Nad miastem latać będą drony. Wypatrzą trucicieli i szkodników

Image

O dronach, które z ramienia miasta miałyby monitorować stan zanieczyszczenia Stalowej Woli, wypatrując chociażby dzikich wysypisk śmieci, nielegalnych składowisk, a także sprawdzać kto zbyt mocno zadymia okolicę, pisaliśmy ostatnio w styczniu 2021 roku. Teraz temat powrócił. Drony już są, ale kto je obsłuży?

- Na Komisji Bezpieczeństwa poinformowano nas o zakupie dronów do badania zanieczyszczeń z kominów domów. Jednocześnie poinformowano, że nie ma osób do obsługi tych bezzałogowych statków powietrznych. Czy będą to osoby przeszkolone w najbliższym czasie i czy miasto ma w związku z tym jakieś przepisy uchwały do kontroli, karania? Czy drony mają też atesty, żeby później truciciele nie odwoływali się od wyników kontroli?- pytał podczas sesji Rady Miasta radny Dariusz Przytuła.

Jak wyjaśnia prezydent, drony zakupione zostały z funduszy norweskich. Będą służyć do punktowej kontroli- monitoringu miejscowego czy to zakładów pracy (zanieczyszczenia przemysłowe), czy budynków zamieszkałych przez osoby prywatne.

- To również kwestia kontroli dzikich wysypisk, innych miejsc, które mogą być wykazane za pośrednictwem drona. Oczywiście osoby, które będą obsługiwać te drony, muszą mieć uprawnienia, ale myślę, że tutaj z pomocą idzie też druga część tego projektu, bo w ramach środków norweskich, przy działaniu, które zostało zgłoszone przez Politechnikę Rzeszowską w Stalowej Woli, mamy tutaj Ośrodek kształcenia bezzałogowych statków powietrznych, czyli na lotnisku w Turbi Politechnika Rzeszowska, przy udziale środków norweskich będzie prowadziła właśnie taką akademię- wyjaśnia włodarz miasta.

Drony w przestrzeni publicznej pojawiają się coraz częściej. Służą wojsku, firmom, agencjom reklamowym, są wykorzystywane w policji, do poszukiwań osób, w filmie, leśnictwie i w wielu różnych gałęziach przemysłu. Zastępują człowieka, pracując za niego w warunkach niebezpiecznych i wszędzie tam, gdzie potrzebna jest precyzja działania.

- Na pewno drony są przyszłością, nie tylko tą związaną z kwestią marketingową, wizualną, drony coraz częściej są wykorzystywane zbrojeniowo, ale również w przemyśle. Wykonują bardzo istotną pracę, więc to jest również istotna gałąź przemysłu, która się będzie rozwijać. Chcielibyśmy również to oferować naszym inwestorom, a jednocześnie pokazywać, że właśnie nasz projekt norweski, kształcenie w tej akademii, będzie przygotowywać kadry do tego, żeby z tego korzystać- mówił prezydent.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
e2rds

~Mieszkaniec, kwiczący knurze, jeszcze jedno, ja nie tykam kto cie zrobił, bo to może byli święci rodzice, ale że ty zostałeś kwiczącym knurem to oni nie są temu winni, a do tego jeszcze jak tykasz przodków to zostałeś kanalią i hi.ną cmentarną. Nigdy, przenigdy nie przywołuję przodków adwersarzy, tak robią tylko najpodlejsze kanalie i hie.y cmentarne jak ty.

e2rds

~Mieszkaniec , świński knurze, zrobić prosiaki to kretynie tylko może knur, a świnia to tylko oprosi się i ma prosiaki. Taki zasraniec zwany kwiczącym knurem nawet tak prostej wiedzy nie posiada, a kwiczy. Lepiej byś zamknął knurze tego kwiczącego ryja i zajął się praca a nie kwikiem na forum jak po ryju obrywasz, jak się odrobine douczysz to możesz kwiczeć.

~Mieszkaniec

Dziadek ty się telepiesz i dostajesz orgazmu odpisując po godzinie 23 hehe.Swinia to cię zrobiła i jesteś takim niedorobieńcem hehe

e2rds

~Mieszkaniec, widzę kwiczący knurze że nerwa działa, oj nie będziesz długo mógł zasnąć, coraz bardziej telepiesz się i tak powinno być, nie trzeba knurze było zaczepiać dziadka. Po coś ryja do mnie wsadzał, na każdym kroku kwiczący niekastrowany samcu świni domowej będziesz bity po ryju ilekroć będziesz do mnie kwiczał, a cię knurze pierwszy nie zaczepiam.

~Mieszkaniec

Stara nędzna kreaturo erdeesowska nikt cię nawet patykiem nie chce dotknąć.Ryj to ty możesz zamknąć grubasie.To z ciebie wszyscy śmieją , a ty co chwilę dostajesz orgazmu z podniety heheh.

e2rds

~Mieszkaniec, kwiczący knurze, ty i tak taplasz się w gnoju i nie musze się myć byś mnie cmoknął w d..., wiec zamknij kwiczący ryj, zakop się w barłogu i śpij, widocznie jeszcze nie dopłynąłeś tam koło VIVO dlatego ciągle na forum śmie.dzisz. Oj, po takim laniu po łbie pustym i kwiczącym ryju to możesz długo nie spać, nerwy będą chodzić okrutnie i zgrzytanie zębami, a może i cichy kwik.

