. 1 Sierpnia 16.

Dary na rzecz Psiej Przystani i Kociej Wyspy można przynosić do naszej redakcji do 20 grudnia 2023 roku:

Redakcja Portalu StaloweMiasto.pl

Stalowa Wola, ul. 1 Sierpnia 16, I piętro

od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 14:00

tel.: 731 303 343

Obrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
W tym artykule komentarze ukażą się po akceptacji moderatora.

~Lisek

Super akcja!!

~babcia

Zwierzęta nie upomną się o pomoc a osoby starsze mają już dużą pomoc od rządu z tego co informuje premier starsi dostali już max pomocy bo i pieniądze i leki darmowe i zwolnienie z podatków, dopłaty do gazu czy prądu osłonowe więc jeśli już rząd pomaga osobom starszym i samotnym to zająć należy się pomocą dla zwierząt.

~Mieszkaniec

W końcu ktoś się postarał i napisał co faktycznie potrzeba. A nie tylko kasa i kasa.

~dzidzia

Popieram Aneta Twoją wypowiedź,masz całkowicie rację!!!!A do wypowiedzi mama-opanuj się kobieto,są seniorzy , którzy narzekają ale potrafia mieć oszczędności i daja sie naciagnąć na wnuczka lub policjanta .Zwierzę się nie upomni, nie poprosi,należy im sie pomoc!!!

~Adam

dobra akcja, nikt nie wie ile to znaczy dla zwierzęcia by mieć zagwarantowany dzienny posiłek -może nie do syta, bo tych kocich i psich mordek jest więcej do wykarmienia -ale chdzi o to by odciążyć trochę te Fundacjie które dają schronienie tym zwierzakom. Czesto te zwierzątka nie potrafią oswoić się ze swoim losem.. Miały kiedyś Pana który ich tak po prostu porzucił.. zostawił gdzieś w nieznanym miejscu.. nie wrócił.. Może najlepszym Prezentem dla niektórych z nich, było by poprostu danie im tej Miłości na Nowo -pokazać że nie wszyscy ludzie są Tacy jak ich ostatni pan

~mikołaje

powiedzcie opiekunom czy rodzinie szczekających i wyjących piesiów w blokach CZY NIE WIECIE ŻE TO MOŻE KOMUŚ PRZESZKADZAĆ

~Aneta

te karmy, którymi karmisz swoje koty maja od 4 do 5 proc zawartości mięsa, czy uważasz, że to jest odpowiednie jedzenie dla mięsożernego kota??? Są karmy, które mają co najmniej 60 a i 90 proc. mięsa i nie są az tak drogie... Lepiej dac kotu łyżkę dobrego jedzenia niż całą saszetkę dziadostwa...

~brb

Dlaczego tylko te wybrane karmy? Czy Kiti kat, czy whiskas są złe? Ja karmię kota tą karmą, czy coś z nią nie tak ? Zaniepokoiłam się.

~Pomysł

Dla zwierzątek to mógłby być ten Mikołaj, lecz nie koniecznie święty

~Oby

Mamy w rodzinie pieska ze schroniska to pupil ,skradl nasze serca o robi z nami co chce.Prosze wszystkich ,ktorzy chca miec przyjaciela adoptujcie psa ze schroniska

~Ania

Odnośnie wcześniejszych komentarzy: w Stalowej myśli się głównie o seniorach. Raz na jakiś czas można pomóc komuś innemu np zwierzętom.

~Złomiarz

Masakra jakaś ! Hołota wyrzuca zaniedbane, chore zwierzęta zamiast o nie zadbać i leczyć a jak się raz na rok jakaś akcja trafia żeby zwierzakom pomóc to bydło jeszcze i tu piszczy żeby im dać, bo biedni, bo im mało. Ale w śmietnikach aż burtuje bo nakupią że przeżreć nie mogą a potem wszystko wywalają.

~Jaśko54

Oby obfitość darów była duża, bo potrzebujących kotów i psów jest ogrom.

~Ally

Nie tylko dziadki mają marzenia... marzenia mają też inni ludzie i zwierzęta żeby mieć pełny brzuszek...
Mama, jak znasz takich seniorów co potrzebują i ich nie stać, to pomóż im a nie zwalaj na innych, zróbcie, pomóżcie, zajmijcie się lepiej tym i tym... Krytykować to najłatwiej...

~Aneta

i uważasz mama ze od tego jest portal zeby łaził od domu do domu i szukał seniorow co chcieliby poczytać książke i spisywali co ktoremu trzeba? wez sie zastanów nad sobą... portal nie mops i nie ma ludzi ani srodkow do takich rzeczy, jak masz w saseidztwie potrzebujacych seniorow to sama ogarnij pomoc albo zgłos ich do mopsu... proste... to jest akcja na rzecz zwierzat! ludzie przyniosa dary a portal zawiezie do dwoch instytucji, nie bedzie przeciez wyreczal mopsu i szukal biednych staruszkow... wyobrazasz sobie szukanie osob potrzebujacych i kontrole czy naprawde sa potrzebujacy i zastanawianie sie co potrzebuja??? musieliby zatrudnic kilka osob, a chyba nie są od tego

~Krystyna

~Mama, jestem zażenowana Pani wpisem. Nie każdy senior potrzebuje jałmużny! A na marginesie to ktoś ma po domach chodzić i pytać czy nie chce prezentu czy mu czegoś nie potrzeba? To zadanie MOPSU!

~Mama

Pażdziernik to miesiąc pomocy zwierzętom. A Mikołaj fajnie jakby przyszedł do seniorów, nie tylko z paczkami żywnościowymi, bo każdy nawet senior ma małe marzenia, np. z nową bluzką, ciepłymi kapciami czy ciekawą książką. Chodzi o to, że nie każdy senior przyjdzie do MOPSu po pomóc, a już na pewno nie po małe marzenie. Warto rozejrzeć się dookoła, bo takich seniorów z dzisiejszą emeryturą jest bardzo dużo.

~Joanna

mops ma duża akcje jeśli chodzi o paczki dla seniorów, na dom dziecka full organizacji i osób indywidualnych daje prezenty i pieniądze, a o zwierzętach nikt nie pamięta!

magpie

Sama zbiórka nie byłaby problemem, jeśli chodzi o zbiórkę darów dla osób starszych, ale rozdysponowanie darów byłoby problemem, ponieważ nie dysponujemy bazą osób starszych i chorych potrzebujących pomocy i nie mamy też takich możliwości żeby rozwozić później dary do wielu osób. Taką zbiórkę darów prowadzi Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stalowej Woli- Akcja Charytatywna Stalowowolska Paczka Pomocy. Na łamach portalu zachęcaliśmy już do włączenia się do tej akcji. Tam można bezpośrednio zanosić dary. Uważamy, że to, że te akcje są różne (jedni zbierają dla zwierząt, inni dla osób biednych, starszych, jeszcze inni dla dzieciaków z domów dziecka) to tylko plus. Każdy wszak ma możliwość wyboru akcji, a pomocy potrzebują nie tylko ludzie, ale i zwierzaki. Ktoś musi je przecież nakarmić.

~Mama

Fajnie, a może jakaś zbiórka, pomoc starszym, samotnym emerytom.