~Mieszkaniec

szczochu erdeesowski umyj się gruba parówo

e2rds

~Mieszkaniec, a jestem, jestem kwiczący knurze, zaraz ~Mieszkańca będę robił do muszli i spuszczę wodę by nie śmie.dział.

~Mieszkaniec

Jestem maleńki erdeesiku

e2rds

Zapomniałem dodać, że na trasie Zaklików- Lipa, jak to skrzyżowanie z drogą na poligon znów był wypadek, chyba z rowerzystą bo rower leżał na jezdni, kiedyś w tym samym miejscu był śmiertelny, oby teraz nie taki sam.

e2rds

~Mieszkaniec, już wróciłem kwiczący knurze, spotkałem tylko warchlaki w lesie, kwiczącego knura nie, ale nic dziwnego, kwiczący knur został na forum i kwiczy, znaczy kwiczał do 15 bo kwiczy tylko w pracy, do rana będzie z zasrańcem spokój.

~Mieszkaniec

Na jakie ty polowanie możesz iść erdees jak ty się boisz własnego cienia i z domu nie wychodzisz heheh

e2rds

~Mieszkaniec zwany świńskim knurem kwiczącym, jak będziesz miał ochotę pokwiczeć to odpowiem ci wieczorem, teraz wybieram się na drobne polowanie, ale nie bój, myśliwi knurów nie strzelają.

~dojna zmiana+

Nad starostwem i urzędem miasta niech polatają.Tam najwięcęj jest szkodników.

e2rds

~Mieszkaniec zwany świńskim knurem kwiczącym zaczął pracę od kwiczenia, tylko tyle ci knurze zostało ryć, kwiczeć, byleś tylko nie śmie.dział na forum, ale to niemożliwe, knury okropnie śmie.dzą. Tylko mam jedno życzenie: kwicz i śmie.dź pod jednym nickiem.

~RST

Ja też podam adresy gdzie wysłać odpowiedzialnych za środowisko Kochana i cały Rozwadów .A to że Pan Prezydent buduje place zabaw to dobrze ,o nim świadczy bo patrzy w przyszłość dba o dzieci .Ten kto siedzi na emeryturze nie potrzebuje wyjścia do piaskownicy. Czy wszyscy już zapomnieli kto wydał zgodę na największy tartak w Europie.

~RST

Ja też podam adresy gdzie wysłać odpowiedzialnych za środowisko Kochana i cały Rozwadów .A to że Pan Prezydent buduje place zabaw to dobrze ,o nim świadczy bo patrzy w przyszłość dba o dzieci .Ten kto siedzi na emeryturze nie potrzebuje wyjścia do piaskownicy. Czy wszyscy już zapomnieli kto wydał zgodę na największy tartak w Europie.

~Mieszkaniec

Dziadek zwany erdeesem -szczochem , obrywasz to ty od wszystkich po kolei nikt cie tu poważnie nie traktuje a ty dalej po swojemu próbujesz wszystkich pouczać heheh

maszynista

Oj tak ,teraz idąc z psem zauważylem na Gorce Rozwadowskiej kłęby siwego dymu .Tam należy szukać trucicieli.

e2rds

~Mieszkaniec, knurze, ciekawi mnie dlaczego taki knur jak ty ciągle kwiczy do mnie, czy ci koryta brak, czy chlewik za mały, dlaczego musisz to tym kwiczącym ryju ciągle obrywać, czyżby do tego dochodził masochizm.

e2rds

~Mieszkaniec, kwiczący knurze, ty tu nic nie masz do kwiczenia, a wiesz co to jest knur, to samiec niekastrowany, taki śmierdzący świni domowej, odpowiednikiem dzikiej świni jest odyniec, ale ty do miana odyńca nie zasługujesz, co najwyżej na knura.

~Mieszkaniec

Szczochu erdeesowski wypad

~Mieszkaniec

Ja wypatrzyłem truciciela i szkodnika zwanego erdeesem.Trzeba go wyłapać i wywieźć hehe

~MottodlaElyty

Podaję adresy głównego szkodnika w mieście: Wolności 7, Kwiatkowskiego 1 oraz Górka Rozwadowska. Tam w pierwszej kolejności należy skierować drona podglądacza.

~kefir55

"Towarzyszu! Wzmożona kontrola dźwignią społecznego zaufania"

mad_dog

normalnie kabaret !!! oczywiście za publiczne pieniądze !

wyborca

Problem jest od wielu lat. Przychodzi zima i te same domki trują. Każda władza jest bezsilna, choć wszyscy wiedzą, kto truje. Nie ma litości. Odcięliście się od PEC, to będziecie bulić. Jak nasi nie dadzą rady, to UE się za was weźmie.

wyborca

Było się nie odcinać od centralnego. Teraz będziecie płacić kary.

~Zenek

Spiskowcy sie obudzili ;-)

koliii

Jeszcze trochę ze 2 mc i swojego bąka będzie się zanosiło do sanepidu na badanie czy przypadkiem nie zgłosiłeś że kupujesz kaszankę a jadłeś szynkę na którą cię nie stać i zaraz kontrola z US skąd miałeś kasę na szynkę skoro za węgiel lub gaz zapłaciłeś? Za PO było dużżżżo lepiej , można było przekręcić za kasę nawet naczelnika gminy ale.... te czasy minęły bezpowrotnie.